Вижте програмата за Деня на виното и любовта в Несебър
По традиция празниците ще бъдат отбелязани с веселие по случай Трифон Зарезан
Двете велики стихии на любовта и виното отново ще властват във февруарската празнична програма на Несебър. Събитията в общината ще започнат с десетото юбилейно издание на Празника на младото вино в село Гюльовца.
Честването е с начален час 9.00 пред кметството и ще приключи с обявяването на победителите в ежегодния конкурс за най-добро домашно вино, произведено в региона от местни майстори винари. По традиция празниците ще бъдат отбелязани с веселие по случай Трифон Зарезан, което ще се проведе в Земеделска кооперация „Несебър“.
Там ще бъде извършено и ритуално зарязване на лозите. За осма поредна година Община Несебър кани всички, които обичат морето, виното, хубавата музика и изкуството на вълнуващ празник.
Събитията в Несебър започват на 14 февруари от 17.30 часа с изложба на „Дружеството на несебърските художници“. На вниманието на публиката местните творци ще изложат произведенията си, посветени на любовта, виното и морето.
Изложбата ще може да бъде видяна до 28 февруари, всеки ден между 10.00 и 15.00 часа. Празникът на любовта и виното ще продължи с концерт на вокален квартет „New wave“ и солисти към ОДК – Несебър.
Събитието ще се проведе във фоайето на Артиум център с начален час 18.00. На 15 февруари от 17.30 часа читалище „Месемврия – 2015“ ще представи дебютната книга на Мартин Касабов „Когато великани ходеха по земята“- 42 разказа на границата на съзнанието и съня в един свят на притчи и въображение, магично и реално, абсурдно и красиво.
Единствено чрез любовта остават незасегнати вселената и обгърнатата в нея коруба на мисълта. Празничното настроение на 15 февруари ще продължи с постановката „Боси в парка“ по Нийл Саймън, която Общинският театър ще представи от 19.00 часа в салона на НЧ – „Яна Лъскова- 1905“. Тя е разказ за абсурда на невъзможната любов, която ни кара да продължаваме напред въпреки всичко.
Учени: Няма доказателства, че стресът повишава риска от рак
Тайните на всяка зодия - какво казва астрологията за вас?
27/04/2026, Понеделник 22:00
0
Традиционен български таратор - идеален за топлото време
Учени: Няма доказателства, че стресът повишава риска от рак
27/04/2026, Понеделник 21:20
0
Бургаска доминация на Antea run в Созопол, местната битка предложи голямата интрига
Дори Анчелоти не е виждал такова "чудо" като Неймар
Барселона готви трансферната бомба на 2026 година
Коя зодия е най-добрият партньор за вас?
Лесен начин да приготвите българска мусака - стъпка по стъпка
Този трик помага за намаляване на вредите от продължителното седене
Съдия зове за промени в закона, за да не е ВСС магнит за службогонци и прокурорите да не са на каишка
Драма на пешеходна пътека, майка и дете в болница
18-годишен остана без книжка, летя със 138 км/ч в роден град

Жалко, че вече го няма.
Сегашната програма е ...