Хипопотамите на Пабло Ескобар тормозят град в Колумбия
Близо 80 хипопотама обитават район по поречието на река Рио Магдалена
Хипопотамите на най-големия наркотрафикант в историята - Пабло Ескобар, се разхождат необезпокоени в колумбийския град Дорадал и плашат жителите му, съобщи Асошиейтед прес.
Близо 80 хипопотама обитават район по поречието на река Рио Магдалена. Те са потомци на четирите хипопотама от частния зоопарк на прочутия наркобарон.
През 80-те години на миналия век Ескобар поръчал хипопотамите за зоологическата си градина "Хасиенда Наполис", където отглежда и други екзотични животни като слонове и жирафи. След смъртта му през 1993 г. повечето от животните са преместени, други умират, припомня "Dariknews".
Но никой не приютява хипопотамите и те заживяват около големи езера и тучни зелени ливади в близост до "Хасиенда Наполис". Местните власти вече се тревожат, че бързото увеличаване на популацията им се превръща в заплаха за хората.
Тежащите по три тона бозайници могат да бъдат доста агресивни и в Африка най-много хора умират след среща с хипопотам, в сравнение с други диви животни. Досега големите бозайници не са нападали хора, но с нарастването на популацията им и настъпването им в населени райони опасенията нарастват сред колумбийското население.
Учените пък се тревожат, че хипопотамите може да застрашат традиционната флора и фауна на региона.
Как да приготвите перфектната пица у дома: Лесна рецепта
Идеалният партньор според зодията - най-добрите съвпадения за всеки знак
Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас
Как да превърнете дома си в уютен оазис на комфорт и стил: Лесни стъпки
Гответе като професионалист: Основни правила
Официално: На 12 март в хижа "Петрохан" е забелязан дим
Магнат даде 200 милиона долара за частна писта, само избрани имат достъп
Висшата лига наложи рекордна глоба на Челси, клубът я прие
Министър Трайков: Геополитическата нестабилност изисква още по-координирани усилия на ЕС
След фиаското с ЦСКА, Александър Томаш изплува отново, ето къде е
Роден на този ден - Йозеф Менгеле, най-зловещият лекар на Третия райх
Втора смяна на шефа на АПИ от страна на кабинета ''Гюров'' за месец
