Кукери прогониха злите сили в Камено
По стар обичай бяха изиграни сцени от сватба и жътва, а за финал маскираните мъже прескачаха запаления по-рано огън на площада
Кукерите от сдружение „Каменовски традиции” прогониха злите сили с уникален спектакъл в центъра на Камено днес, на Месни Заговезни. Самодейците са изключително популярни в цялата страна и носители на множество награди. Играта и облеклата им са впечатляващи, а сред тях изпъкват няколко персонажа – на Булката, Мечока и Попа. Сред хората бе и кметът Жельо Вардунски, който благодари на участниците в маскарадните игри, които се превърнаха в истински празник, след който вече царуват доброто и благоденствието.
По стар обичай бяха изиграни сцени от сватба и жътва, а за финал маскираните мъже прескачаха запаления по-рано огън на площада. Сред тях имаше и малки деца. Празникът продължи с много песни и хора, където се включиха танцьорките от местната група "Каилии".
След месеци чакане: Новите влакове „Шкода“ тръгват до дни
Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ
Джокович иска кратки мачове в тениса
Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София
Жегата уби три лъва в японска зоологическа градина
Бивш митничар стана директор на АДФИ
Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони
Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво
Асим Адемов: Само Петър Стоянов може да спре кандидата на Радев!
Спипаха 18-годишен украинец с марихуана в Кранево
Какво е сила на духа? Питайте незрящия ултрамаратонец Виктор Асенов на Teen Boom Fest
