×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пакистан обяви официално, че е атакувал афганистанската столица Кабул и Кандахар
  • Чехия отказва да увеличи разходите си за отбрана до искането на НАТО
  • Стачки в обществения транспорт в почти цяла Германия
  • Зелената партия на Англия и Уелс спечели частичните парламентарни избори
  • Автомобили осъмнаха с нарязани гуми в столичния квартал „Овча купел”
  • Времето в планините е подходящо за туризъм
  • Шестима служебни министри на първи парламентарен контрол
  • Здравната каса вече покрива напълно 11 лекарства за деца до 7 години
  • Жители на столичен квартал осъмнаха със заплашителни бележки по колите си
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шок! Ученик от Бургас изпадна в кома заради остър менингит


Шок! Ученик от Бургас изпадна в кома заради остър менингит
Класът му в Математическата гимназия е под наблюдение от РЗИ идните 2 седмици, родителите също да бдят за симптоми на инфекцията
12 Февруари 2020, Сряда, 18:30 ч.
Автор: Флагман.БГ

За случая е алармирана Регионалната здравна инспекция, съучениците му ще бъдат под наблюдение в следващите 2 седмици

Случай на менингоенцефалит с неизвестен до момента причинител има в бургаска ППМГ „Акад. Никола Обрешков“, позната като Математическата гимназия. За това сигнализират наши читатели, които уточняват, че детето с тази диагноза в момента се намира в медикаментозна кома, а ръководството на училището не вземало никакви адекватни мерки за превенция. „Нещо повече – идната събота децата от същия клас ще участват задължително на състезанието по математика, което само по себе си може да доведе до още заразени. А най-лошото е, че РЗИ също знаят за случая, но нито коментират, нито вземат отношение“, коментира наш читател в писмен сигнал до редакцията.

Менингоенцефалитът е възпаление на мозъчната тъкан и мозъчната обвивка на главния и гръбначния мозък. Диагностицира се много трудно, характерна е вратната ригидност, по повечето лекари не се сещат да направят проверка. В зависимост от причинителя, менингитът се дели на бактериален, вирусен и асептичен. Сред причинителите на заболяването от инфекциозен характер са бактериите листероза и сифилис, както и вирусите Западнонилска треска и дребна шарка, варицела, херпес и бяс. Заболяването, ако е причинено от вирус, е заразно.

Симптомите са няколко – необичайно поведение, промяна в личността и проблеми с разсъждението. Възможно е да има главоболие, температура, най-вече болка във врата, който не може да се движи, чувствителност към светлина и дори припадъци.

Флагман.БГ се свърза с директора на РЗИ-Бургас д-р Георги Паздеров, за да се уверим дали опасенията на родителя от този сигнал са основателни. Той обясни, че инспекторатът е запознат със случая.

„Съобщено ни е за случая. Всички законови мерки са предприети и приложени в ППМГ „Акад. Никола Обрешков“. Останалите деца от класа на ученика ще бъдат подложени на 14-дневно наблюдени от здравния кабинет в училището като превантивна мярка. Моля без паника.- “, каза директорът на на РЗИ-Бургас д-р Георги Паздеров пред Флагман.БГ

Той допълни, че в случая не се касае за усложнения след грип, тъй като пациентът е тестван и пробата не е била положителна. Вероятно се касае за друг вирус, но към момента състоянието на ученика, покосен от менингоенцефалит в Математическа гимназия на Бургас било по-добро, а животът му е вън от опасност.
 


В категории: Здраве


22
Коментара
Мария АРНАУДОВА Изтриха "Копейкин" във фейсбук Изтриха "Копейкин" във фейсбук 27/02/2026, Петък 14:52 2
22
Коментара по темата
22.
Въйй
15.02.2020 15:14:24
1
0
Корона вирус е но си мълчат
21.
Рррр
15.02.2020 08:13:22
0
1
Има ли новини за състоянието на детето? Подобрява ли се?
20.
Родител
13.02.2020 11:52:15
0
7
Защо ръководствата на 2 училища не излязат и не кажат какво се прави за другите деца които учат там?
19.
Родител
13.02.2020 11:52:11
1
7
Защо ръководствата на 2 училища не излязат и не кажат какво се прави за другите деца които учат там?
18.
Стефанова
13.02.2020 09:03:01
0
5
Флагман, пишете без грешки. Нищо не се разбира.
17.
град Козлодуй
13.02.2020 03:36:21
1
2
дано детето се излекува то и аз съм с инсулт
16.
Бай хой
12.02.2020 23:10:21
4
17
Каква карантина,в училището никой не е чувал,че има менингит,онзи ден даже съвет имаха и нищо не се е споменало
15.
След дъжд - качулка
12.02.2020 23:06:37
1
32
Хубаво, че го споменахте. РЗИ как наблюдават училището, през гугъл мапс ли? Мамка ви и Калинки,бесенето ви е малко....
14.
Родител от друго училище
12.02.2020 23:03:06
1
24
Състезанията трябва да се отложат докато мине карантината. Там ще се омесят с всички училища. Това е елементарна, задължителна превантивна мярка. Бързо оздравяване на детето!
13.
*********
12.02.2020 22:20:24
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
Родител 18
12.02.2020 22:08:54
1
8
Не се знае още дали е вирусен или бактериален - чакат се резултатите.
11.
Родител 2
12.02.2020 21:43:21
0
8
Седми клас е.
10.
10.
12.02.2020 21:38:45
1
7
В КОЙ КЛАС Е ДЕТЕТО?
9.
Родител 2
12.02.2020 21:26:20
0
31
Вирусен е. Детето се подобрява, слава Богу!
8.
Родител
12.02.2020 21:10:42
0
17
Бързо оздравяване на детето.Знае ли се дали е вирусен или бактериален?
7.
Родител
12.02.2020 21:10:19
2
29
Не е ли по-безопасно да се отмени състезанието в събота, все пак там ще се явяват и много деца от други училища?
6.
002
12.02.2020 20:54:19
1
13
Аз пребуледувах това- много е лошо.Докторите не се и сетиха, че е менингит.Никой у дома не се зарази.От ухапване от комар мисля, че го получих.На никой не пожелавам.
5.
Родител
12.02.2020 20:34:57
0
35
В тази сграда учат ГРЕ и ПМГ вземете мерки и започнете незабавна дезинфекция на сградата,това са около 2000 деца
4.
КККК
12.02.2020 20:33:40
6
16
тоя паздер май е вечен и безсмъртен. като го чуя и се сещам какви хватки и врътки приложи за да остане на поста, май при орешарски беше. за целия срок на управлението беше в болнични - кой ли му ги даде, че и много болен, как работи сега и дали оздравя ааааааааааа? само питам! и да не го изтриите сега?
3.
Мари
12.02.2020 19:57:36
3
15
Влизайте си в ролята , и вземайте мерки , !!!
2.
Майката
12.02.2020 19:32:22
1
19
Благодаря че ни информирахте навреме! Както винаги. И след Чернобил пак Чернобил.
1.
ALT
12.02.2020 18:37:32
0
75
Дано детето да се излекува по-скоро.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Изтриха "Копейкин" във фейсбук Изтриха "Копейкин" във фейсбук Новината съобщи преди минути друга страница за сатира и пародия във фейсбук - "СССР" Майката на Никола Златков: Експертизата е готова, но не ми позволяват да взема тялото Майката на Никола Златков: Експертизата е готова, но не ми позволяват да взема тялото Още преди две седмици Асенова е подала чрез адвокат молба за освобождаване на тялото на Николай, но все още няма отговор Млада жена преживя истински ужас! Рецидивист я нападна, опита се да я изнасили, а после разби колата й Млада жена преживя истински ужас! Рецидивист я нападна, опита се да я изнасили, а после разби колата й Тя е оказала съпротива и е успяла да избяга със с автомобил, при което нападателят е увредил предна врата на колата Български роман, написан без главни букви и точки, номиниран за „Букър“ Български роман, написан без главни букви и точки, номиниран за „Букър“ Остайница“ на Рене Карабаш в превод на Изидора Анжел влезе сред 13-те номинирани за престижната награда От луксозните почивки до масата на Тройката: Мани от „Игри на волята“ изненада Бургас От луксозните почивки до масата на Тройката: Мани от „Игри на волята“ изненада Бургас Любимката на феновете продава мартеници и продължава семейна традиция Калушев и групата му ликвидирани заради антични съкровища за милиард евро? Калушев и групата му ликвидирани заради антични съкровища за милиард евро? Нумизматът Митко Станков твърди, че иззети колекции на българи от Виена и Мюнхен са вкарани у нас с кемпера на Калушев ЕС разреши финансиране на аборти чрез Европейския социален фонд ЕС разреши финансиране на аборти чрез Европейския социален фонд Статистиката сочи, че у нас над 30% от бременостите завършват с аборт Костадинов към Шаламанов: Давам ти 100 шиткойна, ако намериш на картата Тимор Лесте Костадинов към Шаламанов: Давам ти 100 шиткойна, ако намериш на картата Тимор Лесте Лидерът на „Възраждане“ нарече зам.-външния министър „срамен субект“, понеже сричал, докато защитаваше споразумение на ЕС с Африка  Струва ли тази боксониера в София четвърт милион лева Струва ли тази боксониера в София четвърт милион лева Обява за „двустаен тип гарсониера“ в Младост 3 събра хиляди коментари заради състоянието и цената Инициативата „Магазия’32“ кани ученици и студенти на творческа дискусия „Кафене Европа“ Инициативата „Магазия’32“ кани ученици и студенти на творческа дискусия „Кафене Европа“ Събитието поставя началото за събиране на проекти по кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032
Украински банкер загина след падане от прозорец в Италия, синът вкарал баща си в капана Накарали жертвата да преведе 250 000 евро в криптовалута Русия забранява филмите без традиционни ценности Русия забранява филмите без традиционни ценности Нови закон, подписан от Путин, ще допуска в страната само патриотични ленти, възхваляващи крепкото семейство и историческата памет  Испания отказа да вкара в затвора мигрант, изнасилил непълнолетна Испания отказа да вкара в затвора мигрант, изнасилил непълнолетна Съдът му отреди само два месеца общественополезен труд  Полети от Летище Бургас 2026: директни и сезонни маршрути (април – октомври) Полети от Летище Бургас 2026: директни и сезонни маршрути (април – октомври) Вижте пълната летателна програма Нови ограничения за жените в Афганистан налагат талибаните  Нови ограничения за жените в Афганистан налагат талибаните  Указът предвижда и възможност за лишаване от свобода на жени, които посещават често свои роднини без разрешение от съпруга си     Марк Зукърбърг купи имение в Маями за около 150 милиона долара Марк Зукърбърг купи имение в Маями за около 150 милиона долара Изпълнителен директор на Meta се установява в Indian Creek Island сред нарастваща миграция на технологични милиардери към Флорида Еротичен инфлуенсър отрече да е свързана със смъртта на Ел Менчо Еротичен инфлуенсър отрече да е свързана със смъртта на Ел Менчо Сексапилната моделка Мария Хулиса, известна като "Бейзболното Барби", обяви, че ще търси правна отговорност за разпространените твърдения Изкуственият интелект създава дигитални копия на починали хора Изкуственият интелект създава дигитални копия на починали хора Технологиите позволяват разговори с виртуални версии на близки, но специалисти предупреждават за психологически и морални рискове Женски скандал в метрото на Техеран: Изхвърлиха поддръжничка на режима (Видео) Женски скандал в метрото на Техеран: Изхвърлиха поддръжничка на режима (Видео) Настроенията срещу ислямската власт се засилват на фона на все по-вероятната война срещу Иран  Хавана съобщи за осуетена терористична атака Хавана съобщи за осуетена терористична атака Престрелка край Куба след опит за въоръжено проникване с лодка от Флорида
Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Кабинетът „Гюров“ е създаден, за да даде пълен комфорт на Румен Радев. Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какъв подарък искаш за рожденния си ден?
- Не знам.
- Какво най-много ти харесва?
- Съседката от третия етаж...
Виц на деня Виц на деня В чата:
- Как да те позная?
- Ще бъда с дънки, висока съм 165 см и тежа 55...
- Добре, аз съм със светло яке, ще нося кантар и рулетка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Най-опасната форма на слепота е да вярваш, че твоята перспектива е единствена реалност.." Ницше
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори