Без битка! Силвия Петрова - единственият кандидат за шеф на Районния съд в Бургас
До затварянето на процедурата, нито един друг магистрат не подаде документи за участие в конкурса
Силвия Петрова, която в момента е вр.и.ф. административен ръководител на Районен съд Бургас, е единственият кандидат за шеф на съдилището, показа проверка на Флагман.бг.
До затварянето на процедурата, нито един друг магистрат не подаде документи за участие в конкурса.
По този начин, на изслушването пред Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет ще се яви единствено Силвия Петрова. Предвид личностните й качества, професионален опит и подкрепа, която получава от магистратската общност, се очаква тя да получи одобрение във ВСС и да управлява съдилището в следващите четири години.
Към момента Силвия Петрова е временно назначена и изпълнява функциите на ръководител на съда до избор на титулярен председател. В продължение на месец, докато тече процедурата, тя ръководи отговорно едно от най-натоварените в страната съдилища.
Петрова е магистър по право, в практиката си е минала през 12 позиции, където е доказала познанията си в юридическата област. С решение на Съдийската колегия на ВСС от 13 декември 2016 г. е повишена в ранг „съдия в ОС“. През 2019 година бе един от заместник-председателите на Районния съд в отдел „Граждански дела”.
Ако оглави РС Бургас Силвия Петрова ще трябва да работи в трудна обстановка, в която се изпитва остър недостиг на магистрати, а това от своя страна поражда сериозни конфликти и пренатовареност на съдиите.
Припомняме, че в края на декември тогавашният началник Асен Радев внезапно подаде оставка, без да оповести мотивите си, които били от личен характер. По информация на Флагман.бг Асен Радев е изпитвал трудности в разрешаването на множеството конфликти в съда. Някои от съдиите са му държали неуважителен тон.
Рокът загуби още една легенда: Почина барабанистът на ZZ Top Франк Биърд
След забраната във Франция: Ще спрат ли непоисканите рекламни обаждания и в България?
Ивайло Диманов превръща „Флората“ в дворец на смеха, ще гостува и в Морското казино
Бойка Николас спечели Международния литературен конкурс „Изящното перо – 2026“ в Чикаго
Дъжд край морето и гръмотевици в Родопите, но после слънцето се връща
Венера и Юпитер носят радост за три зодии, а една може да срещне любовта неочаквано
Airbnb балонът за Евровизия се спука: Под 3% от леглата в Бургаска област са частни апартаменти
Най-добрите аматьори в България се събират в Бургас за ERA Black Sea Open
Хеликоптер евакуира жена с 65% изгаряния, след като колата ѝ пламна на бензиностанция
Мъжете, които не ви уважават, правят тези неща
Младежи ще преобразят стената край Моста в Бургас с обща графити композиция
