×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Мария Илиева специален гост с най-големите си хитове на „Бургас и морето“
  • Черноморец 1919 се завръща в Бургас, посреща Берое в събота от 18 часа, входът е свободен
  • Ясен Петров ще поеме Спартак
  • Само 5% от новите фирми оцеляват
  • Девет плажа в Гърция останаха без „Син флаг“ след внезапни проверки
  • Русия удари американска компания в Киев
  • От "Възраждане" поискаха съвет по сигурността заради позицията на Иран за авиобаза "Безмер"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Общински съветник от ВМРО обеща до дни да бъдат задържани хората, които съблякоха момче в автобус


Общински съветник от ВМРО обеща до дни да бъдат задържани хората, които съблякоха момче в автобус
В рамките на ден-два извършителите на нападението над 14-годишното момче в автобус ще бъдат установени и задържани, обеща Карлос Контрера от ВМРО
22 Февруари 2020, Събота, 12:20 ч.
Автор: Флагман.БГ

Нашето общество трябва да проявява нулева търпимост спрямо подобни действия, каза Карлос Контрера 

Нашето общество трябва да проявява нулева търпимост спрямо подобни действия. За съжаление ни липсва цялостна дискусия по темата. Тези думи написа във Фейсбук председателят на Комисията по транспорт в Столичния общински съвет и член на националното ръководство на ВМРО Карлос Контрера, във връзка с хулиганската проява в автобус 404. Случаят скандализира обществото, след като кадри от гаврата бяха разпространени в интернет.

Контрера веднага е уведомил СДВР, както и Столичен автотранспорт и следи случая. Припомняме, че именно той направи публично достояние друг сходен акт, при който млад мъж извършва груби и непристойни действия срещу жена в рейс по друга линия. След неговата намеса мъжът беше задържан и срещу него са предприети съответните законови мерки.

„Безспорно вчерашният инцидент в автобус по линия 404 е проява на цинизъм с особена дързост. Жертвата е малолетен, който е бил нападнат от три по-възрастни лица. Безспорно и от видеозаписите,  срещу момчето е упражнено насилие, а нападателите са избягали след посегателството“, сподели в социалната мрежа старейшината от ВМРО.

Вчера, 21 февруари, около 19:20 ч. в задната част на автобуса три лица, с особена дързост и цинизъм, най-вероятно по хулигански подбуди, чрез принуда и насилие са съблекли и отнели дрехи на малолетно момче. Според информацията от вчера вечерта, а и от днес, мотивът е с футболен характер, на фенска основа според първоначалните данни – момчето е носело дрехи с емблемата на спортен клуб ЦСКА. То е състезател в спортния клуб.

„Инцидентът се е развил изключително бързо, а нападателите са избягали от автобуса като със сила са отворили третата врата. Шофьорът на автобуса е уведомил диспечерите, че има инцидент, сигналът в СДВР е от заместник-директора на 112-то училище. С пострадалото момче са разговаряли оперативни работници, разследването по териториална компетентност се води от 1-во РУ“, разказва общинският съветник.

„Автобусът е снабден с видеокамери (фабрични за този модел и допълнително поставени за целите на тикет системата). Записите днес трябва да бъдат свалени от техник и предадени на разследващите. Шофьорът е дал обяснения в гараж „Дружба“ за инцидента, каквато е процедурата, и те също ще бъдат предоставени на разследващите“, добавя той.

„Налице е тежък инцидент с посегателство над малолетен. Случаите на грубо, цинично поведение в средствата на МГТ за съжаление се случват. Налице са инциденти, както с нападения над водачи, така и с нападения над пътници и контрольори. Имали сме случаи, в които шофьори са бити, нападани с ножове, ножици, имали сме случаи на нападения над пътници - включително посегателства над деца и жени на сексуална основа“, пише Контрера в социалната мрежа. 

„Значителни са и посегателствата над автобуси и трамваи - чупене на стъкла, рязане на мехове, чупене на врати, изкъртване на седалки и т.н. Изграждането на видеонаблюдение спомага за подобряване на сигурността в автобусите, трамваите и тролеите, но не е панацея“, добавя той.

„Смятам, че в рамките на ден-два извършителите на нападението над 14-годишното момче ще бъдат установени и задържани. Присещаме се за този обществен недъг само при подобни случаи и то, когато получат медиен отзвук“, коментира общинският съветник.
 


