Нашенка се върна от Милано, отиде да се изследва за коронавирус и съжали жестоко
За премеждията си в болницата Красимира Дамянова разказа във Фейсбук
Отговорна българка, завърнала се от Милано, реши да си направи изследвания дали случайно не се е заразила с коронавирус и стана пишман. За премеждията си Красимира Дамянова разказа във Фейсбук.
Северна Италия е именно огнище на разпространение на новия смъртоносен вирус и Външно министерство предупреди нашенците да отложат пътуванията си дотам, но нямаше как това да се отнесе за вече заминалите за Ботуша, предава Блиц.
„Защото съм отговорен гражданин и още преди да се прибера решавам да отида да се изследвам за короната… Отивам първо в Окръжна – там ми казват: „тук е спешно, не правим такива тестове“, а къде да отида, ги питам аз, а те: „ами не знаем… ей тук – отсреща, има лаборатория, питайте тях“…
Отивам до там, а от там: „ами тук не правим такива тестове и не знаем къде да ви пратим“…
Обаждам се на 112, те ме свързват с бърза помощ, те ме свързват с министерството (много се надявам да е здравното)… обаждам се и за 10-ти път обяснявам, че кацам сега от Милано и искам да съм сигурна, че не съм преносител… пращат ме на „Сакъзов“ 26, оттам ме препращат на „Столетов“ 44А, а тук… изненадаааааа-
„Тук не се взема материал, а във Военна или Инфекциозна“…
Аз пак звъня в министерството и обяснявам, че при добро желание съм го направила това, но няма да се разхождам из целия град… Този от министерството ми казва: „Нека ви върна обаждане след малко, да се обадя на някого…“
След малко…
Обажда се любезният господин и ми обяснява, че ако човек сам реши да се изследва за короната, трябва да си плати 200 лв., ако не – да чака да получи симптоми и да се обади на 112…
Айде честито! Благодаря за вниманието!“
Припомняме, че преди заседанието на Съвета по сигурността, свикано по спешност от премиера Бойко Борисов, директорът на Националния център по заразни и паразитни заболявания проф. Тодор Кантарджиев посочи, че няма как да се изследват пациенти, които не проявяват симптоми, без значение дали те се притесняват, че може да са носители на новия вирус.
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него

защото няма кинти за специализирано заведение, където да се настанят 100 човека от които я има, я няма 10 болни (които да заразят всички останали, както стана на диамантената принцеса).
За лечението - ваксина за профилактика още няма, а я кажи с какви лекарства се лекува вирус.
За да падне тиквата, трябва да има алтернатива....
режи вени с американска ножка!
в банановата монархия холандия също не изследват прибиращите се от китай и препоръчват маски само на здравните лица в заразените райони.
факти!
пп. на когото не му харесва - да ходи в китай или корея...
Чупят се. Няма мотивация.
Иска се повече плащания хора!
Никой няма да ви работи безплатно.
Това е илюзия.
Никой не ви е длъжен!
Да сте ставали доктори или иначе ще плащате като попове!
Ще се научите да правите повече пари и да излезете да работите!!!!!
Егати Наглите, мислят си че са във 5 звезден хотел.