70% у нас не си мият зъбите
Българинът не купува пасти. Ние установяваме, че само около 30% купуват често четки за зъби и горе-долу толкова купуват зъбни пасти. Ето това се опитваме да променим. Не си мият зъбите.
Тази констатация направи в студиото на БНТ председателят на Българския зъболекарски съюз д-р Николай Шарков. Той обобщи, че липсата на профилактика, лошата хигиена и системно неглижиране на оралното здраве са причините за стряскащата стоматологична картина в България.
Той цитира официалната статистика, според която 18-годишните младежи у нас имат средно по 6 кариеса и 1 изваден постоянен зъб. А във възрастовата група от 35 до 44 години броят на липсващите зъби нараства до 6.
"Освен това - четките трябва да се сменят на 3 месеца. Не дай си боже, при епидемиологична обстановка, ако си се разболял от каквото и да е инфекциозно заболяване, трябва да смениш четката си ведна", предупреди д-р Шарков.
Силните страни на всяка зодия в професионалния живот
Силните страни на всяка зодия в професионалния живот
20/05/2026, Сряда 22:00
0
И Джош Кавало поздрави Дара
Звезда от "Американски пай" се разведе
Паста Карбонара - лесна и вкусна рецепта за бърза вечеря
Как да сварите перфектни яйца всеки път
Фон дер Лайен с предупреждение към Кремъл
20/05/2026, Сряда 20:00
2
Диана Саватева и Людмила Иванова отличени със "Златно перо"
Закопчаха мъж, задигнал три мотоциклета за броени дни
Високо напрежение в парламента: Опозицията тръби за репресии
Скандал и оставка след "Евровизия"
Почина светило на българската художествена гимнастика
Ротари клуб Бургас приключи проект „Класна стая сред лехите“

Май наистина не си мият зъбите!
Сега разбирам, че е вярна статията!
Мийте си зъбите бе хора! :-)
Имат кариеси от некачествената храна и прекалено скъпите зъболекарски услуги!