Арестуваха шефката на басейнова дирекция в Пловдив
От сградата са изнесени в кашони и много документи
Директорката на Басейнова дирекция "Източнобеломорски район" – Пловдив Цветелина Кънева бе арестувана след акция на прокуратурата и полицията, съобщава МВР. От сградата са изнесени и няколко кашона с документи.
Все още не е ясно каква е причината за ареста на Кънева, но вероятно той е свързан със замърсяването на река Юговска.
Има и други задържани.
Районна прокуратура - Асеновград повдигна обвинение на управителя на "Лъки Инвест" АД и на отговорника на хвостохранилището на дружеството за това, че са допуснали замърсяване с цианиди на водите на река Юговска.
84-годишният управител Любен Васев и 55-годишният Румен Караисенов са задържани с постановления на наблюдаващия прокурор за 72 часа. Ако обвиненията срещу тях, че са замърсили реката, се докажат в съда, те може да получат от 1 до 5 години затвор и глоба от 5000 до 30 000 лева, съобщи прокурорът Венелин Савов.
Коя зодия се влюбва най-бързо
С този трик мивката ще блести
Печени чушки с яйца и сирене - лесна рецепта с много вкус
Коя зодия е най-големият инат
Мързелив тутманик без сложно месене - лесна рецепта
С този домашен способ белите дрехи изглеждат по-свежи
Пухкави палачинки с кисело мляко - рецепта, която винаги става
Осмокласник намушка учителка, тя е в критично състояние
С този домашен трик гардеробът ухае свежо
Пухкава баница с газирана вода - лесна рецепта стъпка по стъпка
Въпросителните свършиха - Винисиус каза къде иска да играе
Тъжна вест: Почина жената на емблема на ЦСКА
