Тодор Мечкарев с подробности как е намерил телата на бащата и сина в Стара планина
Двамата са издъхнали на няколкостотин метра от вилната зона
Вчера планинар от Калофер откри телата за изчезналите под връх Ботев туристи от Стара Загора. Това се случи 10 дни след прекратяването на спасителната операция.
42-годишният Атанас Пенчев и 17-годишният му син са издъхнали буквално на няколкостотин метра от вилната зона в местността Паниците, където има къщи и укрития за подслон през зимата, пише Блиц.
Намериха телата на изчезналите баща и син под връх Ботев
В нощта, когато е прекратена спасителната операция, Тодор Мечкарев вижда светлини в близост до местността Паниците. Решава, че е загубен дрон, защото никой не вярвал във възможността изгубените туристи да са успели да слязат почти до вилната заона на Калофер. 10 дни по-късно старият планинар решава да огледа района около водохващането на Калофер, където забелязал светлините. Тодор имал предчувствие, тъй като сънувал и странен сън. „Сънувах как в Централен Балкан бяха преградили един път да не се минава с бариера. Водата се мътеше и влизаше във водохващането.
И им казвам: „Вижте какво направиха – преградиха пътя нагоре, а отклониха мътната вода да влиза в питейната на Калофер“, спомня си планинарят, цитиран от bTV.
Телата на двамата туристи са открити само след 10-минутна разходка в района: „Зад едно изкоренено дърво, зад корените – там са приседнали. Съблечени – там всичко, раници, шишета извадени. Там са потърсили подслон. И от този подслон, там вече са се пързулнали надолу. Но то е шума. Няма ни камък, ни нищо да се ударят“, каза Тодор Мечкарев.
Телата на туристите са открити недалеч от мястото, където паркирали колата си. „На 400 метра от колата, която е била тук под нас. Шансовете да се спасят са били само ако са вървели. Ако се спрат – край. И те това са направили. Явно са били много изморени. И това е било фаталната грешка“, посочи Румен Стоянов, кмет на Калофер, . Според Тодор Мечкарев невъзможно е да са оцелели до нощта, когато е прекратена спасителната акция, но вероятно светлините са били от челниците им.
Страхотен остров в Гърция търси заселници, предлага им по 500 евро на месец
Жанета Накова се нуждае от неотложна чернодобна трансплантация
Важно за студентите с кредит!
Сръбското разузнаване и руското ФСБ заедно са тествали звуковите оръдия върху кучета
Земеделският сектор предупреждава за рискове от споразумението между ЕС и Меркосур
Форумът, който накара туристическия сектор да говори, отново обединява и поставя важните въпроси на дневен ред
Американският инвеститор в ДаллБогг, студент по право, побеждава КФН издават му незаконно задържаните акции
Семейството на малката Марая благодари от сърце за събраните средства
Д-р Карен Мануелян развя знамето на Бургас насред Антарктида
Болницата е осъдена да плати 800 000 лв за починал пациент
Ски ваканция на принц Хари без Меган Маркъл подхрани нови спекулации за напрежение
Мистериозна смърт на още един важен руски бизнесмен
