Обир във Враца, маскирани бандити задигнаха 4000 лева от касов център
Нападателите заплашили двете касиерки с нож
Маскирани и въоръжени мъже нахлуха снощи в касов център във Враца и заплашиха двете касиерки с нож. Взели са около 4 000 лева при въоръжения обир. Нападението е извършено малко след 19 часа и то след като залата напуснали две клиентки, съобщава БНТ.
Двете служителки седели спокойно и разговаряли, когато врата се отворила и вътре нахлули двама.
„В 19:13 касата работи, влизат двама маскирани въоръжени с ножове. Заплашват касиерката в лицето с нож да им даде парите, които са налични при нея и тя им ги предава, след което напускат веднага, тичайки към 147-ми блок“, каза собственикът на касовия център Ивайло Иванов.
Нападателите били добре маскирани.
„На бандитите само очите им са се виждали. Били са с маска, суитчър с качулка и буквално само две очи се виждат“, уточнява Иванов.
Затова двете жени били силно уплашени в първия момент, но действали съгласно правилата.
„Натиснали са паник бутона. Идва СОТ, полиция и аз, добавя бизнесменът.
„Всеки нормален човек би се уплашил при такова нещо. Било нож или каквото и да е било огнестрелно оръжие. Всеки би се уплашил, ако му насочат пистолет, нож или дори джобно ножче да бъде със заплахата „ще те убия, ако не ми дадеш парите“, споделя касиерът Георги Цветков.
От страх, но и заради правилата жените дали парите доброволно без да се съпротивляват.
„Всички касиери са инструктирани още при започване на работа, че ако се случи такова нещо, дават, каквото им искат без никакви съпротиви, без никаква самоинициатива. Най-важното е да се запази тяхното здраве и живот. Парите са материална щета. Човекът няма резервни части“, заяви Ивайло Иванов.
Щетата беше установена с ревизия късно през нощта.
„След като преброих и двете каси, точно 3 988 и 44 стотинки липсват. За тия 5 години, в които работя тука, такива липси не сме имали. Имали сме някакви 10-20 лева примерно, но чак такива липси – не“, добавя Георги Цветков.
„Разстроени са и двете касиерки, но слава Богу са здрави и живи. Няма пострадали. Само щетите са материални“, разказва собственикът на касовия център.
Щетата за офиса не е малка, твърдят хората и дори приемат случилото се с ирония.
На никого не е направило впечатление около центъра да се навъртат съмнителни типове. Касите работят от доста време, имат редовни клиенти и до този момент хората не са имали никакви проблеми с никого.
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
