×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Избират 12 кметове на кметства в страната, сред тях и в поморийското село Бата
  • Слънце с температури до 30° днес
  • Фериботът Свищов - Зимнич преустановява работа за неопределен период
  • Отровна риба балон във водите на Егейско море край Атина и Централна Гърция
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Николай Банев проговори от затвора: Иван Гешев искрено ме забавлява с матросовския си ентусиазъм


Николай Банев проговори от затвора: Иван Гешев искрено ме забавлява с матросовския си ентусиазъм
Иван Гешев ще се превърне в герой на абсурда, коментира Николай Банев
22 Февруари 2020, Събота, 12:40 ч.
Автор: Флагман.БГ

Приемам разпореждането на главния прокурор с иронична усмивка поради неговата глуповата амбициозност, сподели бизнесменът

Иван Гешев искрено ме забавлява с матросовския си ентусиазъм, с който се впуска в непознати за него материи. Това каза обвиненият във финансови престъпления бизнесмен Николай Банев в интервю за бТВ, дадено от затвора.

Според него прокуратурата и ДАНС имат скромен капацитет, за да извършат преглед на приватизацията.

Той отговори писмено от ареста на въпросите на Жени Марчева, като за целта съдейства неговият адвокат.

Банев категорично отрича да е провалил работещи предприятия и нарича „мит“ твърденията, че чрез „обезкостяването“ на фирмите е станал милиардер. В същото време признава, че „с връзки“ е направил първия си милион, но не смята, че това е нещо лошо – а и сумата била скромна, ако човек инвестира мащабно.

„Българската приватизация беше неизбежен процес. Този сложен, труден, многопластов процес на преминаване на обществената, общонародна, според комунистическата терминология, а „де юре“ и „де факто“ държавна собственост, в частни ръце, беше непозната и се извършваше под сериозен външен политически и икономически натиск“, коментира бизнесменът.

„Главният прокурор и ДАНС имат скромен капацитет, за да извършат такъв т.нар „цялостен“ преглед на толкова многолик и специфичен за различните отрасли на икономиката процес“, добави той.

„Приемам разпореждането на главния прокурор с иронична усмивка поради неговата глуповата амбициозност и предизвестено фиаско. Лично за мен и пострадалото от действията и бездействията на държавата публично дружество „АКБ Корпорация“ ХАД - един сериозен и задълбочен експертен анализ на договорните неизпълнения на приватизиращите органи, както и на отговорните държавни и местни институции в следприватизационния договорен период, ще бъде едно удовлетворение и изчистване на опетненото ми име“, сподели Банев.

Но реализацията на тази потенциална възможност приемам с недоверие и повече от скептично, добави той.

„Иван Гешев искрено ме забавлява с матросовския си ентусиазъм, с който се впуска в непознати за него материи. Оставям настрани факта, че вече съм изпратил недопустимите за един магистрат квалификации и откровени клевети срещу мен за разглеждане от Съда по правата на човека в Страсбург“, сподели бизнесменът.

„Гешев квалифицира като „бандитски“ законни приватизационни сделки… ако изпълнението на приватизационните договори е „престъпление“...“, добави той.

„Ако инвестициите в иновациите; социалната политика за развитие на трудовите ресурси; жестоката конкурентна борба за оцеляване и развитие в условия на световния пазар – много, много различен от пазара на СИВ, в който работеха предприятията преди краха на т.н. реален социализъм и преди тяхната закъсняла приватизация са престъпления, тогава Гешев ще се превърне в герой на абсурда – достоен за аплодиране от конкурентите на българската икономика“, коментира Николай Банев. 

„Милиардът на Баневи е екзистенциален проблем на главния прокурор. Този псевдо милиард е символ на мало-неподготвеността му и на козируващата публична безотговорност към истинността на фактите и презумпцията за невинност“, добави той.

„Когато все пак Гешев ще трябва да заяви, че милиардът всъщност се е оказал мит, а последващите действия на подчинената му прокуратура – жертвоприношение, тогава българското общество ще се е отърсило от заблудите за панацеята – прокуратура, вездесъща“, изтъкна бизнесменът.

„Империята Баневи се завръща“. Обещавам Ви това ще е следващата серия от битката между нарочените за обезкостители и техните врагове, добави той.
 


