×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • В 18 часа е грандиозното откриване на Джиро Д Италия, Флагман.бг ще предава на живо
  • Днес празнуват и всички жители на Камено - честит празник!
  • Днес е празник на Поморие. Градът почита своя покровител "Свети Георги Победоносец"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Изненадващо ли е? Харесваме Путин повече дори от руснаците


12 Февруари 2020, Сряда, 20:39 ч.

Папа Франциск остава най-харесваният лидер в световен мащаб

Папа Франциск и Владимир Путин са най-харесваните световни лидери от българите, показват данните от изследване на "Галъп интернешънъл", коeто обхваща 50 държави и приблизително две трети от световното население, пише dnes.bg.

Цели 59% от нашите сънародници имат благоприятна оценка към президента на Русия, срещу 25%, които имат неблагоприятна. Руският президент получава още по-голямо благоразположение от страна на българите спрямо предходната година и е вторият най-одобряван световен лидер в България. Пред него е единствено папа Франциск, който има подкрепата на 65% от нашите сънародници и само 9% неодобрение.

Любопитно е, че в рамките на ЕС България и Румъния остават и единствените две страни с положително отношение към Путин. Още по-парадоксално е, че доверието към Путин в собствената му страна е по-ниско, отколкото при нас.
Като цяло тенденцията на разколебаване на оценката на световните лидери по целия свят личи и в България. Френският президент Еманюел Макрон най-осезаемо губи популярност сред българите – 41% от нашите сънародници имат благоприятна оценка за него, а 42 – неблагоприятна. За сравнение преди година числата са били 50% срещу 25% в полза на одобрението.

Британският премиер Борис Джонсън също получава отрицателна оценка, като едва 25% от нашенците го одобряват, срещу цели 44% неодобрение. Президентът на САЩ Доналд Тръмп продължава да поддържа високо неодобрение сред сънародниците ни – 29% благоприятна оценка срещу 54% неблагоприятна.

Традиционно, най-малко харесваният световен лидер у нас е президентът на Турция Реджеп Ердоган, чиято дейност е харесвана от едва 15% от българите срещу 67%, които не я харесват.

В световен мащаб папа Франциск продължава да бъде най-благосклонно приеманата сред хората по света глобална фигура. Той получава благоприятна оценка от 53% от хората срещу 23%, които имат неблагоприятна. За втора поредна година пък германският канцлер Ангела Меркел (46% срещу 31%) е най-добре приета сред политическите лидери. Тя е следвана от френския президент Еманюел Макрон (40% срещу 33%), като това са единствените политически лидери, при които положителните оценки са повече от отрицателните.

И президентът на САЩ Доналд Тръмп (31% срещу 58%), и президентът на Русия Владимир Путин (36% срещу 48%), отбелязват сходна негативна тенденция. Израелският премиер Нетаняху (21% срещу 41%) също продължава да губи подкрепа.

Към руския президент Финландия е водеща в ЕС по неодобрение. Следват я Обединеното кралство (изследването е осъществено преди официалното напускане на ЕС), Испания и Полша.

Германия пък е водеща в ЕС по недоверие към Доналд Тръмп, следвана от Финландия, Испания и Австрия. Положително отношение към американския президент има в Полша и Румъния.

И на Балканите разделението по оста Русия-САЩ ясно личи. Най-високо одобрение за руския президент има в Сърбия, следвана от България и Албания. По отношение на Тръмп, Албания и Косово в най-голяма степен показват положителни оценки, а Сърбия и Босна и Херцеговина са на обратния полюс.


