Спец прокуратурата даде на съд измамници, ощетили бюджета с 1,2 милиона лева
Чрез фиктивни дейности групата е укривала ДДС в особено големи размери
Специализираната прокуратура внесе в Специализирания наказателен съд обвинителен акт срещу трима производители и търговци на млечни продукти от Велико Търново и София за участие в организирана престъпна група за данъчни престъпления. От началото на юни 2017 г. до 4 юни 2018 г. те ощетили държавния бюджет с 1 177 767 лв. чрез приспадане на неследващ се данъчен кредит от фиктивни вътрешнообщностни придобивания и доставки на млечни продукти от и за Република Гърция.
За реализиране на данъчните измами участниците в групата използвали множество фирми от типа „липсващ търговец“.
За фиктивния превоз била използвана транспортна фирма, контролирана от участник в групата. „Наемани“ били камиони и шофьори, които извършвали легални превози на други стоки, а в последствие бил оформян транспорт на млечни продукти. За нито един от въпросните случаи в информационната система на „Финансов контрол“ на НАП няма данни за осъществено вътрешнообщностно придобиване
или доставка.
Участниците в групата действали координирано, като всеки от тях изпълнявал определени функции. Ръководителят участвал пряко в реализирането на данъчните измами, за което му е повдигнто обвинение за извършено вторично престъпление по чл. 255 от НК, в качеството му на управител и представляващ търговско дружество със седалище във Велико Търново. Единият от участниците организирал фиктивния транспорт, другият се грижел за оформяне на документооборота.
Дейността на групата е прекратена при специализирана полицейска операция на ГДБОП под ръководството и надзора на Специализираната прокуратура. Предстои Специализираният наказателен съд да насрочи разпоредително заседание по делото.
Ходенето - най-простото и най-силно оръжие за здраво сърце
Излязоха подробности за кървавия инцидент в германски влак
Мъж получи 12 години затвор за убийството на братовчед си във Варна
Българин е задържан с над 6 килограма хероин в Гърция
Пеликанът Стойчо предизвика нова драма във Варна
Божидар Божанов: Борисов лъже за Борда на Тръмп и САЩ, и ЕНП
Бургазлийката Мария Бакалова отправи спортен призив
Тайните за красота на Мишел Пфайфър
Как да предотвратим свиването на дрехите при пране - полезни съвети за всяка материя
Външно: Няма информация за пострадали българи при атентата срещу джамия в Исламабад
4 зодии, за които съдбата ще се обърне след 15 февруари: идва време на стабилност, успех и вдъхновение
Президентът Илияна Йотова до Джей Ди Ванс в Милано
