Община Бургас създава звено за спешни малки ремонти
Предстои неговото предложение да бъде гласувано на предстоящото заседание на местния парламент
Кметът Димитър Николов предлага създаването на звено за спешни малки ремонти към общинското предприятие "Общински имоти", с числен състав от петима души. Негова задача ще бъде постоянната грижа за отделните детайли на градската среда, като тротоари, бордюри, площадки на контейнерите за отпадъци, стълбища, градинска и паркова мебел, фонтани, подлези и пасарелки.
"С това мобилно звено ще можем да реагираме по-бързо, когато става въпрос, например, за ремонт на няколко счупени тротоарни плочи или подмяна на повредена пейка. Така ще можем да решаваме малките, но дразнещи проблеми в кратки срокове и да правим регулярен одит на елементите на градската среда", каза кметът Николов.
Предстои неговото предложение да бъде гласувано на предстоящото заседание на местния парламент.
Обособяването на новото звено няма да стане чрез назначаване на допълнителни служители, а с преструктуриране на личния състав в общинското предприятие. Сигналите на бургазлии ще стигат до него през дежурната стая в Общината. 24 часа в денонощието можете да ги подавате на телефонен номер 056 907 218.
Белият дом разпали нов скандал преди финала на Мондиал 2026, застана зад Аржентина
България повали САЩ в Чикаго, Алекс Николов изригна с 32 точки
Иво Сиромахов разкри тайната на щастливата връзка: Никога не правете каквото ви каже жена ви
Дами с красиви имена черпят в навечерието на Илинден
Дневен хороскоп за 19 юли 2026: Нови възможности за Телеца, Скорпионът да отложи големите покупки
Семейство изкара 11 дни на ол инклузив и "забрави" да плати 2500 евро! Стигна се до късен арест на летището
Кошмарно престъпление: Младежи подпалиха ресторант с клиентите вътре
5-годишен с костюм на Батман спаси живота на възрастен мъж
Никола Цолов с нова голяма крачка към титлата във Формула 2
Брутално домашно насилие: Българин изби зъб на приятелката си и я изхвърли на улицата
Отиде си легенда на българския баскетбол
Тежка катастрофа на пътя Варна - София, три деца в болница
