×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Жълт код за силен вятър е обявен за Бургаска област
  • Зеленски и Тръмп ще обсъдят американския план за прекратяване на войната
  • Бюджет 2026: Парламентът продължава разглеждането на първо четене на законопроекта
  • Гъста мъгла и намалена видимост в част от страната, карайте внимателно
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вече 4-и ден не са открити хулиганите, съблекли дете в автобуса


24 Февруари 2020, Понеделник, 18:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Полицията разполага с видеозапис, на който ясно се виждат лицата на четиримата хулигани, но въпреки това не ги е идентифицирала

Столичната полиция все още не е установила нападателите, които в петък около 19 ч. брутално съблякоха голо 14-годишно момче в автобус, пътуващ по линия 404. Цели 4 дни след дръзкото посегателство над младото момче, задържани няма, въпреки че полицията разполага с видеозапис с лицата на апашите.

От МВР уверяват, че "усилено работят по случая" и скоро ще задържат агресорите.

Разследващите са иззели в събота сутринта записите от видеокамерите в превозното средство, предстои да бъдат разпитани още свидетели, както и шофьорът на автобуса. Припомняме, че по думите на очевидци, той по никакъв начин не е реагирал, въпреки че е бил сигнализиран от възмутените пътници. От Столична община днес обаче опровергаха това твърдение и заявиха, че шофьора на автобуса е постъпил професионално и отвороно, напълно според инструкциите.

От столичната полиция и Софийската районна прокуратура днес оповестиха, че записите са с достатъчно добро качество, за да бъдат идентифицирани и разпознати нападателите. По думите им, това ще се случи "до дни". Най-вероятно, ако работата по идентифицирането на четиримата се закучи, снимки на агресорите ще бъдат предоставени и на медиите. Видеозаписът е с продължителност 72 секунди.

Гамени съблякоха 14-годишно момче в автобус, никой от мъжете не се намеси

 

Това, което се вижда на него е, че нападателите на момчето са на възраст около 20 години. Те най-вероятно са дейни членове на агитката на "Левски" и на някое от популярните криминални подразделения "София Запад", или "Южна дивизия".

Разследващите от Първо РУП увериха репортер на колегите от Lupa.bg, че работят по задържането на хулиганите. В Софийската районна прокуратура е образувано досъдебно производство за грабеж, но то може да бъде преквалифицирано на по-късен етап.

"Случило се е на последната, трета, врата на автобуса. Видеозаписът от качването на четиримата младежи до бягството им е точно 72 секунди", обясниха от Столичната община.

След инцидента нападнатото момче се е возило до шофьора и е смятало да слезе и да си търси дрехите, но шофьорът го е разубедил, защото е можело повече да пострада, добавиха от общината. Хлапето се е загърнало с блуза, дадена му от майка, пътувата с 10-годишната си дъщеря. Шофьорът е уведомил диспечерския пункт, че е възникнал проблем между спирките "Гара Подуяне" и кръстовището за кв. "Редута".

От там са сигнализирали полицията. Отделно шофьорът е говорил с пътнички, които казали, че вече са се обадили на тел. 112, уточниха от общината. При неочаквани инциденти шофьорът на автобуса няма право да го напуска, а е длъжен веднага да уведоми диспечерския пункт. Не е негово задължение да разтървава биещи се, все пак голяма част от водачите в градския транспорт са жени, уточниха от общината.

В протокола за действие в такива ситуации не е разписано дали да се затварят вратите, шофьорът трябва сам да прецени. Има случаи, когато се появи дим в автобуса и тогава трябва да спре и да ги отвори. Трябва да има видеокамери и паник бутони във всички автобуси, тролейбуси и трамваи на столичния градски транспорт. Това ще се случи до края на годината, казаха от Центъра за градска мобилност.


