Абсурд! Кметове местят табели, за да не плащат хората винетки
Общинарите във Варна вече са подали молба пътят до гробищния парк да е без такса
Заради новите тол камери се налага да давам по 300 лева за хляб, защото са сложени на метри пред къщата ми. Това сподели Владимир от видинското село Новоселци.
„Не мога да отида до центъра. Трябва да въртя гуми из поляната, защото само да излязла на пътя подлежа на глоба“, жалва се мъжът.
„Половината село трябва да плаща за винетка, а другите могат да карат без такса“, добавя негов съсед.
Жителите на Новоселци са подали жалби и очакват да бъдат преместени камерите извън селото.
Те заплашват, че ще премахнат съоръжението, ако бъдат глобени.
Регионалният министър Петя Аврамова обаче каза в „Здравей, България“, че не се налага да бъдат местени тол камерите от населените места и уверява, че няма да бъдат глобявани шофьорите, ако шофират в границите на населеното място.
Между табелите за начало и край на населеното място не се дължи такса, подчерта тя.
Жителите на Варна обаче трябва да са с платена електронна винетка, ако решат да отидат до гробищата.
Общинарите в морската столица вече са подали молба пътят до гробищния парк да е без винетна такса, съобщи Аврамова.
Тя разкри, че вече има населени места, които са решили да преместят пътните табели, за да не плащат жителите винетка.
За един квартал на Шумен, който е по-отдалечен от центъра, има предложение да се промени общият устройствен план и да се премести табелата, добави регионалният министър.
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината

Како Сийке отговорът е ЗАЩОТО ВИЕ НЕ СТАЧКУВАТЕ!
А българският елит е тежко деградирал, нравствено срутен.
Къде си Слънце отговори ми !