Еколози твърдят: Роми ловят розови пеликани, готвят ги с кисело зеле
Роми от меката на бракониерите в Бургас - кв.”Горно Езерово” убиват защитения вид Розов пеликан, за да го сготвят.
За това са алармирали еколози, пожелали анонимност пред колеги от сайта Дунав мост. Според твърденията им обитателите на квартала, намиращ се до езерото „Вая”, използвали разнообразни методи, за да заловят защитения вид.
Изработили пособия от автомобилни гуми, дори гардебори и хващали пеликана, който е включен в Червената книга на България, а след това го консумирали.
Най-актуалната рецепта била розов пеликан с кисело зеле, твърдят еколозите.
Те припомнят, че съвсем наскоро инспектори от ИАРА и ОД на МВР в Бургас са открили седем лодки, скрити в тръстиките на един от ръкавите на езерото. В лодките тогава бяха открити хрилни мрежи с обща дължина 3 200 м.
Гренландски опозиционен лидер: Трябва да преговаряме със САЩ без участието на Дания
Щерката на фолкпевица изду грамадански бомби
Гущеров посрещна Нова година - сам като куче
„Евро, евро, брояк си“: Гошо Ланеца пусна брутално тъпа песен
Азис отиде на Хаваите, няма да се върне скоро
СЕМ коментира казуса с освобождаването на Мария Цънцарова от БиТиВи: Има ли нарушение на Закона за радиото и телевизията?
Грипът набира сила в България: Какво трябва да знаете за новите инфекции и как да се защитите
Баби кълнат еврото, искат си лева
Какви са страничните ефекти и противопоказанията на джиндифила?
Чаша топла вода сутрин прави чудеса с организма ни
Открити са най-старите доказателства за отровни стрели от Каменната ера
Идва кучи студ

Журналистите може да разследват коя версия е истина и коя - не.