×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Близо 3000 военни са дарили кръв от началото на годината
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Рекорден брой състезатели се включиха в шахматния мемориал за купа "Янко Гюзелев"


Рекорден брой състезатели се включиха в шахматния мемориал за купа "Янко Гюзелев"
Внукът на Янко Гюзелев - Атанас Гюзелев /вляво/ връчва купата на победителя
10 Февруари 2020, Понеделник, 13:25 ч.
Автор: Флагман.Бг

Трофеят и тази година завоюва международният майстор Вячеслав Тиличеев

 

Рекорден брой участници се включиха в шахматния мемориал за купа „Янко Гюзелев“, който се проведе за тринадесети път. 74 състезатели от цялата страна се събраха в хотел „Аква“ в Бургас. Турнирът се проведе в осем кръга, по швейцарската система, ускорен шах – 10-минутна контрола плюс добавка от 5 секунди за всеки ход.

След изключително оспорвана борба купата „Янко Гюзелев“ завоюва международния майстор Вячеслав Тиличеев, който наскоро покри и гросмайсторска норма. Втори е Божидар Иванов, а трети – варненският майстор Лъчезар Йорданов. И тримата завършиха с 6,5 т, но Тиличеев изпревари останалите по допълнителни показатели.

Купата на победителя бе връчена от внука на Янко Гюзелев – Атанас Гюзелев.

74 шахматисти от цялата страна се включиха в тринадесетото издание на турнира

При децата до 10 години първи е Марин Маринов, втори Даниел Маринов,а трети - Никола Георгиев, всички с по три точки.

Сред учениците до 14-годишна възраст първи е Николай Желев - 4,5 т., втори Станимир Миланов - 4,5 т., а трети Ивайло Ангелов – 4 т.

При момичетата първа е Виктория Златева - 4,5т., следвана от Стефани Чучукова - 4,5 т. и Деница Петкова – 4 т.

При сеньорите шампион е Сашо Николов, втори Ангел Ангелов, а трети д-р Иван Апостолов.

Турнирът протече при високо ниво на коректност и безупречно съдийство от Живко Жеков и Виктория Бухтеева.

На снимката от ляво надясно - Атанас Гюзелев, Лъчезар Йорданов, Вячеслав Тиличеев, Божидар Иванов, Живко Жеков

 


В категории: Спорт


1
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина голям български режисьор Почина голям български режисьор 05/05/2026, Вторник 21:41 0
Тервел ИЛИЕВ Голяма промяна в менютата на детските градини Голяма промяна в менютата на детските градини 05/05/2026, Вторник 21:20 0
1
Коментара по темата
1.
Фишер
10.02.2020 13:29:34
0
4
Шах и мат с пешката....Какви шахматни клубове имаше преди. И деца и младежи бяха умни и сега са в чужбина. Сега има фитнеси но деца и младежи не са умни и си седят тук продавайки добавки и бело. Ама и на село никой не иска да ходи.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ако не бъдат предприети незабавни мерки за свлачището край Пампорово ще стане страшно Ако не бъдат предприети незабавни мерки за свлачището край Пампорово ще стане страшно Теренът се разпада на отделни блокове, между които се просмуква вода, която от своя страна допринася за допълнителната им нестабилност и повторно активизиране Голяма промяна в менютата на детските градини Голяма промяна в менютата на детските градини Махат захарта Къде сбъркахме: Децата до 4-ти клас не могат нито да си вържат обувките, нито да отидат до тоалетна сами Къде сбъркахме: Децата до 4-ти клас не могат нито да си вържат обувките, нито да отидат до тоалетна сами Българските деца от първи до четвърти клас нямат елементарни навици, които са загубени по пътя от първи до седми клас, смята Диян Стаматов  В Гърция забраняват на непълнолетни да използват тротинетки след смъртта на дете В Гърция забраняват на непълнолетни да използват тротинетки след смъртта на дете 13-годишно момче загина след челен сблъсък с автомобил  Стоян Колев арестуван, защото събрал голяма агитка, за да бие фитнес инфлуенсър (ВИДЕО) Стоян Колев арестуван, защото събрал голяма агитка, за да бие фитнес инфлуенсър (ВИДЕО) Той атакува вербално полицаите, в един момент дори брутално се гаври с тях 4 зодии през май 2026 затварят вратата към миналото и започват начисто 4 зодии през май 2026 затварят вратата към миналото и започват начисто Те ще вземат категорични решения Вижте Нора Недкова като ученичка - много преди корекциите Вижте Нора Недкова като ученичка - много преди корекциите Мис Плеймейт почти по нищо не прилича на тийнейджърското си аз Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев Заседанието е насрочено на 30 юни Наслади се на Giro d’Italia с новото меню на La Flor bar & grill – поръчай от всяка точка Наслади се на Giro d’Italia с новото меню на La Flor bar & grill – поръчай от всяка точка Mожеш да поръчаш бързо и да се насладиш на вкусна и прясна храна точно там, където си. Това е ценно предимство в дни когато движението в региона ще е доста затруднено, а паркирането в определени зони може би и невъзможно Близо 1/3 от домакинствата в България имат неизползван автомобил Близо 1/3 от домакинствата в България имат неизползван автомобил Това показват резултатите от проучване на Асоциацията на автомобилните производители
Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света Изборът на кралската особа да не прикрива белите си кичури с боя се превърна в основна тема за дискусия, определяна като съзнателен жест към по-естествен и модерен образ Почина голям български режисьор Почина голям български режисьор Тъжната новина бе съобщена в социалните мрежи от поета и историк Пламен Павлов Ново проучване: рекорден брой поляци са против еврото Ново проучване: рекорден брой поляци са против еврото След като видяха какво се случва с България, само 22% от населението са съгласни с унищожаването на злотата Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia Специалистите от социалната услуга подкрепиха събитието със снимки пред центъра, облечени в емблематичния розов цвят на Giro d’Italia АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол Избраният изпълнител ще трябва да изготви технически проект и ПУП за обекта и да реализира строителството на трасето. Новият участък трябва да бъде проектиран за градски условия и скорост до 50 км/ч Продават тази яхта, струва 500 млн. долара Продават тази яхта, струва 500 млн. долара Плавателният съд е собственост на милиардера Джеф Безос Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата Теди заменя волейболната зала с футболния терен, за да се присъедини към каузата на Стилиян Петров Примирието между САЩ и Иран се пропука след атаката на Техеран Примирието между САЩ и Иран се пропука след атаката на Техеран Иран току-що допусна голяма грешка, най-голямата грешка в своята история, каза Доналд Тръмп Турция въвежда нови правила за продажба на цигари Турция въвежда нови правила за продажба на цигари Мярката цели да ограничи достъпа на непълнолетните до тютюневи изделия и да намали употребата им цялостно Мощна експлозия във фабрика за фойерверки Мощна експлозия във фабрика за фойерверки 21 жертви и над 60 ранени при инцидента
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо наемате на работа само женени мъже?
- Защото са свикнали на обиди и след работа не бързат да се прибират в къщи.
Виц на деня Виц на деня Семеен скандал:
- С коя приятелка ми изневери - Елена, Мария, Гинка, Ана?
- Аре стига ма, все едно аз си нямам приятелки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори