Вицепремиерът Марияна Николова: Обединените Арабски Емирства са важен и перспективен външнотърговски партньор на България
Акцент в разговорите беше и подкрепата за малкия и среден бизнес чрез засилване на сътрудничеството във всички сфери на икономиката
„Обединените Арабски Емирства са важен и перспективен външнотърговски партньор на България сред страните от района на Залива“, това заяви заместник министър-председателят по икономическата и демографската политика Марияна Николова на среща с министъра на икономиката на ОАЕ Султан Ал Мансури в Дубай. По време на разговорите тя изрази надежда, че двустранното сътрудничество ще продължи да се развива с нарастващи темпове.
Вицепремиерът Николова подчерта, че приоритет в отношенията ни е привличането на инвестиции от ОАЕ в България, включително чрез създаването на смесени предприятия и други форми за засилване на двустранната инвестиционната активност
. „Считаме, че съществува голям потенциал за задълбочаване на отношенията, особено в сферата на взаимната търговия, инвестициите, туризма и селското стопанство“, изтъкна вицепремиерът. Двете страни се договориха първата сесия на Смесената икономическа комисия да се проведе преди „ЕКСПО ДУБАЙ 2020“, който ще стартира на 20 октомври 2020 г.
Акцент в разговорите беше и подкрепата за малкия и среден бизнес чрез засилване на сътрудничеството във всички сфери на икономиката. В тази връзка министър Ал Мансури изрази желание за подписване на меморандум за сътрудничество, посветен на малките и средни предприятия. Специално внимание беше обърнато също така на потенциала за сътрудничество в сферите на иновациите и авиацията. В срещата участва и изпълнителният директор на Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия Бойко Таков.
По-късно заместник министър-председателят присъства на откриването на 25-ото издание на международно изложение „GULFOOD 2020“ - най-големият, специализиран в хранително-вкусовата промишленост панаир в региона на Персийския залив. Вицепремиерът посети националния ни щанд и се запозна с продукцията на всички 21 български фирми, участващи в изложението.
Добро време по Черноморието
Тъстът на покойния днес Славчо Пеев искал да го застреля
Старчески неволи налегнаха Алла Пугачова
Пълен обрат в "Ергенът" България - Чикиментото Стоян се връща на бял кон
Ако искате къща край София - подгответе 700 хил. евро
Ваучери за почивка по българското Черноморие ще дават работодатели, за да получат данъчни преференции
В Украйна се крадат страшно много европейски и американски пари, твърди Дмитрий Песков
Нещастна любов с женен политик тикнала Диана Габровска към порното
Добро време по Черноморието
15/05/2026, Петък 07:10
0
Първа рокада на високо ниво в ГЕРБ: Партията има нов областен лидер в Пловдив
Опитаха да взривят с "грузинска целувка" футболен бос от Самоков
Дневен хороскоп за 15 май 2026: Водолеят получава подарък от съдбата
Дара спечели място на финала на "Евровизия", публиката полудя по нея