В категории: Темида


10
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Мариана Векилска вдига сватба (СНИМКИ) Мариана Векилска вдига сватба (СНИМКИ) 14/06/2026, Неделя 13:00 0
10
Коментара по темата
10.
АнтонСперманян
22.02.2020 23:03:50
0
2
ТОЗ на снимкуту чист мангасарянец комунсарянец талибанец
9.
БТВ адв кантора
22.02.2020 17:29:51
0
7
На Чоков, Иванчева, Очите, Черепа, Банев и др. невинни хахаа
Ама добре де, защо един път не адвокатстваха на някой безпаричен обвиняем? Само заможните ли са несправедливо обвинени?
Валери е прав за тази авантаджийска пасмина. АнтонСперманянГълтанян
8.
до АКАДЕМИКА ОТ""ОВЧА ПРАВДА""
22.02.2020 15:57:21
1
4
ВЯРНО Е ЧЕ Е КОМУНИСТИЧЕСКИ БОКЛУК !!Вярно е че от КРАЖБАТИЗАЦИЯТА се възползваха Отрочетата на ЦК на БКП .службите ДС .Комунисти внедрили се в ""КЕЛИПИРДЖИИСКОТО""СДС.Всички тези КЕЛИПЕРДЖИИ СИ СЪЗДАДОХА ПРАВИЛА //ЗАКОНИ///ЗА Грабежа !!УФЦЕТЕ ЗЯПАХА И ГЛАСУВАХА //кой не ги хвана той не ги излъга//!!!!""ПРОСТ НАРОД СЛАБА ДЪРЖАВА""!!!!!Ей затова пенсиите в Гърция са 1000ХИЛЯДА ЕВРО А ТУК 200 А НАШТЕ ПЕНСИОНЕРИ СИ ГЛАСУВАТ ЗА БСП//БКП//Пълни идиоти //МАЗОХИСТИ//!!!!ФЕЙК СА НАПАНИТЕ НА ГЕШЕВ ВМЕСТО ДА ЛОВИ СЕГАШНИТЕ КРАДЦИ ТОЙ СЕ МЪЧИ ДА НИ ОТВЛИЧЕ ВНИМАНИЕТО !!!!
7.
Академик
22.02.2020 15:28:28
0
11
БАНЕВ - КОМУНИСТИЧЕСКИ БОК. УК, СЪСИПАЛ ХИЛЯДИ СЪДБИ, АКО ПРОКУРАТУРАТА И ДАНС НЯМАТ КАПАЦИТЕТ ТО В ДЪРЖАВАТА ИМА ДОСТАТЪЧНО АНАЛИЗАТОРИ, ИКОНОМИСТИ И ЮРИСТИ, КОИТО ЩЕ ИЗВАДЯТ СКЕЛЕТИТЕ ОТ ГАРДЕРОБА! МАЙКА ТИ ЖАЛНА!!!
6.
*********
22.02.2020 14:45:02
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
5.
Дани
22.02.2020 14:34:55
2
23
Какъв бизнесмен е този банев и жена му с циганската физиономиа. Плосто измамник и крадец
Защо когато ги вкараха в затвора не си забавляваши а сега много муъзнае устата. Такива като тях са много здрави а когато гизакопчеят се разболяват от пиляда болести.d
4.
Станко
22.02.2020 14:30:27
1
37
Не виждате ли че Нкойлайчо е ашладисан мангасар а жена му е чиста "индийска миганка" всички изедници и разсипители на държавата са с един и същи кофти етнически произход дали е случайно??????? Като знаем специфичните особености на този етнос учудва ли ви че сме на този хал цялата държава?????
3.
hahahahaha
22.02.2020 14:19:26
4
28
аз пък искрено се забавлявам, че "проговаряш" от затвора, скоро и божков ще "проговаря" заедно с теб
2.
Истината
22.02.2020 13:07:41
8
30
Е само в БСП-ТВ,която черпи вдъхновение от сайтовете на Бабикян,който действа като Нинова и Радев,по метода на Гьобелс:Една лъжа,повторена 100 пъти,става истина!Големи сте мисирки,лапнишаранчета и червеноперки!То не бяха острови,тонове злато,дворци по целия свят,дори Милиончева обвини Борисов,че си построил незаконен палат от 2000м2 в дворното място от 800м2! Лъжата,клеветата и далаверите,са скрепени в устава на БСП като чл.1,за това и Радев само него е прочел,едноуставника тъп,та дори на английски са му го превели,да го каканиже с придихание!Прошляци бяха и прошляци си остават,независимо от накраденото!
1.
Пеевски
22.02.2020 12:51:37
28
12
Точно така, четете само ПИК и Блиц!
Там са най-честните журналисти, които нямат нищо общо нито с ГЕРБ, нито с мен! Напълно независими журналисти!
Той и Гешев уж е независим, ама атакува само нашите противници с Бойко!
И съм му казал, Бойко няма да го пипаш, нито къщата и любовницата му в Барселона!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Криза на плажа: Защо месечна заплата от 1200 до 1500 евро вече не привлича спасители Криза на плажа: Защо месечна заплата от 1200 до 1500 евро вече не привлича спасители Сезонният характер на работата и ежедневната битка с недисциплинирани туристи отказват кандидатите от стола над морето Черна вест от Германия: Семейство от Бургаско с 2-годишно дете загина в зловеща катастрофа Черна вест от Германия: Семейство от Бургаско с 2-годишно дете загина в зловеща катастрофа Загиналите са от сунгурларското село Прилеп Цивилни патрулки погват джигитите в Бургас: Подмолен капан или краен респект по пътищата Цивилни патрулки погват джигитите в Бургас: Подмолен капан или краен респект по пътищата Докато критиците определят скритите патрули като дебнене за глоби, мнозина виждат в тях единствен