×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Караянчева към американски генерали: Предстоят ви трудни решения, работете смело, с мисъл и със сърце!


Караянчева към американски генерали: Предстоят ви трудни решения, работете смело, с мисъл и със сърце!
„В крайна сметка всяко едно правителство и парламент работи в полза на своите граждани“, обясни Караянчева на гостите
14 Февруари 2020, Петък, 15:55 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимки: Авторът)

Властите у нас действали за повишаване на икономическия ръст и на доходите

 

„Пожелавам ви да работите смело, разумно и винаги с мисъл и винаги със сърце“. Това каза председателят на българския парламент Цвета Караянчева в реч пред американски генерали, адмирали и цивилни участници в обучителен курс „Капстоун“.

Тя бяха посрещнати в Народното събрание от Караянчева и от председателя на парламентарната Комисия по отбрана Константин Попов.

„Капстоун“ е курс за обучение на ръководни кадри, създаден по Закона за реорганизация на Министерството на отбраната на САЩ на Goldwater-Nichols от 1986 г. Той е с продължителност 5 седмици и включва 10-дневно пътуване до всички базирани в САЩ Компонентни командвания и други съвместни щабове и 12-дневно пътуване в чужбина. България е част от тяхната опознавателна обиколка на региона с цел запознаване със страната, както и с политиките й по отношение на развитието на националната, регионалната и международна сигурност, информират от Народното събрание. 

Обучаемите дами бяха в добро настроение

Гостите бяха приети в зала „Изток“ на парламента.

Константин Попов обясни, че в нашата Конституция е записано, че България е република с парламентарно управление и „това е много важно“.

България е република с парламентарно управление и това е много важно, обясни Константин Попов

С този аргумент той даде думата за приветствие на председателя на Народното събрание Цвета Караянчева.

Тя изкоментира, че парламентът помага на правителството, за да може отбраната на страната да се развива.

Преди дни Народното събрание навършило 141 години и това било „голяма годишнина“.

България била член на ЕС и НАТО, а страната се стараела да е отговорен и предвидим партньор в контекста и на „случващото се по света“.

Властите у нас работели за повишаване на икономическия ръст и за увеличение на доходите.

Гостите бяха посрещнати в зала "Изток"

„В крайна сметка всяко едно правителство и парламент работи в полза на своите граждани“, обясни Цвета Караянчева на американските гости.

„В следващите години, уважаеми генерали, ви предстои да вземате важни, сериозни и трудни решения. Пожелавам ви да работите смело, разумно и винаги с мисъл и винаги със сърце! Още веднъж искам да ви кажа – добре дошли в България. Надявам се престоят и дебатите, темите, които ще разисквате днес, да бъдат изключително полезни за вас. Но и ви пожелавам да отделите малко време, за да видите част от красивата ни България. Още веднъж – добре дошли и ви желая успех“, заключи Цвета Караянчева.

 




