Шефът на ВМА: Няма положителна проба за коронавирус у нас
Двама приети във Военна болница с грипни симптоми, върнали се от Италия
Двама души са постъпили за наблюдение във ВМА тази нощ заради коронавируса. Те са пътували в Италия и имат грипоподобна симптоматика. Това обясни на брифинг началникът на ВМА Венцислав Мутафчийски.
Приемайки абсолютно всички за карантина в болниците, това ще изтощи системата, още преди да е дошла кризата, заяви Мутафчийски пред Би Ти Ви.
До този момент няма нито една положителна проба за коронавирус у нас, подчерта шефът на ВМА.
Кризисният щаб изисква от областните управители да свикат областните медицински съвети, каза още ген. Венцислав Мутафчийски, предава БТА.
Двама българи под наблюдение във ВМА заради коронавируса
В тези съвети са всички директори на болници и директори на регионални здравни инспекции. Очакваме обратна информация какви ресурси могат да отделят болниците. Не бива да се прави разлика между частни и държавни болници, тъй като ползват публичен ресурс и затова искаме от тях надлежна информация, за да можем да направим ясна карта къде и с какви сили разполагаме, допълни той.
Трябва да има отделена сграда с възможност за изолиране, като засега това е възможно във ВМА, "Пирогов" и Александровска болница, каза още ген. Мутафчийски и допълни, че се очакват подобни дейности от всички директори в областните центрове.
Проф. Кантарджиев: Нова грипна вълна ни връхлита
В България към момента има 20 хоспитализирани с грипоподобни симптоми, като се очаква да излязат резултатите от взетите им проби за изследване. В Националния център по заразни и паразитни болести /НЦЗПБ/ се очаква да пристигнат пробите от пациенти в Русе, Пловдив и Сливен.
През последното денонощие 60 хиляди пътници са преминали през границите на страната ни, измерена е температурата им, попълнили са определени формуляри с информация, каза още ген. Мутафчийски.
Малко Търново става духовен център: Започва Юбилейната година за поклонение в Светилището на Пресвета Богородица
НАП затяга контрола: Всеки внос на земеделска продукция ще минава през проверки
Киселова подкрепи правителството за усилията да изчисти държавата от криминални зависимости
България осъдена за събарянето на ромско гето в Орландовци, плаща общо 578 000 евро
Жена от Кранево подарява морска ваканция на хората, които не могат да си я позволят
Европа за под 100 евро на ден: Ето къде почивката излиза най-евтино
Кутев: Прокуратурата в момента е спирачка, нов ВСС може да има до Нова година
Созопол гледа към Куба: Общи културни инициативи могат да доведат нови туристи в града
Несебър сменя старите печки безплатно до 2029 г., 900 домакинства вече кандидатстваха
БДУ открива академичната 2026/2027 година на 21 септември
Мариана Векилска се преобрази покрай сватбата на дъщеря си
Прокълнатото злато на Родопите и легендата за Емин ага
