Нашенка се върна от Милано, отиде да се изследва за коронавирус и съжали жестоко
За премеждията си в болницата Красимира Дамянова разказа във Фейсбук
Отговорна българка, завърнала се от Милано, реши да си направи изследвания дали случайно не се е заразила с коронавирус и стана пишман. За премеждията си Красимира Дамянова разказа във Фейсбук.
Северна Италия е именно огнище на разпространение на новия смъртоносен вирус и Външно министерство предупреди нашенците да отложат пътуванията си дотам, но нямаше как това да се отнесе за вече заминалите за Ботуша, предава Блиц.
„Защото съм отговорен гражданин и още преди да се прибера решавам да отида да се изследвам за короната… Отивам първо в Окръжна – там ми казват: „тук е спешно, не правим такива тестове“, а къде да отида, ги питам аз, а те: „ами не знаем… ей тук – отсреща, има лаборатория, питайте тях“…
Отивам до там, а от там: „ами тук не правим такива тестове и не знаем къде да ви пратим“…
Обаждам се на 112, те ме свързват с бърза помощ, те ме свързват с министерството (много се надявам да е здравното)… обаждам се и за 10-ти път обяснявам, че кацам сега от Милано и искам да съм сигурна, че не съм преносител… пращат ме на „Сакъзов“ 26, оттам ме препращат на „Столетов“ 44А, а тук… изненадаааааа-
„Тук не се взема материал, а във Военна или Инфекциозна“…
Аз пак звъня в министерството и обяснявам, че при добро желание съм го направила това, но няма да се разхождам из целия град… Този от министерството ми казва: „Нека ви върна обаждане след малко, да се обадя на някого…“
След малко…
Обажда се любезният господин и ми обяснява, че ако човек сам реши да се изследва за короната, трябва да си плати 200 лв., ако не – да чака да получи симптоми и да се обади на 112…
Айде честито! Благодаря за вниманието!“
Припомняме, че преди заседанието на Съвета по сигурността, свикано по спешност от премиера Бойко Борисов, директорът на Националния център по заразни и паразитни заболявания проф. Тодор Кантарджиев посочи, че няма как да се изследват пациенти, които не проявяват симптоми, без значение дали те се притесняват, че може да са носители на новия вирус.
Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София
Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда
"Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд
Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро
Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас
Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните
Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес
Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка
Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн
Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Дневен хороскоп за 26 юни 2026: Важни решения за Девата, късмет за Рибите

защото няма кинти за специализирано заведение, където да се настанят 100 човека от които я има, я няма 10 болни (които да заразят всички останали, както стана на диамантената принцеса).
За лечението - ваксина за профилактика още няма, а я кажи с какви лекарства се лекува вирус.
За да падне тиквата, трябва да има алтернатива....
режи вени с американска ножка!
в банановата монархия холандия също не изследват прибиращите се от китай и препоръчват маски само на здравните лица в заразените райони.
факти!
пп. на когото не му харесва - да ходи в китай или корея...
Чупят се. Няма мотивация.
Иска се повече плащания хора!
Никой няма да ви работи безплатно.
Това е илюзия.
Никой не ви е длъжен!
Да сте ставали доктори или иначе ще плащате като попове!
Ще се научите да правите повече пари и да излезете да работите!!!!!
Егати Наглите, мислят си че са във 5 звезден хотел.