Парализирано дете 5 часа обикаля 4 болници в София
14-годишното момиче подмятано като парцал от чакалня в чакалня
Болно дете в продължение на 5 часа обикаля четири столични болници в опит да бъде прието за лечение, разказа Би Ти Ви. Според родителите 14-годишното момиче е било в тежко състояние – с парализа на лицето и схванат крак. Министерството на здравеопазването започна проверка по случая.
Вчера вечерта внезапно на детето му прилошава. По думите на бащата, състоянието на детето било тежко. Затова се обаждат на Спешна помощ. Линейката кара детето първо в „Пирогов“. „Изобщо не ни приеха, отвориха вратите и казаха, че не могат да ни приемат, те нямали детски невролог, нищо не можели да направят. Изкривена уста, с носилка я носим в дъжда от болница в болница“, разказа бащата на детето Найден Иванов.
Оттам линейката отива в Националната кардиологична болница. „Линейката е била в двора на болницата, лекарят е проверил дали има възможност за хоспитализация, колегите са потвърдили, че цялата леглова база е запълнена и те са продължили, това, което е важно е, че не е осъществен преглед“, заяви д-р Ивайло Ваклинов, зам.-директор на Национална кардиологична болница. След това детето отива в Инфекциозна болница.
Оттам разказват, че момичето е прегледано и насочено за лечение към друго лечебно заведение с неврологично отделение. Тогава спешните медици решават да го закарат отново в „Пирогов“.
Там обаче за втори път ги отпращат и ги насочват към столичната педиатрия. В лечебното заведение пак ги връщат „Пирогов“, където, според бащата, детето е прегледано и изследвано, но отново отпратено към педиатрията. Чак тук го хоспитализират – близо 5 часа след подаване на сигнала. От столичната педиатрия коментирали пред Би Ти Ви, че когато е прието, състоянието на детето не е било животозастрашаващо.
Според медията от Спешната помощ и „Пирогов“ отказали коментар, докато не приключи проверката на здравното министерство. „Голям късмет, че оцеля детето ми, може да остане за цял живот инвалид“, допълни бащата.
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026

- иди завърши медицина, и прати децата си да завършат медицина
- отиди и протестирай пред министерството, което е задало ограниченията, и което са длъжни да изпълнят. Като няма места и специалисти, откъде да ти ги намерят?
Скоро, изобщо няма да има.
Тогава срещу кого ще се озлобяваш?
КАТО ЧУЯ ДУМАТА "ЛЕКАР" И СЕ ОЗЛОБЯВАМ.
ПОРЕДНОТО ДЕТЕ ДА ТОРМОЗЯТ И ЗАСТРАШАВАТ ЖИВОТА МУ.
БОЖЕ, КАКВО СА ПРЕЖИВЕЛИ РОДИТЕЛИТЕ МУ.
ГАДОВЕ.