В категории: Животът


20
Коментара
Флагман.БГ Петролът падна под $100 за барел Петролът падна под $100 за барел 06/05/2026, Сряда 15:19 0
Флагман.БГ Зуека се връща в България Зуека се връща в България 06/05/2026, Сряда 14:00 3
Светлозария КИДЕРОВА МЗ създава електронен регистър на онкоболните МЗ създава електронен регистър на онкоболните 06/05/2026, Сряда 13:20 0
Светлозария КИДЕРОВА ДБ ще бъде опозиция, без подкрепа за кабинета на Радев ДБ ще бъде опозиция, без подкрепа за кабинета на Радев 06/05/2026, Сряда 12:40 5
20
Коментара по темата
20.
Извратен
13.02.2020 20:04:26
0
2
Аз пък си харесвам Бочко, щото ще ни набута еврото и ще либерализира цената на тока.
19.
XX
13.02.2020 13:07:10
0
5
@17
Шизи комплексирано, толкоз ли искаш да те клецам, че ползваш моя ник?!
18.
Малчуган с айфон 11
13.02.2020 11:44:24
4
2
Трябва да си мноooooу прост в ерата на всеобща информираност и огромен поток e-информация да харесваш късокракото хазарско джудже крадец милиардер Путин-ШАЛОМович притежател на над 200 МИЛИАРДА $ в швейцарски банки, построил НАЙ-голямата джамия в Европа тази МОСКВА
Или да одобряваш гдрейската крава МЕРКЕЛ отгледана с парите на Мошетата равини хазари от берлинския кв. ПАНКОФФ радетелка за ислямски турско-сирийски мигранти в ЕС и Велик Ориент на мястото на Християнска Европа
17.
XX
13.02.2020 10:24:42
7
4
Истината е, че Путин е най-великия съвременен лидер. Голям визионер, с поглед в бъдещето, той изведе Русия на първо място в света.
16.
XX
13.02.2020 09:50:28
3
6
@10
Българофилите избягаха от бкп евроатлантиците ала плевнелиев, паси, цецо и тиквата.
15.
П
13.02.2020 09:11:10
2
1
Попутка на руски значи маршрутка.
14.
Матриот
13.02.2020 09:07:44
1
2
Да харесваш Путин е все едно да харесваш Бойко. Мафия, медийни циркове, прокурорски рекет, по 500 рубли за посещение на митинг и приказки за стабилност. Същевременно смешни заплати и пенсии, нищета и упадък (само Москва демонстративно се поддържа като нормален хубав град). Русия точно като България в момента е англосаксонска колония и единствената причина, поради която Путин си позволява да казва (отчасти) истината за гнилостта и подлостта на англосаксонската мафия, е защото тази роля му е отредена от западните му господари, които имат нужда от (уж) враг, за да оправдават собствената си агресия пред собствените си избиратели. Всички, които го харесват, го харесват заради това- че казва на саксите истината в очите, но не се замислят, че това е цирк (нарича се контролирана опозиция). Руснаците го харесват по-малко от нас, защото за разлика от България, в Русия има много опозиционни YouTube канали, които ежедневно казват истината и показват нагледно как Путин и администрацията му тънат в разкош, докато от 15 години повтарят все едни и същи кухи фрази, на които вече и лековерните пенсионери трудно вярват. Абонирайте се в YouTube за “Новости сверхдержавьI”, “ко4a tv”, “Алексей НавальньI”, “Крамола”, “Острьiй угол”, “Abu-Saddam Shishani”, изгледайте какво са качвали и после пак се питайте дали харесвате Путин какъв бил пич.
13.
Плевнелиев
13.02.2020 08:49:44
2
4
Само умни хора като мен обожават американците и презират скапаните руснаци!
Аз съм олицетворение на интелект и мъжество! Аз съм типичния представител на американофилите , както и другия интелигент Бойко.
12.
До smith
13.02.2020 08:31:47
1
4
Като те гледам какви ги пишеш и ти не си кой знае какъв капацитет(имаш мозък колкото да не вървиш назад типичен "американец" :D :D :D).
11.
Smith
13.02.2020 07:11:47
7
3
Какво да е изненадващото, голям процент от хората са глупави и необразовани, а и са облъчвани постоянно от продажните медии и тролове. Горките не могат да проумеят, че затова са на последно място в Европа, заедно с другите харесващи путлер тъпанари ог Сърбия и Албания. Голямо геройство е, че сме в една група с най-сериозните олигофрени.
10.
****
13.02.2020 05:59:28
5
2
Русофили, путинофили.. някакви други фили.. А българофилите къде са?
9.
антикомуняга
13.02.2020 03:28:45
7
1
до 8, налапай ги бе подлого
8.
ОСТАВКА
13.02.2020 00:54:02
4
12
Драги евроатланти, ако червена петолъчка ви се появява в тъмното, Горбачов ви дебне във входа на панелката, бай Тошо е някъде зад вас, Путин ви шепне в ухото, дългата ръка на Кремъл ви настига, полетът на Гагарин нарушава спокойния ви сън, жертва сте на руска хибридна атака или новичокът не спира да ви тресе..........
запазете спокойствие психиатрична клиника "Св. Наум" е винаги на ваше разположение, работи и със здравната каса.
7.
ХХ
12.02.2020 23:53:23
2
10
Вероятно и плевнелиев е писал, че харесва путин, също така, както харесваше бкп на джуров и луканов...
6.
Дернев
12.02.2020 22:13:12
5
5
Трябва да се научим първо да мислим като европейци и за Европ и после ката кой какъвто е и за от където е. Само така ще сме силни и ще оцрлеем срещу силните, които сега ни разделят. Ееропа за европейците. Америка за американците. Всеки със своя интерес. Ние да защитим първо своя -европейския. Той ше ни осигури и другия.
5.
Та нали същия народ
12.02.2020 21:43:10
6
7
Е най-беден, най-болен и най-изчезващ в Европа. Те ако знаеха кой да харесват, нямаше да са на тоз хал. Нали те харесаха Луканов, Гоцев, Костов, Симеончо, Доган, Тиквун, Нинова, Станишев и всички др падари на това страхливо стадо,стригано и доено без да е изведено на паша на тучна ливада, а само с тояга полагано.
Бедни ми бедни Ганьо, колко ли трябва да страдаш, че барем от малко акъл да ти дойде!
4.
Smith
12.02.2020 21:32:18
14
5
Мръсни комунистически отрепки! Много си харесвате ватенките и Путя, но добре че бяха американците да ни освободят от 45 годишното им владичество!
Обичайте американците, те мислят за вас, не шибаните руски алкохолици!
3.
Болгарки
12.02.2020 21:27:32
8
11
Появата на руски войски в Добруджа през 1916г. не е случаен акт, а резултат на вековната руска политика на териториално ограбване на България чрез раздаване на нейните земи в полза на съседите й. Тези типично имперски сделки за наша сметка в българската историография обикновено се скриват. Целта е повече от ясна - създаване на изкуствен ореол на самодържавна Русия като ,,благодетел’’ и единствен защитник на поробените българи в Османската империя.
Десетилетният стремеж на българската историография да украсява и ‘’облагородява’’ руската балканска политика достига своя апогей в епохата на комунизма. Тогава руското военно присъствие на Добруджанския фронт на Българската армия през Първата световна война просто изчезва.
Ако разгледаме библиографията по въпроса изпъква унизителния за националното самочувствие на всеки българин факт, че по време на т. нар. социалистически период до 1989г. липсват сериозни научни изследвания, които да осветляват участието на България в Първата световна война в Добруджа.
Антирумънските и най-вече антируските военни действия на Българската армия през 1916-1917г. въобще не са сред любимите теми за българската историография от този период. Главната причина е възприетата от комунистическата система политика на социалистически (пролетарски) интернационализъм, деградирал до национален нихилизъм. Този последователно прокарван принцип дори изменя характера на българското участие в Първата световна война, обявена за ,,империалистическа’’ според оценките на болшевишкия вожд Ленин , които изцяло догматично се възпроизвеждат в българските учебници.
2.
Динко и Перата швестери HD
12.02.2020 21:00:04
14
11
Пияна русофилска повърня
1.
_nib_
12.02.2020 20:50:00
11
25
Силен лидер.Заедно с Орбан и Ердоган.Лидери мислещи за страните си.Без да се съобразяват с никакви евроатлантически ценности.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
In memoriam! Да си спомним за голямата певицата Ваня Костова, която ни напусна на Гергьовден преди 5 г. In memoriam! Да си спомним за голямата певицата Ваня Костова, която ни напусна на Гергьовден преди 5 г. Тя почина през 2021 г. на 64-годишна възраст Готви се голяма промяна за учениците между 1 и 10 клас Готви се голяма промяна за учениците между 1 и 10 клас Михаил Околийски утвърди Концептуалната рамка на дейностите по промоция, превенция и профилактика в училищното образование Зуека се връща в България Зуека се връща в България Актьорът и художник Васил Василев ще представи свои картини от 9 до 15 май в Пловдив Стефка Костадинова най-сетне призна Весела Лечева за шеф на БОК Стефка Костадинова най-сетне призна Весела Лечева за шеф на БОК Бившата световна рекордьорка даде пълномощно на наследничката си да поеме веднага функциите на председател Българите не искат да се женят, масово бягат от сватбата Българите не искат да се женят, масово бягат от сватбата Повече от половината деца се раждат извънбрачно МЗ създава електронен регистър на онкоболните МЗ създава електронен регистър на онкоболните Той ще събира и обобщава данните за по-добро планиране и лечение на заболяванията Гответе се за скърцане, удрят ни магнитни бури Гответе се за скърцане, удрят ни магнитни бури Скърцаме от геомагнитни бури след Гергьовден, гласят повечето прогнози и това се отнася за така наречените метеочувствителни хора. На метеочувсвителните по-лесно отколкото на другите им влияят промени в климата или магнитни бури. Според изследователи, между 25 и 40 процента от хората усещат понякога засилената геомагнитна активност, преминаваща в характерните бури. Тъй като прогнозите са едно, а случващото се е друго, засега се предполага, че вечерта на 6 май и след това на 7 май през деня е възможно да има геомагнитна буря или поне смущение. А това може да бъде прихванато от по-чувствителните и да почнат да им скърцат кокалите, както се изразяват старите хора. Най-силни и сигурни засега бури се очертават на 15 и 16 май. Но и те ще са в долната част на скалата за магнитни бури и не се предвижда да надхвърлят най-ниското ниво G1. Което обаче не е особено успокоение за тези, които са по-силно метеочувствителни. Следващите дни също са възможни силни смущения, които, поне до 23-ти, не се очаква да преминат в магнитни бури. Прогнозите за геомагнитната активност са свързани с циклите на Слънцето, което се завърта около оста си за наши 27 дни. Предполага се, че в същото положение, ако преди е имало активност, то и сега е налична вероятност отново да се случи такава и да бъде изхвърлена коронарна маса и тази плазма ще прерасне в слънчев вятър. Последният при сблъсък със земното магнитно поле поражда смущения, а ако е по-силен - и магнитни бури. Така родната планета ни пази от атаките на нашата звезда, макар това да създава неудобства у усещащите климатичните и други небесни промени. Опитът обаче показва, че тези прогнози често могат да не се сбъднат. Понякога черните петна по слънчевата корана, от които се отделя въпросната плазма, могат да изчезнат или пък да се появят нови и това да доведе до още проблеми. А имаше и случаи, при това доста, когато Земята просто изведнъж усилваше магнитното си поле без до нея да се докосва слънчев вятър. Учени твърдят, че това било нещо като разреждане на напрежението, други пък изказаха предположения в сферата на теориите за конспирации и казаха как планетата отстрелва някой или нещо, например лоши извънземни, които ние не виждаме. Полярните сияния са красивото изображение на геомагнитните бури. Проблеми Най-честите проблеми, които метеочувствителните усещат при магнитни бури, са свързани с болки в ставите, крайниците, главата – въобще на болните места по тялото. Някои хора изпитват болки в ставите и влошаване на хронични заболявания. По-чувствителните стават невнимателни, склонни към спорове и неспокойни. Влошаване на настроението, сякаш мистериозна загуба на енергия, главоболие, нарушения на съня, депресия, игра на кръвното налягане. Съветите на лекарите са в деня преди магнитна буря да избягваме пренапрежение. Хубаво е въобще да прекарваме поне един час на ден на открито – в парка, а най-добре в гората, на планината и т.н. „Яжте леки храни, ограничете тютюнопушенето и консумацията на алкохол. Спете достатъчно и правете леки сутрешни упражнения. Хората с хронични заболявания трябва да се запасят с необходимите лекарства. Важно е да запазите спокойствие и да не преувеличавате въздействието на магнитната буря върху организма“ – гласи напътствието. За да намалим негативното въздействие върху организма, е добре да ограничим интензивната физическа активност (това предимно за по-възрастните), да почиваме повече, да се разхождаме на чист въздух, но преди всичко да се наспиваме задоволително. Здравословната диета помага - риба, сезонни зеленчуци и плодове (ябълки, банани и домати са най-препоръчвани), овесени ядки. Важното е да пием достатъчно вода. Предполага се, че силното кафе и алкохолът засилват негативните усещания при метеочувствителните. „Избягвайте стрес и конфликти. Избягвайте работа, която изисква завишени концентрация и внимание. Ограничете шофирането“ – гласят други напътствия. А дали е възможно да бъдат изпълнени, това вече е съвсем различен въпрос.   ДБ ще бъде опозиция, без подкрепа за кабинета на Радев ДБ ще бъде опозиция, без подкрепа за кабинета на Радев Основният приоритет на коалицията е „демонтаж на модела" Поморие отбеляза своя празник с мощите на Свети Георги Победоносец Поморие отбеляза своя празник с мощите на Свети Георги Победоносец 6-ти май събра жители, гости, духовници и официални лица "Прогресивна България" започва с промените: Планират смяна на Спецов "Прогресивна България" започва с промените: Планират смяна на Спецов Уверявам ви, че кабинета като го видите, ще разберете защо ПБ е тази партия, която е спечелила с толкова много, обяви Слави Василев
Петролът падна под $100 за барел Петролът падна под $100 за барел САЩ и Иран се доближават до споразумение в рамките на меморандум за разбирателство Роналдо вкара в гаража нов звяр - G-класа кабрио за 1,2 млн. евро Роналдо вкара в гаража нов звяр - G-класа кабрио за 1,2 млн. евро Поръчковия Mercedes-AMG е в жълто-сините цветове на клбуния му тим "Ал Насър" Все повече германци подкрепят ограничение на скоростта по магистралите Все повече германци подкрепят ограничение на скоростта по магистралите Причината са високите цени на горивата и по-големите разходи при шофиране с висока скорост САЩ и Иран пред подписване меморандум за край на войната и започване на ядрените преговори САЩ и Иран пред подписване меморандум за край на войната и започване на ядрените преговори Според проекта на условията, Иран ще се съгласи на мораториум върху обогатяването на уран, докато САЩ постепенно ще облекчат санкциите и ще освободят милиарди долари от замразени ирански средства Авиокомпаниите са анулирали 13 000 полета заради скъпото гориво Авиокомпаниите са анулирали 13 000 полета заради скъпото гориво Само за две седмици са били заличени 2 млн. пътнически места за полети през май Почина Шантал Нобел от легендарния сериал "Шатовалон" Почина Шантал Нобел от легендарния сериал "Шатовалон" Тя бе на 77 години, катастрофа сложи край на кариерата й Държавата да спре корупционните течове преди да вдига данъците, зове Левон Хампарцумян Държавата да спре корупционните течове преди да вдига данъците, зове Левон Хампарцумян Корупционните пари са данък върху всички нас, само че данък в частна полза, добави той 70% от населението на Русия се оказа в обхвата на украинските дронове 70% от населението на Русия се оказа в обхвата на украинските дронове Жилищен небостъргач в Екатеринбург, дом на повече от 1,5 милиона души, беше ударен на 25 април 20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ 20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ Лондончани елиминираха "Атлетико" и чакат ПСЖ или "Байерн" в спора за европейската титла Защо Тръмп изненадващо спря "Проект Свобода" в Ормуз Защо Тръмп изненадващо спря "Проект Свобода" в Ормуз Постигнат е голям напредък към пълно споразумение с Иран, твърди американският президент
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо наемате на работа само женени мъже?
- Защото са свикнали на обиди и след работа не бързат да се прибират в къщи.
Виц на деня Виц на деня Семеен скандал:
- С коя приятелка ми изневери - Елена, Мария, Гинка, Ана?
- Аре стига ма, все едно аз си нямам приятелки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори