Скандал в парламента: ГЕРБ с ДПС ли управляват, питат „Обединени патриоти“ при избор на членове на КРС
"Воля" и "Атака" също подкрепиха кандидата Ердинч Хайрула за сметка на Пеньо Пенев и Деница Златева
Народното събрание избра зам.-председател и двама членове на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС). Това обаче стана след серия от скандали.
„Обединени патриоти“ (ОП) обвиниха ГЕРБ, че управлява с ДПС. Причината е, че бе избран представител на партията на Доган, за сметка на кандидата на ОП.
Отхвърлена бе и номинацията на Деница Златева от БСП.
От соцформацията също констатираха, че за пореден път се е видяло задкулисното съдружие между ГЕРБ и ДПС, която се води опозиционна партия.
В схемата днес обаче участваха и депутатите от „Воля“.
Странно или не, дори от „Атака“ подкрепиха кандидата на ДПС Ердинч Хайрула за член на КРС.
Юлиан Ангелов от „Обединени патриоти“ даде тон на скандалите.
Той предупреди, че има договорка между ГЕРБ и ДПС.
„Ние се питаме от „Обединени патриоти“, кое е управляващото мнозинство – ГЕРБ и ДПС ли са или „Обединени патриоти“ и ГЕРБ. И как така, при положение че двете парламентарни групи са мнозинство в парламента, как така ГЕРБ ще подкрепят кандидат на ДПС. Това ни е интересно да разберем“, обясни Ангелов.
Той заяви и че в много общини ГЕРБ и ДПС управлявали заедно.
„Ако колегите от ГЕРБ са съгласни да управляват с ДПС, ние нямаме нищо напротив. Всеки си носи кръста в политиката, но ние от „Обединени патриоти“ - от ВМРО и НФСБ, не сме съгласни да носим негативите на управление, което включва ДПС във властта на всякакви позиции“, добави Юлиан Ангелов.
След това Павел Шопов от „Атака“ направи изказване, с което пък атакува кадрите на ВМРО и НФСБ във властта.
Последва скандал в залата между Шопов и Юлиан Ангелов.
Георги Свиленски от БСП пък упрекна ОП, че продължават да стоят в управлението въпреки скритото съдружие между ГЕРБ и ДПС.
Беше дадена 30-минутна почивка по искане на ВМРО. Бе предизвикана и процедура по поименно преброяване от страна на Юлиан Ангелов. Това обаче не успя да спре ГЕРБ да гласуват за човека на ДПС.
В крайна сметка новият зам.-председател на КРС е Кристина Андонова-Христова, предложена от ГЕРБ. За членове пък бяха избрани Анна Хаджиева, номинирана от ГЕРБ и „Воля“, и Ердинч Хайрула.
Отхвърлени бяха Пеньо Пенев, издигнат от ОП, и Деница Златева – от БСП.
Рим въвежда платен достъп за туристи до фонтана "Треви"
В тази страна не се плаща кеш
Еврото и Португалия: Ефектите от единната валута 25 години по-късно
Тръмп не изключва възможността за война с Венецуела
Гастроентеролог: Малко парче сланина подобрява имунитета и либидото
„Билков“ пилинг обезобрази млада майка
Украински войници превърнаха BMW 7-Series в мобилна ракетна установка
Лионел Меси получи часовник за 1,1 милиона долара
Грешката, която качва разхода на гориво през зимата с до 2 литра на 100 км
Четвърти цвят на светофара: бъдещето на трафика с автономни коли
ЕК отстъпва от забраната на ДВГ, но с нови условия, които може да убият автомобилната индустрия
Празниците насаме: как да превърнем самотата в грижа за себе си

Слепи ли бяхте досега?
Пеевски и Борисов са едно цяло, а самия Доган движи и двамата както си поиска.
И тези идиоти сега се правят на изненадани?