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
6
Коментара
6
Коментара по темата
6.
МОРСКИ
15.02.2020 16:14:53
1
1
До сега идваха по единично и ги разхождаха из ВМБ както в Атия така и из Варна Те бяха кадрови разузнавачи и най подробно проявяваха интерес Сега виждам че са цяла група по всички направления да разузнаят България .Етова е държавна измяна и шпионаж в полза на друга държава извършен от Караянчева и Попов .
5.
XX
14.02.2020 22:56:40
2
2
Докторе, не, не ,не е вярно. Аз съм българин-родолюбец. България е лоялен член на НАТО и ЕС, следователно и аз съм лоялен натовец и европеец.
4.
Доктор Саян
14.02.2020 22:52:58
1
2
Чекиджан
Бастунджиоглу
Ченгешлар
Алкохолик
Камуняк
Мизерник
Самотник
Злобар
ХХриси
3.
Българин
14.02.2020 18:03:55
3
3
komu sa nujni tezi teroristi?
2.
ХХ
14.02.2020 17:41:40
4
11
прост,
по-прост,
още по-прост,
гербаджийска калинка, председател на парламента.
1.
Смешници
14.02.2020 16:55:53
4
8
Пет седмичен курс за .............. Тоест екскурзия на държавна сметка. Голямо обучение, няма що. То и затова резултатите на армията им са такива.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Адреналин на макс в Бургас: Световният елит на аквабайка превзема Сарафово, Евроспорт излъчва на живо Адреналин на макс в Бургас: Световният елит на аквабайка превзема Сарафово, Евроспорт излъчва на живо Морският град спечели оспорвана битка с Франция, Полша и Белгия за домакинството на JET SKI WORLD CUP GRAND PRIX 2026 Гръцки звезди пренасят духа на Миконос в Za Zú Гръцки звезди пренасят духа на Миконос в Za Zú Greek Matinee превръща южния плаж на Слънчев бряг в най-горещата дневна сцена на сезона Мистерия с шофьора на тира-убиец, невидим е на снимките, разкри регионалният министър Мистерия с шофьора на тира-убиец, невидим е на снимките, разкри регионалният министър Колегите имат съмнение, че се е движил в двете посоки празен и възниква въпроса защо, добави той Експеримент край Бургас: С 15 декара фиданки проверяват дали у нас ще произвеждаме маслини и зехтин Експеримент край Бургас: С 15 декара фиданки проверяват дали у нас ще произвеждаме маслини и зехтин Тъжна вест! Космонавтът ген. Александър Александров пое към вечния си полет сред звездите Тъжна вест! Космонавтът ген. Александър Александров пое към вечния си полет сред звездите Румен Радев изрази съболезнования към семейството, подчертавайки историческото значение на мисията от 1988 година за авторитета на страната ни Лекари от две болници в Бургас се грижат за ранените на аутобана Лекари от две болници в Бургас се грижат за ранените на аутобана  Засега не се налага операция на пациента, за който се грижат лекарите в МБАЛ „Сърце и Мозък“, стабилно е състоянието и на втория пострадал Окръжният прокурор на Бургас: Експертиза ще установи гръмнала гума ли е причината за трагедията край Карнобат Окръжният прокурор на Бургас: Експертиза ще установи гръмнала гума ли е причината за трагедията край Карнобат Тестовете за употреба на наркотици и на алкохол са отрицателни, каза той на брифинг   Министър Илин Димитров: България и Турция могат да постигнат много повече  в туризма Министър Илин Димитров: България и Турция могат да постигнат много повече в туризма Банско, Боровец, СПА и балнео дестинациите ще бъдат представени пред туроператори от Турция през зимния сезон Ето как изглежда мантинелата на АМ „Тракия” след тежката катастрофа с жертва (СНИМКИ) Ето как изглежда мантинелата на АМ „Тракия” след тежката катастрофа с жертва (СНИМКИ) Държавата трябва да отговори на много въпроси след този пореден инцидент, завършил фатално Кокаинов удар във Варна: ГДБОП закопча 7 души в две спецакции Кокаинов удар във Варна: ГДБОП закопча 7 души в две спецакции Антимафиотите откриха над 450 грама кокаин, около 95 000 евро, електронни везни и боеприпаси
Не е модерно, но защо Макрон продължава да носи слънчеви очила на закрито Не е модерно, но защо Макрон продължава да носи слънчеви очила на закрито Елисейският дворец обясни, че френският президент се възстановява от лек очен проблем, който причинява дразнене и чувствителност към светлина Тъжна развръзка: Разкриха от какво е починала Едже Иртем от „Шербет от боровинки“ Тъжна развръзка: Разкриха от какво е починала Едже Иртем от „Шербет от боровинки“ Окончателната аутопсия сочи алкохолно отравяне, а мистерията около внезапната смърт на 35-годишната актриса приключи Гърция погва Airbnb имотите, българи рискуват глоби до 20 000 евро Гърция погва Airbnb имотите, българи рискуват глоби до 20 000 евро Проверяват се данъчна регистрация, приходи, пожарогасители, детектори за дим, застраховки и дали жилището изобщо може да се отдава на туристи Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали Според него промяната е невъзможна, защото корумпираният ни елит е удобен на Запада, а обществото няма живи сили за отпор От Бургас до Айфеловата кула: Георги Карагеоргиев ще бори престъпността в Париж От Бургас до Айфеловата кула: Георги Карагеоргиев ще бори престъпността в Париж Той се включи в елитна европейска бригада, която ще съдейства за сигурността на милионите туристи в най-горещите зони на мегаполиса Брюксел въвежда пълен чат контрол с едноименен закон Брюксел въвежда пълен чат контрол с едноименен закон Либерал-глобалистите успяха да прокарат текста в последния момент днес, докато много евродепутати отсъстваха САЩ удариха Иран, Техеран отвърна по американски бази в Залива САЩ удариха Иран, Техеран отвърна по американски бази в Залива Новата ескалация поставя под въпрос крехкото примирие, след като Вашингтон обяви удари по десетки цели, а Иран атакува военни обекти в Кувейт и Бахрейн Осъдиха Тръмп да плати над 5 млн. долара по дело на Е. Джийн Каръл за сексуално посегателство Осъдиха Тръмп да плати над 5 млн. долара по дело на Е. Джийн Каръл за сексуално посегателство Федерален съд в Ню Йорк нареди парите да бъдат преведени на писателката след изчерпване на възможностите за обжалване Знаков бизнесмен изчезна - колата му е паркирана, вещите му са вътре, а него го няма Знаков бизнесмен изчезна - колата му е паркирана, вещите му са вътре, а него го няма Полицията издирва шефа на хлебозавод „Мио“ Димитър Георгиев от Павликени с дронове и термокамери, проверява се и версия за отвличане Отиде си Бони Тайлър, гласът на Total Eclipse of the Heart Отиде си Бони Тайлър, гласът на Total Eclipse of the Heart Уелската певица почина на 75 години след тежко боледуване в Португалия
Румен РАДЕВ Румен РАДЕВ Ще подкрепяме Украйна според възможностите си, а такива нямаме Виц на деня Виц на деня Бабички питат дете пред блока:
- Ти, чий син си, бе бабе?
- Ами, ние с татко не знаем, а мама не ни казва...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, няма нужда да ревнуваш! В леглото си по-добра от всички твои приятелки. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Попитах в женски форум как да кача няколко килограма, че съм хърбава. Толкова нови псувни и клетви научих...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори