Има ли опасност от водна криза в Бургаско? Вижте какво се случва с язовир "Камчия"
Водоемът започва да се пълни, има и 40-50 см снежна покривка, която ще се разтопи до дни
Водните запаси на бургаска област са достатъчни, обяви областният управител на Бургас Вълчо Чолаков на среща със земеделски производители, цитиран от Радио Бургас.
„Язовир „Ново Паничарево“ прелива. „Камчия“ очакваме да се напълни след като започне да се топи горе снега. Има 40-50 см снежна покривка.“, обясни губернаторът.
Припомняме, че през януари лидерът на ПП "Възраждане" Костадин Костадинов вся смут с твърдението, че основният водоизточник за Варна и Бургас е "катастрофално спаднал и умира". Часове по-късно от ВиК Бургас опровергаха думите на Костадинов с конкретни доказателства и посочиха, че в язовир "Камчия" има 160 млн.куб.метра вода. Днес положението е още по-добро и няма никаква опасност от водна криза, каквато има в Перник.
Земеделците също са оптимисти за есенните култури, съобщи председателят на зърнопроизводителите Николай Киров. „Дъждовете през февруари дадоха малко надежда. Надяваме се да вали още, за да имаме успокоение и за пролетниците.“, допълни той.
По данни на метеоролозите. Най-много дъжд през месеца е паднал в района на Царево-50 л/кв, около 40 л/кв в Средец. Най-малко дъжд е имало в Несебър-едва 11 л/кв метър.
Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи"
Къде е Пол Бия? 93-годишният президент на Камерун не се е върнал от Европа повече от два месеца
САЩ и Иран се разбраха да удължат срока на примирието, остава спорът колко дълго
ИПБ поиска спиране на новите камери в София: Металните конструкции застрашават живота
Сделка оръжия срещу фентанил: Арестуваха в Чехия четирима, свързвани с картела Халиско
Ваканцията в Гърция удря нов рекорд: Бензинът на островите мина 2,50 евро
Стоян Колев отива на съд за екшъна на АМ "Тракия", кокаина и скандала в Съдебната палата
Проучване: Домати всеки ден са свързани с по-малко мазнини в черния дроб
Джок Полфрийман коментира убийството на Георги Кузев и Андрей Монов
Дават пари от ЕС за работа в малък град или село, плащат наем и транспорт за година
Камион удари мантинела на АМ Тракия и продължи, водачът светна за две дроги
Опасността край ЕМКО остава: Откриха три невзривени боеприпаса извън терена

Честита баня е български поздрав.
Над 60% водата се губи по трасето.. Но се заплаща от потребителите.... и вс. Е Ок.
Флагман проверете. Дайте малко данни... А не този казал другият.