В категории: Крими


4
Коментара
Владислав БОНЕВ Тези навици надуват сметката за ток Тези навици надуват сметката за ток 31/07/2026, Петък 18:40 0
4
Коментара по темата
4.
*********
22.02.2020 14:55:04
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
3.
Пеевски
22.02.2020 12:53:13
1
6
Точно така, четете само ПИК и Блиц!
Там са най-честните журналисти, които нямат нищо общо нито с ГЕРБ, нито с мен! Напълно независими журналисти!
Той и Гешев уж е независим, ама атакува само нашите противници с Бойко!
И съм му казал, Бойко няма да го пипаш, нито къщата и любовницата му в Барселона!
2.
пенсионер
22.02.2020 12:42:20
0
3
Щом започнаха престъпниците да събличат жертвите си в автобуса дибидюс голпред погледа на пътниците .Явно колко е намаляла престъпноста според МВР Маринов .
1.
Винету
22.02.2020 12:25:03
1
6
Веднага дребно спречкване между футболни фенове стана водеща новина, за да се измести фокуса от разследването в Испания срещу Бойко Борисов!
Днес в новините на всички телевизии нито дума за Бойко и къщата му!
Така се отвлича вниманието от истинските проблеми!
С прост народ се получава!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Тези навици надуват сметката за ток Тези навици надуват сметката за ток Бойлерът, климатикът, хладилникът и пералнята стават скъпи при грешна употреба Емблемата на язовир Батак горя: Пламъците изпепелиха една трета от острова Емблемата на язовир Батак горя: Пламъците изпепелиха една трета от острова Петима пожарникари и петима доброволци стигнаха до огъня с туристическа лодка, първите данни сочат човешка небрежност Внукът на Симеон Сакскобургготски княз Мирко Панагюрски се сгоди за лекарка Внукът на Симеон Сакскобургготски княз Мирко Панагюрски се сгоди за лекарка Княз Мирко и д-р Марта Ембид се запознали по време на специализациите си в една от големите мадридски болници 7500 евро на мач - скъп наем или елегантно събиране на стари дългове? 7500 евро на мач - скъп наем или елегантно събиране на стари дългове? Защо прихващането на дълга към общинския бюджет се оказва най-прагматичният ход за Бургас Цените пак ускориха: България е втора по инфлация в еврозоната Цените пак ускориха: България е втора по инфлация в еврозоната Литва оглави класацията с 5,6%, а най-рязкото месечно поскъпване е отчетено в Нидерландия В реанимацията се изисква хладнокръвие, защото всеки пациент е най-важният В реанимацията се изисква хладнокръвие, защото всеки пациент е най-важният Основната ни цел е грижа за пациента, за качеството на неговото лечение, за сигурността и спокойствието на близките Първият американски самолет кацна в Безмер въпреки предупреждението на Иран Първият американски самолет кацна в Безмер въпреки предупреждението на Иран Министерството на отбраната увери, че няма пряка заплаха за България, а службите следят обстановката всеки ден В подкрепа на Бела: Нефтохимик пусна на търг уникална тениска с автографи В подкрепа на Бела: Нефтохимик пусна на търг уникална тениска с автографи Търгът започва днес и ще продължи до 23:59 на 9 август, неделя Брюксел отключи 896 млн. евро за България: Парите по ПВУ вече са над 4,1 млрд. Брюксел отключи 896 млн. евро за България: Парите по ПВУ вече са над 4,1 млрд. Европейската комисия одобри 23 от 26 цели, а правителството очаква още 109 млн. евро през следващите седмици Хълмовете край Мирково влязоха в клипа към Одисея на Кристофър Нолан Хълмовете край Мирково влязоха в клипа към Одисея на Кристофър Нолан Джеймс Блейк пристигна у нас за снимките на When I'm Home, а горяща постройка озари изгрева над Средна гора
Симона Пейчева: Оказвам съдействие на разследването, няма да превръщам смъртта на Владимир Янков в публичен дебат Симона Пейчева: Оказвам съдействие на разследването, няма да превръщам смъртта на Владимир Янков в публичен дебат Според разследването Пейчева е била последният човек, който се е срещнал с бизнесмена Янков   Продължава пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика Продължава пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика От 3 август до края на месец август ще се третират всички зони в града  Обрат в Сеута: 25 000 мигранти вече се върнаха в Мароко Обрат в Сеута: 25 000 мигранти вече се върнаха в Мароко Испанското правителство отчита 50 000 незаконно влезли, докато местните власти съобщават за 60 000 души и 34 жертви Има заподозрени за убийството на Владо Загатото, истината за Петрохан излиза до края на август, обяви Демерджиев Има заподозрени за убийството на Владо Загатото, истината за Петрохан излиза до края на август, обяви Демерджиев Вътрешният министър съобщи, че МВР, прокуратурата и ДАНС обединяват информацията по случая с хижата Футболна война: УЕФА държи план Б за собствен Мондиал Футболна война: УЕФА държи план Б за собствен Мондиал Старият проект за Глобална лига на нациите отново излиза на дневен ред след решението на Европа да бойкотира турнирите на ФИФА До 49 000 мигранти преминаха в Сеута, Испания прати армия и водолази До 49 000 мигранти преминаха в Сеута, Испания прати армия и водолази Гражданската гвардия подсили границата с кораб, хеликоптер, дронове и морски екипи, а откритите тела достигнаха 27 Гърция спира наемите в брой: От 1 октомври всичко минава през банка Гърция спира наемите в брой: От 1 октомври всичко минава през банка Наемателите рискуват да загубят жилищни помощи, а собствениците - 5% данъчно приспадане Почина Франко Барези - сърцето и вечният капитан на Милан Почина Франко Барези - сърцето и вечният капитан на Милан Легендарният защитник си отиде на 66 години, оставяйки след себе си 719 мача, шест титли на Италия и три европейски триумфа Кошмарен жребий дебне ЦСКА: Аталанта, Монако и Брайтън сред възможните съперници Кошмарен жребий дебне ЦСКА: Аталанта, Монако и Брайтън сред възможните съперници При отпадане от Макаби Тел Авив армейците ще бъдат непоставени в решителния плейоф за Лигата на конференциите Демерджиев прати сигнал срещу Пеевски до Сметната палата Демерджиев прати сигнал срещу Пеевски до Сметната палата Вътрешният министър иска проверка за разминаване между декларираното имущество, доходите и разходите за частни полети
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори