Момче бе жестоко намушкано от свой съученик, бащата търси справедливост
Нападателят получи условна присъда с изпитателен срок от 3 години
Условна присъда с изпитателен срок от 3 години след опит за убийство. Такова е решението на втора инстанция на Апелативния съд за Даниал Бейкверди, който през 2018 година намушка с нож свой съученик. В интернет бе разпространен видеоклип, който показа ножа, ранил момчето.
Родителите на пострадалия 16-годишен Кристиян Сотиров искат справедливо наказание за извършителя. Категорични са, че ще търсят правата си, пише vesti.bg.
"Първоначално те бяха приятели. Впоследствие обаче се породи напрежение между двамата. Бяха нови ученици в класа. Бе направена една гей карикатура на сина. Даниел от своя страна започна да отправя заплахи към Кристиян, след което се стигна и до намушкването. Истински късмет беше, че лекарите успяха да го спасят", сподели пред NOVA бащата на Кристиян Сотиров.
Пострадалото момче има 30-сантиметров разрез на корема, увреждане на панкреаса, белег на китката, както и на врата. Това лято Кристиян ще навърши 18 години, доскоро е ходил на психолог.
"Не знам какви ще бъдат последиците от него след всичко това. Това решение на съда обаче по никакъв начин не помага за изграждането на едни нормални жители в тази държава. Единия остава безнаказан за деянието си. Другият пък вижда, че в България правосъдие няма", допълни още бащата на Кристиян.
Прокуратурата има възможност да обжалва на трета инстанция решението на съда.
"Призовавам институциите да си свършат работата. Това е цивилизованият начин, по който да протекат нещата. Готови сме да заведем частен съдебен иск, но не обакваме да се случи нещо посредством него", отбеляза бащата.
Той подчерта, че и до днес родителите на Даниел не са ги потърсили, за да се извинят за случилото се. По думите му, те се занимават с частен бизнес и вероятно не са обръщали достатъчно внимание на своето дете, след като се е стигнало до тази ситуация", коментира той.
Ако знаехте колко мощни са листата на ягодата, щяхте да ги берете още преди плодовете
Пълнолуние на 31 май: Сребърната порта отваря портал от мощна енергия за 3 зодии
Синоптици алармират за мощни мезоконвективни системи, връхлитат ни бури и градушки
Бурна радост и масови безредици в Париж след финала на Шампионската лига
Правя сладко от ягоди без желиращи добавки и без консерванти: Винаги става гъсто и не се разтича
Голяма изненада от Стилиян Петров за четирима младежи от Нефтохимик
Москва краде поголовно западна технология
Жена е обгазена при пожар в жилищен блок във Варна
И тази година ранното пенсиониране е хит
230 000 души поискали 20-те евро за скъпите горива
Военни колони и техника на САЩ ще преминат през България на 1 и 2 юни
Нередовни пътници в градския транспорт на Атина и Солун вече "кихат" по 100 евро глоба

пич, почни и ти частен бизнес, та да те бият парите през ръцете и теб, вместо от чудене какво да правиш, да седиш пред компютъра да постваш...