500-те най-богати в света загубиха $139 млрд. от срива на борсите вчера
Това е най-големият спад в състоянието им откакто съществува индекса Bloomberg Billionaires
500-те най-богати хора в света загубиха общо 139 милиарда долара в понеделник, когато пазарите се сринаха насред опасенията, че коронавирусът ще подтисне световната икономика.
Това е най-големият спад на богатството на Топ 500, откакто индексът на Bloomberg Billionaires е започнал да проследява данните през октомври 2016 г.
Американските индекси S&P 500 и Dow Jones Industrial Average отчетоха спадове от по над 3% за деня, най-големите за повече от две години.
Бернар Арно, председател на производителя на луксозни стоки LVMH, и основателят на Amazon.com Inc. Джеф Безос оглавиха загубите, като всеки от тях е загубил повече от 4,8 милиарда долара.
Амансио Ортега, собственик на Inditex SA, е загубил 4 милиарда долара, а богатството на всички останали в Топ 10 на най-богатите в света е намаляло с по поне 2,3 милиарда долара.
Китай, откъдето произхожда вирусът, представлява 40% от световния пазар на луксозни стоки. Базираната в Париж LVMH увеличи своя дял в Азия, без Япония, до 30% миналата година от 15% през 2002 г.
Спадът на пазара удари особено силно акциите на операторите на круизни линии, като Carnival Corp., Royal Caribbean Cruises Ltd. и Norwegian Cruise Line Holdings Ltd., които отчетоха загуби от около 9%.
Нетното състояние на председателя на Carnival Мики Арисън падна с 406 милиона долара до 10,6 милиарда долара. Стотици хора, които са били на кораба Diamond Princess на Carnival в Япония, отчетоха положителни тестове за вируса.
Звезда от Биг Брадър ще става майка (СНИМКА)
Ето колко време трябва да се варят яйцата, за да са безопасни
Започва строителството на нова отсечка от магистрала „Хемус“, но ще е готова след 4 години - ако има финансиране
Патриарх Даниил: Да оставим злобата и лицемерието, да посрещнем Христовото възкресение с чисти сърца
Тръмп: Зареждаме корабите с най-добрите боеприпаси, без споразумение – ще ги използваме
Изненадващо признание: "Бременна съм от Явор Бахаров"
Почина голямо име в рапа
Бърз домашен хляб без много месене - лесна рецепта с хрупкава коричка
Дъжд, сняг и гръмотевици в събота 11 април
Пореден международен триумф на Александра Лукоянова от "Черноморец" Бургас
Руски разследващ журналист бе оставен в ареста
България U15 обърна Малта с два късни гола

Ми играй и ти на борсите... ама да не ревнеш, че парите ти за пенсийка са отишли...
Това че има спад на акциите към момента не е перманентно състояние. Днес са надолу, утре ще са нагоре. Пари губи народа от игрите на такива едри риби, а те са добре, да не ги мислим