Абсурд! Кметове местят табели, за да не плащат хората винетки
Общинарите във Варна вече са подали молба пътят до гробищния парк да е без такса
Заради новите тол камери се налага да давам по 300 лева за хляб, защото са сложени на метри пред къщата ми. Това сподели Владимир от видинското село Новоселци.
„Не мога да отида до центъра. Трябва да въртя гуми из поляната, защото само да излязла на пътя подлежа на глоба“, жалва се мъжът.
„Половината село трябва да плаща за винетка, а другите могат да карат без такса“, добавя негов съсед.
Жителите на Новоселци са подали жалби и очакват да бъдат преместени камерите извън селото.
Те заплашват, че ще премахнат съоръжението, ако бъдат глобени.
Регионалният министър Петя Аврамова обаче каза в „Здравей, България“, че не се налага да бъдат местени тол камерите от населените места и уверява, че няма да бъдат глобявани шофьорите, ако шофират в границите на населеното място.
Между табелите за начало и край на населеното място не се дължи такса, подчерта тя.
Жителите на Варна обаче трябва да са с платена електронна винетка, ако решат да отидат до гробищата.
Общинарите в морската столица вече са подали молба пътят до гробищния парк да е без винетна такса, съобщи Аврамова.
Тя разкри, че вече има населени места, които са решили да преместят пътните табели, за да не плащат жителите винетка.
За един квартал на Шумен, който е по-отдалечен от центъра, има предложение да се промени общият устройствен план и да се премести табелата, добави регионалният министър.
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система
NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi
Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам

Како Сийке отговорът е ЗАЩОТО ВИЕ НЕ СТАЧКУВАТЕ!
А българският елит е тежко деградирал, нравствено срутен.
Къде си Слънце отговори ми !