×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Вижте актуалната пътна обстановка
  • Гръцкият финансов министър Кириакос Пиеракакис беше избран за председател на Еврогрупата
  • Парламентът трябва да гласува оставката на правителството
  • Земетресение с магнитуд 6,7 удари североизточната част на Япония
  • Нов прокурор, който да разследва главния прокурор и заместниците му, ще бъде избран днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Боян Найденов и Цветомир Найденов - едни от най-влиятелните мъже днес


Боян Найденов и Цветомир Найденов - едни от най-влиятелните мъже днес
През 2006 г. Боян и Цветомир Найденови, които вече също са известни като Цеките, създават първата онлайн платформа за спортни залози в България
25 Февруари 2020, Вторник, 23:30 ч.
Автор: Флагман.БГ

Американска мечта? Нищо подобно. Братята Боян и Цветомир Найденови са успели да реализират своята българска мечта. И продължават да предизвикват сами себе си всекидневно.

Как се гради бизнес с честен труд споделят собствениците на ефбет

Цветомир Найденов и Боян Найденов са в хазартния бизнес от началото на 90-те години на миналия век. Тогава, макар и доста млади, помагат на баща си Стефан Найденов – Цеката, който първи в България започва да организира частни игри със спортни залози.
„В началото започнахме с един калкулатор и с няколко тетрадки, в които баща ми отбелязваше резултатите с цветни флумастери. Спомням си как още преди това да се превърне в бизнес, той в продължение на години си водеше статистики за всички отбори от първа до четвърта лига в английското първенство. Следяха се стриктно и коефициентите на тото 1, което имаше тиражи в петък и събота.“ – разказва Цветомир Найденов.

„Стартирахме бизнеса с 9000 лв. начален капитал. Разпечатвахме направените от нас фишове в Народната библиотека“ – допълва Боян Найденов. – „И в началото, тъй като нямаше интернет, където по всяко време да можеш да видиш резултатите, слушахме по транзистора BBC, за да чуем в 6:55 часа сутринта как са завършили английските мачове. Ако пропуснем да запишем всички от първата емисия, чакахме следващата в 7:15, а после – чак в 10:00 часа.“

В последствие Стефан Найденов купува емблематичното по това време кафене „Колумбия“, както и първата си игрална машина. Основава и първата у нас букмейкърска фирма „Еврофутбол“, която в началото се нарича ЕТ „Боби“. Само две години по-късно „Еврофутбол“ е надминал неколкократно оборота на Тото 1.

През 2006 г. Боян и Цветомир Найденови, които вече също са известни като Цеките, създават първата онлайн платформа за спортни залози в България. „Интересът ни към онлайн пазара се зароди още през 2000 година, но нямахме съдружници, за да стартираме и това начинание. Все пак решихме да се впуснем в него сами и през 2003 г. кандидатствахме за лиценз в Малта, тъй като по това време нормативна уредба за този тип хазарт у нас нямаше.“ – разказват братя Найденови. Днес тяхната „Бробет Лимитед“ е най-голямата родна компания за онлайн залози, която непрестанно инвестира в развитието на своята платформа efbet. Седалището на Brobet Limited се намира в Малта, а централата е в София. Цеките ръководят и верига от близо 50 казина efbet, разположени в различни български градове. Екипът на компанията наброява над 1200 служители. Развиват свои клонове също в Румъния, Сърбия, Италия и Испания.

Защо Цеките инвестират в отбори от ниските дивизии

Боян и Цветомир Найденови обаче са не само успешни бизнесмени, но и най-крупните частни спонсори на спорта у нас. Efbet спонсорира над 150 български отбори и федерации. Цеките финансират баскетбол, волейбол, бокс, но най-вече футбол. Логото на efbet може да бъде видяно на екипите на десетки отбори от всички лиги и нива на първенството. Според братя Найденови за тях са важни не само инвестициите в грандовете, които носят добра реклама, но и сътрудничеството с малки, дори аматьорски клубове. Така се подкрепят младите таланти и се развива спортът. От ключово значение са и школите. Именно българските играчи трябва да бъдат гръбнакът на родното първенство.

Защо в България лоялната конкуренция е рядък феномен

През тези над 30 години откакто са в хазартната сфера, Найденови признават, че неведнъж са се сблъсквали с нелоялно отношение. Лично те и техният бизнес са били потърпевши от случаи със съзнателно забавени техни лицензи, некоректно плащане на данъци от страна на техни конкуренти, изнудвания, заплахи за физическа саморазправа. Забелязали са също, че има    лобизъм на частни компании в държавни структури. За да се излезе от този порочен кръг, убедени са Цеките, е нужно всяка контролираща институция да работи прозрачно и да изпълнява стриктно заложените ѝ правомощия.
 




