Абсурд! Кметове местят табели, за да не плащат хората винетки
Общинарите във Варна вече са подали молба пътят до гробищния парк да е без такса
Заради новите тол камери се налага да давам по 300 лева за хляб, защото са сложени на метри пред къщата ми. Това сподели Владимир от видинското село Новоселци.
„Не мога да отида до центъра. Трябва да въртя гуми из поляната, защото само да излязла на пътя подлежа на глоба“, жалва се мъжът.
„Половината село трябва да плаща за винетка, а другите могат да карат без такса“, добавя негов съсед.
Жителите на Новоселци са подали жалби и очакват да бъдат преместени камерите извън селото.
Те заплашват, че ще премахнат съоръжението, ако бъдат глобени.
Регионалният министър Петя Аврамова обаче каза в „Здравей, България“, че не се налага да бъдат местени тол камерите от населените места и уверява, че няма да бъдат глобявани шофьорите, ако шофират в границите на населеното място.
Между табелите за начало и край на населеното място не се дължи такса, подчерта тя.
Жителите на Варна обаче трябва да са с платена електронна винетка, ако решат да отидат до гробищата.
Общинарите в морската столица вече са подали молба пътят до гробищния парк да е без винетна такса, съобщи Аврамова.
Тя разкри, че вече има населени места, които са решили да преместят пътните табели, за да не плащат жителите винетка.
За един квартал на Шумен, който е по-отдалечен от центъра, има предложение да се промени общият устройствен план и да се премести табелата, добави регионалният министър.
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата

Како Сийке отговорът е ЗАЩОТО ВИЕ НЕ СТАЧКУВАТЕ!
А българският елит е тежко деградирал, нравствено срутен.
Къде си Слънце отговори ми !