Гръцки полицаи замесени в схема за паспортни измами
Личните документи са били търгувани на черния пазар на цени от 5 000 до 40 000 евро
Гръцките власти разследват шестима полицаи и още 27 души по подозрение за участие в измамна схема за издаване на фалшиви паспорти и лични карти. От полицията не съобщават дали има задържани по случая. Документите са били предназначени за чуждестранни граждани, които са извършили престъпления и бягат от закона, съобщиха властите в Атина.
Службата за вътрешен полицейски контрол заяви, че издадените документи са обявени за невалидни. Става въпрос за общо 31 паспорта и 38 ЕГН-та, издадени между 2016 и 2018 г. Личните документи са били търгувани на черния пазар на цени от 5 000 до 40 000 евро.
Схемата е действала, като е крадена самоличността на гърци, живеещи в чужбина, които са пропуснали да удължат валидността на личните си документи в законовия срок. Контролът за валидност на паспортите беше засилен в Гърция през последните години в резултат на нарастващия приток на бежанци, които нямат право да отидат в други страни от ЕС заради ограниченията, наложени от ЕС през 2016 г., пише Лупа.бг
Гърция все пак остава най-популярната дестинация за незаконно влизане на бежанци, които се опитват да стигнат до ЕС.
Стотинка или евроцент – каква да бъде паричката в празничната питка
Киселова: Ще подкрепим кабинет, ако Борисов не е премиер и „ДПС-Ново начало” не участва в коалицията
Трагедия край Варна: 18-годишна шофьорка загина, след като се вряза в тир
Александра Фейгин стана за девети път шампионка на България по фигурно пързаляне
Зелен билет за 1 лев заради мръсния въздух в София
Мъж съди ресторант, качили го в TikTok, докато вечеря с любовница
Перфектният тиквеник за Бъдни вечер
Антъни Джошуа прати на пода влогъра Джейк Пол
Повечето притежатели на iPhone дори не подозират за тези функции
Експерт по киберсигурност: Камерите в 138-о училище 100% са злонамерени, има ясен умисъл
4 зодии ще получат всичко, за което мечатят през 2026 г.