В категории: Бизнес


Тервел ИЛИЕВ Блогър нарече Бенидорм ад на земята Блогър нарече Бенидорм ад на земята 12/12/2025, Петък 12:31 0
България Всички новини
Габаритът на ключова улица в ж.к. "Зорница" се запазва, но отпада паркирането отстрани Габаритът на ключова улица в ж.к. "Зорница" се запазва, но отпада паркирането отстрани Зам.-кметът по строителство Чанка Коралска увери, че няма да има стесняване на пътя Кино, което променя – защо „Един грам живот“ вече седмици е хит в салоните Кино, което променя – защо „Един грам живот“ вече седмици е хит в салоните На 14 декември създателите на „Един грам живот“ ще се срещнат с обществеността в конферентната зала на хотел „Бургас“ Арестуваха шефа на Пето РУ Пламен Максимов, покровителствал наркоразпространители Арестуваха шефа на Пето РУ Пламен Максимов, покровителствал наркоразпространители При акцията са арестувани няколко служители, занимаващи се с борба срещу наркопрестъпността Денков: Очаквам, ако Румен Радев стане лице на партия, да се провали грандиозно Денков: Очаквам, ако Румен Радев стане лице на партия, да се провали грандиозно Според него оставката на кабинета „Желязков“ е резултат от натиска на протестите, а Борисов и Пеевски са основен източник на политическа нестабилност в България. Парламентът прие оставката на кабинета "Желязков", предизборната кампания реално започна Парламентът прие оставката на кабинета "Желязков", предизборната кампания реално започна ПП-ДБ поиска Пеевски да бъде изваден от кабинета на Тодор Живков и да му се свали охраната  БСП и ИТН май са чао, но не отписвайте Борисов и Пеевски БСП и ИТН май са чао, но не отписвайте Борисов и Пеевски Ако социолозите не грешат и на следващите избори гласуват над 3 млн. човека, България ще влезе в онези редки моменти, в които политическата система се презарежда, а някои играчи губят почва под собствените си крака По предложение на съветниците от ГЕРБ: Ремонтират два ключови подлеза в Бургас По предложение на съветниците от ГЕРБ: Ремонтират два ключови подлеза в Бургас Обновяват съоръжението на бул. "Никола Петков" и това, което свързва ж.к. "Славейков" с кв. "Тракия" Британски медии виждат в оставката на Желязков "хроничната политическа нестабилност" Британски медии виждат в оставката на Желязков "хроничната политическа нестабилност" Масови протести, корупционни обвинения и страхове около еврото, по този начин чуждите издания правят мрачен портрет на България след политическия срив Парламентът приема оставката на правителството Парламентът приема оставката на правителството Божидар Божанов от ПП-ДБ призова управляващите да не се опитват да прехвърлят отговорността на опозицията.  Оставката на кабинета - изненада или стратегия? Политолози и анализатори с ключови коментари Оставката на кабинета - изненада или стратегия? Политолози и анализатори с ключови коментари Страната влиза в нов цикъл на несигурност, но и в огледало на дълбоки разломи и то между поколения,между власт и общество. 
Хитър ход на Борисов! Zетки, употребиха ви Хитър ход на Борисов! Zетки, употребиха ви Само защото сте неграмотни, допуснахте виновниците за промените на Конституцията, които затлачиха още повече съдебната система, да ви яхнат Блогър нарече Бенидорм ад на земята Блогър нарече Бенидорм ад на земята Макар градът между Валенсия и Аликанте да привлича хиляди туристи годишно, преживяването на Deano се оказва коренно различно от популярния образ на дестинацията Истанбул е най-натовареният с трафик в света Истанбул е най-натовареният с трафик в света Според проучването, което анализира трафика в повече от 900 града в 36 държави, през 2025 г. шофьорите в Истанбул са прекарали 118 часа годишно в задръствания Британски медии виждат в оставката на Желязков "хроничната политическа нестабилност" Британски медии виждат в оставката на Желязков "хроничната политическа нестабилност" Масови протести, корупционни обвинения и страхове около еврото, по този начин чуждите издания правят мрачен портрет на България след политическия срив Земетресение 6,7 по Рихтер разтърси Япония – тревога за цунами Земетресение 6,7 по Рихтер разтърси Япония – тревога за цунами Само дни след трус от 7,5 по Рихтер, североизточна Япония отново е разлюляна от земетресение. Метеорологичните служби предупреждават за опасност от нови вторични трусове и вълни цунами Мерц разкри: План за украински териториални отстъпки е изпратен на Тръмп за обсъждане Мерц разкри: План за украински териториални отстъпки е изпратен на Тръмп за обсъждане Европа, Вашингтон и Киев търсят формула за край на войната, но въпросът за териториалните компромиси остава изцяло в ръцете на украинския народ Австрия прие закон, забраняващ носенето на забрадки в училище Австрия прие закон, забраняващ носенето на забрадки в училище Законът забранява на момичета под 14-годишна възраст да носят забрадки, които „покриват главата в съответствие с ислямските традиции“ Брюксел съди България за нарушения в здравния сектор Брюксел съди България за нарушения в здравния сектор От ЕС се твърди, че България неправилно изключва частни лечебни заведения от правилата за обществени поръчки, въпреки че се финансират основно с публични средства   Българска схема с фалшиви чипове удари китайска фирма  Българска схема с фалшиви чипове удари китайска фирма  Полицията разплита измама за стотици хиляди Мария Корина Мачадо стигна Осло след драматично бягство Мария Корина Мачадо стигна Осло след драматично бягство Опозиционната лидерка е напуснала Венецуела по море, за да избегне репресии, и направи първата си публична поява след месеци укриване
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня - Кога разбираш, че си пораснал?
- Когато "Марш вкъщи" вече не ти вика майка ти, а жена ти.
Виц на деня Виц на деня - Киро, в едната ръка зад гърба си държа бутилка с ракия. Ако познаеш в коя е, ще я изпием.
- В лявата!
- Мисли, Кире, мисли... концентрирай се!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато жена казва, че няма какво да облече - означава, че няма нови дрехи. Когато мъж казва, че няма какво да облече - означава, че няма чисти дрехи.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори