×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Иран отрече да е затворил Ормузкия проток
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Скандално! НПО кара четвъртокласници да рисуват полови органи в час по сексуално образование


Скандално! НПО кара четвъртокласници да рисуват полови органи в час по сексуално образование
Родители сигнализират, че учениците са наставлявани дори да се целуват, за да разберат какви чувства изпитват от процеса
13 Февруари 2020, Четвъртък, 06:59 ч.
Автор: Флагман.БГ

Инициативата е на фондация „П.У.Л.С“, регистрирана в Перник и поддръжник на Истанбулската конвенция и Националната стратегия за детето

Сексуалното образование на деца, граничещо с разврат, трябва да бъде подсъдно, а не толерирано. Такава позиция изказват народните представители от ВМРО след поредния скандален опит в пернишко училище да се внедрят часове по сексуално възпитание, които са с недопустимо и несъгласувано с родителите учебно съдържание. В случая се визира Фондация „П.У.Л.С.“, която в пернишкото седмо ОУ „Г.С. Раковски“, пред ученици от четвърти клас е провела часове по сексуално образование, в които учениците са били принуждавани да рисуват полови органи по време на час.

Родители сигнализират още, че децата им са обучавани за това какво е секс, какви са разликите и приликите между телата на момчетата и момичетата, какво е обрязване и мастурбация. Има информация, че са карани дори да се целуват, за да установят какви чувства изпитват от процеса.

Депутатите от ВМРО коментират, че ще изготвят и пуснат въпрос към министъра на образованието Красимир Вълчев за това дали подобни практики са одобрени от министерството. Те ще настояват и за наказание на онези, които са допуснали скандалното сексуално образование на четвъртокласниците.

Както вече стана ясно зад въпросната стратегия за сексуалното обучение стои фондация П.У.Л.С., регистрирана в Перник, която е сред яростните защитници на Истанбулската конвенция и е заявила своята категорична подкрепа за приемането на Национална стратегия за детето – документи, срещу които мнозинството българи се обявиха против заради техните провокативни политики, противоречащи на традиционните български ценности.

По-подробно преглеждане на сайта на фондацията, в раздела за деца и младежи, се вижда публикация под заглавие „Порастване. За какво става въпрос?“. Наред с половото съзряване при момичетата и момчетата и подробности за сексуалните взаимоотношения, на подрастващите се натрапва и хомосексуална ориентация. Даже има текст, в който е записано, че „понякога си фантазираш за някой известен човек, който може да е от същия или от противоположния пол.“

„Категорично сме против опитите на българските деца в българските училища да бъде налагано по смущаващ начин подобно сексуално образование, което ужасява родителите. Защо подобен скандален експеримент е направен без тяхното изрично съгласие, без дори да бъдат запознати със спецификата на курса? Защо изобщо в часовете е допуснато да влизат различни джендър и други НПО-та, които да провеждат беседи как се прави секс и колко са естествени еднополовите отношения? И не на последно място, кой допусна тази явна провокация?“, пишат още народните представители от ВМРО.

Те настояват МОН да предприеме необходимите действия за стриктен контрол върху образователния материал в училище, който да е съобразен с възрастта на учениците и да отчита дейността на организациите, които извършват обучението. 

Брошурата на фондация П.У.Л.С.
 


В категории: Просвета


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
19
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Ирански удар по летището в Дубай ще отмени полетите Ирански удар по летището в Дубай ще отмени полетите 07/03/2026, Събота 11:07 0
Светлозария КИДЕРОВА 20% от британците са за включване във войната срещу Иран 20% от британците са за включване във войната срещу Иран 07/03/2026, Събота 10:40 0
Светлозария КИДЕРОВА Това е вашата високопротеинова закуска за 10 минути Това е вашата високопротеинова закуска за 10 минути 07/03/2026, Събота 08:19 0
19
Коментара по темата
19.
Леко и тихо
13.02.2020 10:54:10
3
10
Леко и тихичко си прокарват извратеното мислене и го налагат на дечицата. И ще станем като американците в 4 клас момчетата да се гримират. СВОБОДА НА МИСЛЕНЕ И ИЗРАЗЯВАНЕ НА СЕБЕ СИ
18.
Wassko
13.02.2020 10:16:20
1
14
А ние едно време в училище си ги рисувахме и без да ни карат.
17.
До номер 6 и 7
13.02.2020 10:15:43
5
3
Ти също си ходил да питаш ще те вземат ли за гол модел, но те върнали, защото ти била малка чурката. Разбрали, че си бил номер 1 по смучене.
16.
малчуган с айфон 11
13.02.2020 10:08:04
5
5
Голям % от учителките са педофилки и имат скрити секс фантазии и желания с надървени тинейджъри (агнешко)
Редовно в САЩ и ЕС периодично избухват секс скандали с 30год учителки прелъстителки а някой и бременни от подчинените си ученици
Във БГ се набляга на случай когато учител по Физкултура опипва млади напращели ученички но нищо НЕ казват когато даскалици се държат кат магарици
15.
cc
13.02.2020 09:22:02
1
6
някои госпожи и алкохол си позволяват, кудкудякат и се суетят, педофили родители.
14.
Пародия
13.02.2020 09:19:33
4
11
В първият учебен ден, в учебната стая на детето ми влязоха последователно поне 7-8 момичета които работеха към някакви учебни центрове, за да рекламират езикови обучения, занимални и т.н. Аз се запитах защо ги допускат до стаята, като училището си има занималня, езиково обучение и т.н. Който има нужда от допълнителни такива грижи ще ги потърси. Според мен такива учебни центрове са към разни фондации и НПО-та и кихат яко на ръководството на училища и детски градини, за да ги допускат до класните стаи. Или пък въпросните организации са свързани до хора от властта и не смеят да им откажат достъп, за да не им изстинат местата
13.
ГРАД КОЗЛАДУЙ
13.02.2020 09:12:33
6
16
долу мръсните ви ръце от децата не йм разбивайте психиката изроди ало нпо уроди
12.
v
13.02.2020 09:07:11
6
1
A po dobre li beshe kogato vmesto da risuvat, te hodeha da si turkat akoto v cheloto na Georgi Benkovski revoluvionera?
11.
Иларион
13.02.2020 09:06:55
5
13
Мон ще пуснат и педофили при децата ако НПО-то направи подходяща софра. Учителките фамилиарничат, кудкудякат и се суетят покрай масата в началото, но после тия фалшове изчезват и изяждат всичко от софрата, а някои госпожи и алкохол си позволяват с предтекст, че едно на работа може. Гладни песове
10.
оффф...
13.02.2020 09:04:07
10
27
В Средновековието родителите също са били против образованието...
9.
Kandidati
13.02.2020 09:03:43
10
5
Ne vijdam kakuv e problema pak za niakakva tupa statia govorim, neka da risuvat horata, pone ne se ebat v chas. Zastoto kato pochant da se ebat nared sus uchitelia ste hvurchat i genduri i pazachi!
8.
XX
13.02.2020 09:03:28
4
5
@3
На последно място по смучене на к^рове?
Компенсирай бе пич, действай вместо да тролиш.
7.
ХХ
13.02.2020 09:01:12
5
21
Защото мон, също както другите министерства и в частност социалното, е пълен с джендъри и отрепки на козяк и брюксел, пропагандиращи ония ценности.
6.
Павката
13.02.2020 09:00:15
4
3
Х*Й !!! _!_ _!_ _!_
5.
Kandidati
13.02.2020 08:59:46
10
3
Neka da se uchat da risuvat zastoto istinski niama da vidiat sled komunistichekia period.
4.
c
13.02.2020 08:56:51
9
16
Goliama rabota stanala, ei veche prekaliavate sus tupotiata si vse edno ste konservativni turci!!!!!!!! Vse mnogo razbirate Flagman vse golami rasisti i fascisti se davate, a ne vijdate che pak ste posledno miasto v Evropa!
3.
Вън!
13.02.2020 08:33:04
11
18
Всякакви фондации и НПО трябва да излязат от учебният процес и да не си помислят да припарват до децата.
2.
питанка
13.02.2020 08:20:50
9
13
Пиши "К_Р" и да бегаме ! ПатрЕоти нали уж управлявате бре ? Нищо ама нищичко не направихте. Ненужни сте напълно.
1.
Някоя си
13.02.2020 07:59:06
0
5
Ако са карали децата да се целуват-не е нормално. Ако са им обяснявали колко е нормално да си във връзка с човек от същия пол-не е нормално. Но не виждам нищо лошо да се обясни на децата за сексуалните отношения между мъж и жена. На нас в училище преди години също ни пускаха образователни филми, в които се показваха разликите в половете и се обясняваше за секса и отношенията между мъжете и жените. Ако си мислите, че децата в четвърти клас не знаят какво е секс, много се лъжете. Едно време бяхме по-залюхани в това отношение, но извинете ме, по телевизияата в момента какво се показва и казва, а интернет?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
България се изкачва до 33-то място в класацията за икономическа сложност на Harvard България се изкачва до 33-то място в класацията за икономическа сложност на Harvard Анализът показва бавен, но устойчив напредък на икономиката по веригата на добавената стойност Днес се прибират още 180 души от Близкия изток, туроператори ще платят чартъра Днес се прибират още 180 души от Близкия изток, туроператори ще платят чартъра По данни на външното министерство над 300 български граждани са евакуирани от различни точки в региона чрез комбинирани маршрути - както със самолети, така и по суша България осъдена в Страсбург за разрушена от незаконни мини къща България осъдена в Страсбург за разрушена от незаконни мини къща Европейският съд по правата на човека присъди 25 000 евро обезщетение за нарушено право на собственост Как привличаме лош късмет, без да осъзнаваме Как привличаме лош късмет, без да осъзнаваме Фолклорът често свързва и счупените или занемарени вещи с негативни последици Бойко Борисов пристигна в Царево, за да види какво е направил ГЕРБ за южната община (ВИДЕО) Бойко Борисов пристигна в Царево, за да види какво е направил ГЕРБ за южната община (ВИДЕО) Лидерът на ГЕРБ е на работна визита в региона  НАП ще има нов директор, Милена Кръстанова поема ръководството от 9 март НАП ще има нов директор, Милена Кръстанова поема ръководството от 9 март Кръстева сменя Христо Марков на ключовия пост Техеран обяви дали България им е враг Техеран обяви дали България им е враг „Всичките ни усилия са в посоката на задълбочаване на приятелството ни с България. Мога да кажа, че дори най-малко зрънце от иранския народ не мисли враждебно за българите“, заяви Ирваш На 7 март почитаме светите мъченици Василий, Ефрем и Капитон,  не пипайте никаква работа На 7 март почитаме светите мъченици Василий, Ефрем и Капитон, не пипайте никаква работа Народните вярвания съветват днес да се избягва тежка работа и да се отправят молитви за здраве Това е вашата високопротеинова закуска за 10 минути Това е вашата високопротеинова закуска за 10 минути Вкусна и лесна за приготвяне Днес слънцето вдига градусите до 18 Днес слънцето вдига градусите до 18 И в планините и по морето лъчите ще ни галят
20% от британците са за включване във войната срещу Иран 20% от британците са за включване във войната срещу Иран Премиерът Киър Стармър обсъди военната и разузнавателната координация с престолонаследника Мохамед бин Салман САЩ одобриха продажба на 12 000 бомби на Израел САЩ одобриха продажба на 12 000 бомби на Израел Оръжието ще бъде включено във войната За първи път САЩ застанаха на страната на Русия по отношение на атаките срещу украинската енергетика За първи път САЩ застанаха на страната на Русия по отношение на атаките срещу украинската енергетика Документът на Международната агенция за атомна енергия предупреждава за риск за ядрената безопасност Банков колапс след ударите на Иран по сървърите в Бахрейн Банков колапс след ударите на Иран по сървърите в Бахрейн Американските медии твърдят, че Китай тихомълком помага на ислямската република, търси се виновен за превръщането на блицкрига във военна операция Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Бургаският народен представител бе на работно посещение в Албания Селена Гомес разказа за грешната диагноза и борбата с психическото си разстройство Селена Гомес разказа за грешната диагноза и борбата с психическото си разстройство Певицата говори открито за здравето си и пътя към правилното лечение Русия и Украйна си размениха по още 300 военнопленници Русия и Украйна си размениха по още 300 военнопленници САЩ и Обединените арабски емирства са действали като посредници Според западни медии - Русия споделя разузнавателна информация с Иран за САЩ Според западни медии - Русия споделя разузнавателна информация с Иран за САЩ Според публикации в западни издания Кремъл е предоставил данни за американски военни активи в Близкия изток Русия и Украйна размениха по 300 военнопленници с посредничеството на САЩ и ОАЕ Русия и Украйна размениха по 300 военнопленници с посредничеството на САЩ и ОАЕ Освободените руски военнослужещи са прехвърлени в Беларус за медицинска помощ преди завръщането им в Русия Лондон предлага плащане на мигранти да напуснат Лондон предлага плащане на мигранти да напуснат Схемата е насочена към около 150 семейства, живеещи в жилища, финансирани от данъкоплатците, а Министерството на вътрешните работи изчислява, че може да спести 20 милиона британски лири
Олга Курносова, руски опозиционер Олга Курносова, руски опозиционер Ликвидацията на Путин е напълно изпълнима задача. Иран като репетиция за Русия? Виц на деня Виц на деня Чък Норис пита дете:
- На колко години си?
- На 11.
- Аз на твоите години бях на 12.
Виц на деня Виц на деня Любопитно!
Знаете ли, че думата "х*йня" има около 20 синонима! А всеки майстор знае поне 420 детайла с такова име...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Българи показали на китайците как се прави шапка от вестник, а те на другия ден направили и обувки, и джапанки...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори