Пребитият Милю Ангелов: Молех крадците, да не бият майка ми, защото е на 83 години
Устните й са надути от юмруците им, каза потърпевшият
Крадци вързаха и биха възрастни хора в село Зетьово, област Стара Загора, съобщава Нова телевизия. За случая стана ясно по време на акция срещу битовата престъпност в Чирпан. Жертви на обирджиите са мъж и 83-годишната му майка. Маскираните нахлули в дома, за да търсят пари.
Ужасът за Милю Ангелов и майка му започнал в петък около 20:00 часа вечерта. „Бяха с пистолети. Дръпнаха ми един бой. За малко да удушат майка ми”, разказа пострадалият.
Милю не успял да разпознае нападателите. Казва, че с майка му са пенсионери и пари в дома им няма. За да претърсят къщата, нападателите вързали ръцете и краката им.
А в Зетьово спокойствие вече няма. „Такова нещо не сме очаквали. Досега сме си живели без проблеми”, каза Йорданка Иванова, жител на селото.
Два дни след жестокия побой над Милю и майка му нападателите са задържани. Полицейска акция против битовата престъпност блокира не само входа на село Зетьово, но и други населени места в региона.
Проверяват се също незаконните добив и съхранение на дървесина, както и търговия с акцизни стоки.
„Две лица са задържани. Жертвите им са били вързани, за да кажат къде са парите“, каза окръжният прокурор на Стара Загора Дичо Атанасов.
11 души загинаха при зловеща железопътна катастрофа в чужбина
Синът на известен бизнесмен е убит, роден град гъмжи от полиция
Папа Лъв XIV пристигна в Турция
Убиха двама членове на Националната гвардия на САЩ
След трагедията в Пловдив: Засилват полицейския контрол на Околовръстното шосе
Депутатите решават за въвеждане на служител по почтеността в публичните предприятия
В Бургас е топло, в Западна България - не
Култово: Софиянци "решиха" проблема с боклука, полицай се прави на гущер
Тайните на индийките за трайно отслабване
Най-дългият директен полет ще свързва Китай с Аржентина
28-годишен футболист загина при мистериозни обстоятелства
Кейт Уинслет: Жените стават по-секси с възрастта