шанс за овладяване на безнаказаността Министърът на туризма Илин Димитров: Курортите ни са готови, но туристи няма Министърът на туризма Илин Димитров: Курортите ни са готови, но туристи няма Основният отлив на чуждестранни посетители се наблюдава на два от най-важните за българския туризъм пазари, каквито са германският и румънският Берем и ревем! Производителите на ягоди са с унищожена реколта Берем и ревем! Производителите на ягоди са с унищожена реколта Голяма градушка е унищожила посевите  "Шествие за семейството" е като "Българската Коледа" "Шествие за семейството" е като "Българската Коледа" При едната инициатива наивните даряват и част от средствата изчезват безследно, а при другата – ценностите се превръщат в национален спорт веднъж в годината София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата В нова вселенска ситуация сме, която се отразява и конкретно на България, казва гадателят, предсказал авиокатастрофата над Алпите, пожарът във влака София–Кардам, войната между Русия и Украйна, отцепването на Крим Зверска катастрофа затапи пътя Бургас-Малко Търново, БМВ е с разбита предница (ВИДЕО) Зверска катастрофа затапи пътя Бургас-Малко Търново, БМВ е с разбита предница (ВИДЕО) Двамата водачи са откарани по спешност в болница, ранени са тежко В Бургас започна топ тенис събитието на сезона (ВИДЕО) В Бургас започна топ тенис събитието на сезона (ВИДЕО) Турнирът е благотворителен, 30% от всички събрани такси ще бъдат дарени за успешния старт в професионален и личен план на млади хора от областта Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Патриарх Даниил повежда едното
От бездомник в Тайланд до участие на Световно първенство От бездомник в Тайланд до участие на Световно първенство Рикардо Аде ще осъществи още една мечта - дебют на Световно първенство с националния отбор на Хаити Намериха и взривиха останки от дрон край Созопол: ВМС с детайли за спешната акция Намериха и взривиха останки от дрон край Созопол: ВМС с детайли за спешната акция Опасният обект е бил локализиран на 14 морски мили източно от нос Колокита Росен Йорданов поема „Новите умове“: Експертът, който ще прочисти ГЕРБ от скрити лимонки Росен Йорданов поема „Новите умове“: Експертът, който ще прочисти ГЕРБ от скрити лимонки В социалните мрежи Тома Николов коментира защо привличането на известния криминалист е сериозна заплаха за политическите опоненти Иван Шишков за АМ „Черно море“: Чрез концесия ще я изградим по-бързо, по-качествено и без средства от държавния бюджет Иван Шишков за АМ „Черно море“: Чрез концесия ще я изградим по-бързо, по-качествено и без средства от държавния бюджет Подобна теза защитиха през седмицата и кметовете на Бургас и Варна  Как призрачният мегакомплекс Коста дел Кроко край Царево се превърна в бетонен капан за милиони евро Как призрачният мегакомплекс Коста дел Кроко край Царево се превърна в бетонен капан за милиони евро Историята започва през 2006 година, когато руските инвеститори Константин Циганов и Андрей Панпурин обещават да вложат сто и десет милиона евро в проекта Брутално покушение в Мексико разкрива кървавата реалност зад блясъка на Световното първенство по футбол Брутално покушение в Мексико разкрива кървавата реалност зад блясъка на Световното първенство по футбол Убиха кмет София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата В нова вселенска ситуация сме, която се отразява и конкретно на България, казва гадателят, предсказал авиокатастрофата над Алпите, пожарът във влака София–Кардам, войната между Русия и Украйна, отцепването на Крим Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Според него не Москва е започнала войната в Украйна. Той изтъкна, че осем години се опитвал да убеди противника за мирно решение на проблема в Донбас Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Новината обяви пакистанският премиер Шехбаз Шариф, а иранският му колега Арагчи потвърди, че Меморандумът за разбирателство „никога не е бил по-близо“ "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" Освен плановите ремонтни дейности, има и пътен инцидент с аварирал ТИР в тунела "Траянови врата"
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори