Пъклен план: Боби Михайлов остава на власт в БФС
Перуката лансира най-верния си другар Емо Костадинов за свой наследник на предстоящия конгрес
Подалият оставка като шеф на БФС Борислав Михайлов се гласи да управлява още дълги години, пък макар и задкулисно, футболната ни централа. Няколко независими един от друг източници на колегите от Lupa.bg твърдят, че Михайлов стои зад кандидатурата на Емил Костадинов за президент на БФС, която в близките дни официално ще бъде издигната от няколко футболни клубове от Първа лига. Новината, че Емо Костадинов ще бъде издигнат за президент на БФС съобщи и в. „Тема Спорт”, според колегите зад нея ще застане и член на Изпълкома на футболната централа.
Във футболните среди усилено се коментира, че Емо Костадинов всъщност е кандидатурата на Боби Михайлов, който вече се е задействал да осигурява подкрепа за героя от САЩ’94 чрез верните му аматьорските клубове. Бившият вратар, известен на по-младите с прякора Перуката и с пиянските си изцепки, държи в джоба си над 70% от делегатските гласове благодарение на стотици футболни отбори – фантоми.
След 14 години начело на БФС, Боби Михайлов сдаде печално президентския пост на 15 октомври 2019 г. след грозен расистки скандал на евроквалификацията България – Англия (0:6). След като премиера Бойко Борисов поиска оставката му, а МВР нахлу в сградата на футболния съюз, за да дири доказателства за финансови зулуми, Михайлов подаде оставка.
Оттогава длъжността му временно изпълнява Михаил Касабов.„Емо Костадинов е „прокси” на Боби Михайлов и изцяло негова кандидатура. Михайлов няма намерение да пусне властта в БФС, а просто се сниши в изчакване на по-добри времена.
При положение, че Емо Костадинов бъде избран на конгреса за следващ президент, впоследствие ще върне Боби Михайлов в БФС или като свой съветник, или като член на новия Изпълком”, разкриват плана на Перуката мнителни футболни наблюдатели. Кандидатурата на Емил Костадинов обаче няма да е единствената на предстоящия конгрес, насрочен за 7 юни. Очаква се поне още трима да участват в състезанието.
Сериозен интерес към двама футболисти на "Черноморец 1919"
Сгащиха 21-годишен шофьор да лети с 200 км в час при ограничение 90км/ч.
КФН прогнозира почти двойна втора пенсия с новите мултифондове
Млади таланти влизат в майсторските класове на фестивала „Солисими“
Хотелите в Банско наполовина празни след масови откази на израелски туристи
Нов скок на цените: Потребителската кошница достигна 58 евро
Водолеите под силно напрежение между 15 и 27 март
Втора голяма международна победа за България на яхт клуб „Черноморец Бургас“
Арестуваха ямболия за изготвяне на фалшиви документи
Eто кои влизат в коалицията на Румен Радев
Идва ли краят на евтините стоки от Shein, Temu и AliExpress?
Стефка Костадинова влиза в политиката с ДПС
