Кирил Добрев: Близо 85 хиляди социалисти ще избират председателя на БСП
5 386 са основните партийни организации в страната
„Близо 85 хиляди социалисти, членуващи в 5 386 основни партийни организации имат възможността да участват във вътрешнопартийния избор.” – това каза по време на заседанието на НС на БСП заместник-председателят Кирил Добрев. Добрев направи преглед на хода на вътрешнопартийната кампания до този момент. Според него няколко общини не са предали все още списъка на своите членове, но това ще стане в началото на следващата седмица.
Кирил Добрев маркира няколко основни проблема, пред които е изправена левицата, а именно: демотивация на партийните членове, липса на конкретен и адекватен за местната общност дневен ред на събранията и др. „Задачата на всяка политическа партия и най-вече на БСП е да улови обществените потребности и на тяхна база да формулира политическия си дневен ред и да се вземат конкретни решения.” – подчерта Добрев.
Заместник-председателят на БСП отбеляза, че демографската катастрофа е дала своето отражение върху състава на членската маса. „Имаме сериозен проблем с апатията на хората в активна възраст, които да участват в партийните структури. Този проблем се усеща особено силно при процесът на набиране на изборната администрация.” – допълни Кирил Добрев.
До момента са проведени 31 общински конференции и общи събрания на БСП, като предстои провеждането на 202, които да излъчат своите номинации за председател на партията. „За незапознатите с историята и форумите на БСП искам да кажа, че помним, че как 1 номинация можеш да станеш председател и с 220 да загубиш.” – коментира Кирил Добрев.
Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море
4 зодии лъжат толкова убедително, че трудно ще ги разобличите
Тези навици надуват сметката за ток
Емблемата на язовир Батак горя: Пламъците изпепелиха една трета от острова
Любовен обрат за 4 зодии: Съдбовна среща променя края на лятото
Внукът на Симеон Сакскобургготски княз Мирко Панагюрски се сгоди за лекарка
Цените пак ускориха: България е втора по инфлация в еврозоната
От 1 август една зодия влиза в златен период: Пари, нова работа и влиятелна среща
Продължава пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика
Първият американски самолет кацна в Безмер въпреки предупреждението на Иран
В подкрепа на Бела: Нефтохимик пусна на търг уникална тениска с автографи
Брюксел отключи 896 млн. евро за България: Парите по ПВУ вече са над 4,1 млрд.
