Явор Бахаров е предаден на съда! Прокуратурата внесе обвинителния акт
Има много утежняващи вината обстоятелства
Явор Бахаров се сдоби с обвинения. Районна прокуратура – Разлог е внесла за разглеждане в съда обвинителен акт срещу 34-годинишния актьор за извършени от него престъпления - каране в пияно състояние и след употребата на наркотици / чл. 343 б, ал. 1 от НК и по чл. 343б, ал. 3 от НК/.
Към м. февруари 2020 г. обвиняемият имал придобита правоспособност за управление на моторно превозно средство с категории „В“ и „М“. Същият е осъждан с влезли в сила съдебни актове за престъпления от общ характер, налагано му е наказание по чл. 78а от НК. Освен това е бил санкциониран с влезли в сила наказателни постановления и фишове за нарушения на Закона за движението по пътищата. Около 12:50 ч. на 08.02.2020 г., в гр. Банско, обвиняемият управлявал лек автомобил м. „Мицубиши” по ул. „Найден Геров“.
По време на движение той се разминал в насрещната пътна лента с автомобил на автопатрул при РУ на МВР гр. Банско. На полицейските служители им направило впечатление, че МПС на обвиняемия Бахаров криволичи по пътното платно, поради което го последвали с цел извършване на проверка.
На водача бил подаден светлинен и звуков сигнал, при което той спрял на ул. „Пирин“, в района на хотел „Кемпински“. Извършената на място с техническо средство проба за употреба на алкохол е отчела 1,30 промила в издишания въздух. Я. Бахаров бил тестван и за употреба на наркотични вещества, като уредът отчел положителен резултат за кокаин и канабис. По-късно във ФСМП гр. Банско обвиняемият дал кръв за изследване за алкохол.
От заключението на изготвената химическа експертиза се установява, че концентрацията на алкохол в кръвта на водача към момента на деянието е била 1,42 промила. За констатираните нарушения на ЗДвП на Бахаров били съставени два акта. Предстои наказателното производство срещу обвиняемия да продължи в съда.
Гюров: Гласът на свободните хора побеждава манипулациите на изборите
Ето какво сънуват хората в последните си дни
Радостин Василев: Старият модел отстъпва, след вота идва разговорът за мнозинство
Севим Али: Гласувах за справедлива и разумна България
Тревожни сигнали в изборния ден: 93 нарушения и 8 досъдебни производства до обяд
Асен Василев: Днес имаме шанс да променим България и да я върнем в сърцето на Европа
Проблеми с машините за гласуване, грешка са дали около 20 устройства.
Костадин Костадинов: Само този, който гласува, може да промени бъдещето.
Станислав Балабанов: Гласувах за нормалност, за българското семейство и за децата
105-годишният д-р Ценов призова младите да гласуват: Това е техният живот
Ахмед Доган: България има нужда от повече държавност и по-сериозна демокрация
Лидерът на Сияние гласува с послание за чиста кауза
