Морското училище показа модел на катер в „Базар на професиите“ в Бургас
Пристигнаха новите униформи на неговите ученици
По атрактивен и интересен начин ще се представи Морското училище на информационния форум "Базар на професиите" в Бургас. В събота, 15 февруари, от 10.30 ч. в Младежкия дом неговите ученици ще покажат действащ модел на катер, който се управлява с джойстик.
Умаленият плавателен съд е изработен в Професионалната гимназия по морско корабоплаване и риболов "Св. Никола". Училището ще се представи с мултимедия, а в презентациите ще участват двама ученици от специалността "Корабоводене и корабни машини и механизми /КММ/" и двама от "Митническа и данъчна администрация". Те ще бъдат облечени с новите си униформи, които бяха получени буквално преди броени дни.
Облеклата са два вида - ежедневно, което е от синьо трико с емблемата на училището, и официално, което е изработено по всички стандарти и изисквания за морската парадна униформа.
Професионалната гимназия по морско корабоплаване и риболов "Св. Никола" стана иновативно училище с решение на Министерския съвет от август 2019 г.
От 1 септември гимназията, която беше държавна, бе прехвърлена на Община Бургас, която полага усилия за модернизация на материалната база, за оборудването й със съвременни съоръжения, както и за повишаване качеството на образованието.
Общинският съвет в Камено прие ключови решения за култура, социални дейности и здравеопазване
На един работещ са му нужни 799 евро, за да се издържа. За тричленно семейство - 1438 евро
Русия и Украйна си размениха тела на загинали войници
Tesla прекратява производството на Model S и Model X, за да освободи капацитет за роботи
Ето ги най-добрите пожарникари на Бургас (СНИМКИ)
Призрак на пътя: Младеж стряска шофьори с чаршаф и скафандър, приятелите му замерят колите с камъни
Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията
Мария Габриел е предложена за поста заместник генерален директор на ЮНЕСКО
Общински съветник от ПП-ДБ напусна групата и пристана на друга
Варна на косъм от криза с боклука след решение на ОбС
Незаконно сметище с трупове на животни откриха край Карлово

Едно време в училището имаше само българи. Сега малцинства да искаш.
От циганин моряк става ли?
Щом е от Грудово ,явно става....
Няма ли едно кадърно морско лице да им каже, че вече много се излагат.
Всъщност в училището няма нито тренажьор, нито симулатор, за дрон да не говорим. Интересно с какво точно е иновативно!?Може би с това, че за първи път в 60 годишната му история, директорката му не разбира нищо от морско образование...
Срамни ли са?
Щот видяхме, че при комунистите имахме двама космонавта, сега евроатлантиците се гордеят като пращаме рисунка в космоса.