Скръбна вест: Почина легендарен наш музикант
Новината бе съобщена във Фейсбук
На 83-годишна възраст почина легендарният джаз саксофонист Ангел Везнев-Ачо. Скръбната вест съобщи във Фейсбук друг емблематичен музикант от миналото - Здравко Радоев, съобщава "Канал 3".
"Отново тъжна вест! Днес е починал легендарният джаз саксофонист Ангел Везнев /АЧО/ 1936 - 2020 Бог да го прости!", написа той.
Ангел Везнев - Ачо е роден на 28 ноември 1936 г. в София. Един от най-големите бохеми в българския джаз свири на саксофон в Източна и Западна Европа с Леа Иванова и оркестъра на Еди Казасян. Стигат чак до Америка, където работят по кораби.
След като напуска Леа и Еди, Ачо се събира с друга известна певица и по-късно, в продължение на 12 години, негова съпруга - Лиана Антонова. С нея работят също в Европа и в Америка.
Стигат и до Лас Вегас в известния хотел "Цезар палас" и "Пустинната къща", където не е стъпвал друг български изпълнител.
По-късно той се премести в Швеция, но носталгията го победи и след близо 40-годишен гурбет, в крайна сметка той се върна в България и заживя с телевизионна журналистка от БНТ.
За него приживе Милчо Левиев казваше, че мирише на музика: "Ангел Везнев-Ачо е човек, който излъчва и мирише на музика от километри. И това го разбрах още преди да го чуя да свири."
Биткойнът скочи с 5% след свалянето на Мадуро
Опасност от лавини и лоши условия за туризъм в планините
Как да се върнем в работен ритъм след празниците
Главният архитект на София Богдана Панайотова подаде оставка
Мики Рурк е изправен пред изгонване от дома си, а фенове събират пари за наема му
Волната пеперуда Кати търси 120 бона от спонсор
София е най-популярно име за момиче, изпревари дори Виктория
Нощта срещу Йордановден е време за „мълчана вода“ и сбъднати желания
В Северна Македония вече не искат българския лев
Ръководството на Югоизточното държавно предприятие отправя празничен поздрав към всички българи
