Япаджиева ще ръководи съда в Поморие до избора на титулярен шеф, кандидати засега няма
Мандатът й изтича на 9 март, след това тя ще е изпълняващ функциите
Нася Япаджиева ще продължи да ръководи Районния съд в Поморие и след края на мандата й, който изтича на 9 март. Това решение взе единодушно Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет (ВСС) във вторник.
От 10 март Япаджиева ще е изпълняващ функциите административен ръководител до избора на титуляр на поста. За това тя е дала и съответно съгласие, стана ясно при докладването на точката във ВСС.
Както „Флагман“ съобщи, Съдийската колегия обяви конкурс за длъжността, който бе обнародван в „Държавен вестник“ на 7 февруари. Оттогава започна да тече едномесечният срок, в който кандидати могат да подават документи.
Справка на сайта на ВСС обаче показва, че до момента такива няма.
Самата Нася Япаджиева има право на още един мандат и би могла да се кандидатира отново. Практиката показва, че това обикновено се случва в последните дни преди крайния срок.
Съдът в Поморие е сред малките в страната. В него работят само трима районни съдии.
Обучение за управление на безпилотни летателни апарати се проведе в Центъра за върхови постижения "УНИТе"
Внезапно явление носи климатични аномалии до дни
02/03/2026, Понеделник 15:40
0
Сигнал до Флагман.бг: Безобразие на пътя Айтос-Карнобат! Почистват сухи клони по най-просташкия начин
1092 български туристи са в страните от Близкия Изток
Два дрона бяха прехванати над Кипър
ДаллБогг: Агенцията по вписванията е инструмент за административна репресия в заграбената държава
20 млади волейболисти загинаха при нападение на спортна зала в Иран
Задържаха руски гражданин с 1,67 промила зад волана на крайбрежната алея във Варна
Кремъл: Преговорите за Иран деградираха до агресия
Козето мляко подкрепя сърдечното и стомашното здраве според експерти
Мним военен лекар измами жена с 15 000 евро след онлайн свалка
