Слух, че премиерът на Словакия е заразен, аха да прати и Бойко под карантина
Бойко Борисов след срещата в ЕС, на която присъства и кашлящия Петер Пелегрини
Слух, че словашкият лидер е заразен с коронавирус, плъзна по високите етажи на властта в цяла Европа и постави в риск от карантина лидерите на ЕС, които участваха заедно с него в съвета по бюджета. Там бе и българският министър-председател Бойко Борисов.
Причината за паниката е, че след форума Петер Пелегрини е бил приет в болница с пневмония, съобщи АФП. По време на срещата с останалите премиери той кашлял доста лошо и кихнал 2-3 пъти.
“Премиерът е изтощен и има пневмония, но това е всичко. Със сигурност не е заразен с коронавируса”, опроверга своевременно тръгналата мълва говорителката на правителството. В неделя Пелегрини пуснал в социалните мрежи своя снимка от болницата в Братислава, на която е вдигнал палец нагоре - знак, че всичко е наред и не е диагностициран с вируса. Само ден по-късно той написа: “Вярвам, че утре ще мога да се върна на работа.”
Премиерът на Словакия реши да прекрати лечението си във вторник и да участва в телевизионен диспут, а в сряда ще отпътува за Москва. До момента в Словакия няма регистриран случай на зараза.
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“

къртицата пелегрини е пратен от другаря путин да зарази евроатлантическите си колеги и сега ще ходи в москва да се отчете.
PS. междувременно е излекуван с тайната ваксина разработена кгб преди 2 години - още докато са разработвали и вируса
;)