Абсурд! Кметове местят табели, за да не плащат хората винетки
Общинарите във Варна вече са подали молба пътят до гробищния парк да е без такса
Заради новите тол камери се налага да давам по 300 лева за хляб, защото са сложени на метри пред къщата ми. Това сподели Владимир от видинското село Новоселци.
„Не мога да отида до центъра. Трябва да въртя гуми из поляната, защото само да излязла на пътя подлежа на глоба“, жалва се мъжът.
„Половината село трябва да плаща за винетка, а другите могат да карат без такса“, добавя негов съсед.
Жителите на Новоселци са подали жалби и очакват да бъдат преместени камерите извън селото.
Те заплашват, че ще премахнат съоръжението, ако бъдат глобени.
Регионалният министър Петя Аврамова обаче каза в „Здравей, България“, че не се налага да бъдат местени тол камерите от населените места и уверява, че няма да бъдат глобявани шофьорите, ако шофират в границите на населеното място.
Между табелите за начало и край на населеното място не се дължи такса, подчерта тя.
Жителите на Варна обаче трябва да са с платена електронна винетка, ако решат да отидат до гробищата.
Общинарите в морската столица вече са подали молба пътят до гробищния парк да е без винетна такса, съобщи Аврамова.
Тя разкри, че вече има населени места, които са решили да преместят пътните табели, за да не плащат жителите винетка.
За един квартал на Шумен, който е по-отдалечен от центъра, има предложение да се промени общият устройствен план и да се премести табелата, добави регионалният министър.
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата
Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет
Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите
Арестуваха китайски шпионин в София
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща

Како Сийке отговорът е ЗАЩОТО ВИЕ НЕ СТАЧКУВАТЕ!
А българският елит е тежко деградирал, нравствено срутен.
Къде си Слънце отговори ми !