В категории: Животът


2
Коментара
Флагман.БГ Тежка контузия е "Ергенът" Тежка контузия е "Ергенът" 21/11/2025, Петък 22:00 0
Флагман.БГ Възрастта не е порок Възрастта не е порок 21/11/2025, Петък 21:18 0
Тервел ИЛИЕВ Лудогорец има нов треньор Лудогорец има нов треньор 21/11/2025, Петък 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Почина световна футболна легенда Почина световна футболна легенда 21/11/2025, Петък 19:41 0
Флагман.БГ Лара Гут-Бехрами падна жестоко Лара Гут-Бехрами падна жестоко 21/11/2025, Петък 19:18 0
Флагман.БГ Ман Юнайтед "взривява" баскетбола Ман Юнайтед "взривява" баскетбола 21/11/2025, Петък 19:03 0
2
Коментара по темата
2.
2.
24.02.2020 21:47:35
0
1
Защо разтръбихте по телевизията къде учи момчето и с какъв спорт се занимва.Искате пак ли да го нападнат.Не бил от София ,така ли осигурявате защита на деца.Горкото дете да го оставят голо на минус 10 градуса и публиката да гледа безучастно ,ако не му бяха дали връхна дреха имаше вероятност да получи хипотермия.Що за хора живеят в тази държава!
1.
Хахахахахахахахахахах
24.02.2020 20:58:34
0
1
Хахахахаххаха гооолямо МВР .. убийства разкрива за 48ч, а агресивни деца на по 20г не може да открие за 4 дена аххаа. Ахаххахахахахаха
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Политолог: Протестите едва ли ще свалят правителството, но при гаф с еврото елитът ще бъде пометен Политолог: Протестите едва ли ще свалят правителството, но при гаф с еврото елитът ще бъде пометен Те са партийни и не могат да привлекат периферията, коментира Любомир Стефанов, а Александър Симов попита защо да стягаме пак колани, като влизаме уж в клуба на богатите Тежка контузия е "Ергенът" Тежка контузия е "Ергенът" Габи бе приета в болнично заведение Енергийният министър: Спрем ли нефтозавода, магазините опустяват и тук няма да кацат самолети Енергийният министър: Спрем ли нефтозавода, магазините опустяват и тук няма да кацат самолети „Лукойл Нефтохим“ осигурява 75% от дизела, 50% от бензина и 90% от самолетното гориво, уточни той Община Сунгурларе инвестира 1,9 млн. лв. за ремонта на СУ „Хр. Ботев“ Община Сунгурларе инвестира 1,9 млн. лв. за ремонта на СУ „Хр. Ботев“ Развитието и подобряването на образователната инфраструктура е сред основните задачи на кмета инж. Димитър Гавазов Мярката срещу Благомир Коцев ще се гледа във Варна Мярката срещу Благомир Коцев ще се гледа във Варна На 27 ноември Бюджетът мина на първо четене, но страшното предстои Бюджетът мина на първо четене, но страшното предстои Управляващите упрекнаха опозиционните депутати, че разпалват бунт с призивите си за блокада на парламента във вторник Едва в последните години ЕС разбра колко ключов е Черноморският регион Едва в последните години ЕС разбра колко ключов е Черноморският регион Смятам, че в следващите години водният басейн и страните около него ще са обект на особен фокус от страна на Съюз, каза вицепремиерът Столичната община стартира мащабен проект за 5,7 милиона лева Столичната община стартира мащабен проект за 5,7 милиона лева Основната цел на проекта е да се намалят наднормените нива на фини прахови частици Revolut с важно съобщение! Всеки със сметка в лева да не прави това Revolut с важно съобщение! Всеки със сметка в лева да не прави това При закриване на левовата наличност е възможно да нямате достъп до старите си транзакции в български лева Вицепремиерът Атанас Зафиров откри в Бургас важен форум за развитието на Черно море Вицепремиерът Атанас Зафиров откри в Бургас важен форум за развитието на Черно море В Конгресния център на Морска гара се дискутират теми, свързани с новата стратегия на Европейския съюз по отношение на ключовата роля на водния басейн в икономически и политически аспект
Зеленски представя „алтернативи“ на американския план за мир в Украйна Зеленски представя „алтернативи“ на американския план за мир в Украйна Ако властите в Киев не се откажат от Донбас, може да се се лишат от подкрепата на САЩ Украйна няма да приеме плана на Тръмп за мир. Ето защо Украйна няма да приеме плана на Тръмп за мир. Ето защо С текста си Стив Уиткоф се нареди в почетния списък на онези от Запад, които Москва успешно е успявала да обработи Ман Юнайтед "взривява" баскетбола Ман Юнайтед "взривява" баскетбола В Европа Силен трус разлюля Япония Силен трус разлюля Япония Епицентърът е край източния бряг на остров Хоншу Коя е авторката на картина за 54,7 млн. долара Коя е авторката на картина за 54,7 млн. долара Това е най-високата цена за творба на жена художник досега Кои ще са ключовите лица зад кулисите на "Мет Гала 2026" Кои ще са ключовите лица зад кулисите на "Мет Гала 2026" Следващото издание ще се проведе на 4 май 2026 година План за мир обсъдиха Украйна и съюзниците ѝ  План за мир обсъдиха Украйна и съюзниците ѝ  Оценяваме усилията на Съединените щати, добави Зеленски Нашите несъвършенства са това, което ни прави перфектни и автентични Нашите несъвършенства са това, което ни прави перфектни и автентични С това послание Паулина Поризкова вдъхновява към самоприемане и увереност в социалните мрежи Година след атентата: Коледният пазар в Магдебург отваря врати Година след атентата: Коледният пазар в Магдебург отваря врати 250 хиляди евро са инвестирани в нова система за сигурност Задържаха 42 тона български доматен сос в Бриндизи с "италиански" етикет Задържаха 42 тона български доматен сос в Бриндизи с "италиански" етикет Пратката е била в два камиона, идващи от България
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Да спрат парите за касички и бухалки, вместо да вдигат данъци и осигуровки Виц на деня Виц на деня Олигарх хванал златната рибка и с досада я метнал обратно във водата. Тя изплувала и казала:
- Ами трите желания?
- Добре, кажи си ги..
Виц на деня Виц на деня Жена се прибира вкъщи и ентусиазирано започва да обяснява на съпруга си:
- Скъпи, днес три пъти минах на червено и никой не ме глоби.
- Много хубаво, и какво?
- Ами нищо. С икономисаните пари си купих ето тези обувки.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Митнически служители са заловили пратка олио, скрита в пакети с кокаин!

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори