Над 900 вече са жертвите на коронавируса, а 40 000 са заразени
Под карантина остават пътниците на круизния лайнер "Даймънд принцес"
Над 900 вече са жертвите на коронавируса, а повече от 40 000 души са заразени. Данните са на китайската национална здравна комисия, съобщава БНТ.
Най-тежко остава положението в провинция Хубей, от където тръгна заразата. Статистиката показва, че броят на загиналите от новия щам надвишава и жертвите на епидемията от близкоизточния респираторен синдром, известен още като Мерс, която избухна през 2012 година.
През последните дни има забавяне на разпространението на вируса, но все още не може да се каже, че ситуацията е овладяна.
Китайското министерство на земеделието съобщи и за случаи на птичи грип в провинция Съчуан.
В Хонконг, след няколко дни под карантина заради съмнения за коронавирус, пътниците на круизния лайнер "Уорлд Дрийм" - 3 600 души, бяха пуснати на брега. Наличие на опасния щам не беше открито.
Под карантина остават пътниците на круизния лайнер "Даймънд принцес". Корабът, с 3 700 души на борда, е в японски води, като 64 души са заразени. Няколко нови случая са потвърдени и в Европа.
Пухкава домашна питка със сирене - лесна рецепта стъпка по стъпка
Теодора Георгиева: България се превръща в двигател на енергийната сигурност в Европа
Сензация: Звезда на Рейнджърс става български национал
Бургазлия поздрави Чък Норис за рождения му ден
Великденска пълнена погача, която освен красива на вид е и много вкусна
Гръцкото разузнаване активира операция „Пустинен скорпион“
Пенсиониран лейтенант и бивш войник от украинската армия са арестувани у нас за шпионаж
Вкъщи не купуваме хляб, правя тези бейби питки с ленено брашно - хем здравословни, хем вкусни
5-те прокълнати села на България. Спиш на светната лампа!
„Черен дъжд“ в Иран
Стрелба по консулството на САЩ в Торонто
Започна ли новата бежанска вълна? Задържаха иранки с фалшиви френски паспорти на „Капитан Андреево“

може би, защото дневно се разболяват 400, а оздравяват 300?