×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Поклонението пред Любен Дилов-син ще бъде на 5 юни от 15.00ч. в храм "Света София" в столицата
  • Мъж заплаши с убийство бившата си жена в Стражица
  • Крехкото примирие се пропуква: Иран и САЩ си размениха нови удари
  • Шофьор се опита да подкупи полицаи в Хасково
  • Дърво падна върху две коли в центъра на София
  • Разследват мъж от Цар Калоян, получил над 67 000 лева с фалшиво ТЕЛК решение
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Общински съветници зоват: Поставете легнали полицаи на тази улица в жк „Изгрев” преди да е станало късно


Общински съветници зоват: Поставете легнали полицаи на тази улица в жк „Изгрев” преди да е станало късно
Те настояват средствата, изчислени на около 2000 лв. да се заделят от частта на Бюджет 2020, предвидена за ремонт и поддръжка на улиците в Бургас
09 Февруари 2020, Неделя, 13:59 ч.
Автор: Флагман.БГ

Участъкът, свързващ Пети километър и бул. „Транспортна” в Бургас е опасен, няма тротоар, а шофоьрите превишават многократно ограничението за скорост

Общински съветници искат изграждането на легнали полицаи на улицата, свързваща Пети километър с бул. „Транспортна” в Бургас. Причините са, че участъкът, който се намира непосредствено до „Кауфланд” в жк „Изгрев”, е изключително натоварен както откъм пешеходен, така и откъм автомобилен трафик, а често водачите не спазват ограничението за скорост и се създават предпоставки за инциденти. 

„В близост до тази улица (която по една или друга причина все още дори няма име, бел.а.) се намират два големи хипермаркета, хотел и множество търговски обекти, Липсата на тротоар създава предпоставки за възникване на инциденти, тъй като пешеходците, при движението си между търговските обекти, се движат по платното за движение на автомобили. Към интензивния трафик се добавя и обстоятелството, че автомобилите, преминаващи през този участък, често се движат с висока скорост, далеч над допустимата”, коментират в своя докладната записка съветниците.

Те уточняват, че вероятната причина за бързото шофиране по улицата е, че тя е периферна и е извън обсега на редовните проверки, които се извършват от Пътна полиция. Съветниците са категорични, че поради изброените обстоятелства е необходимо да се предприемат спешни мерки за поставянето на легнал полицаи или множество такива непосдредствено до сградата на хипермаркет „Кауфланд”.

Предложението отчита, че за изграждането на една изкуствена неравност са необходими средства в размер на приблизително 2000 лв. – сума, която може да бъде осигурена от бюджета на община Бургас за 2020 г. в частта с предвидени за ремонт и поддръжка на уличната мрежа средства. 
Докладната записка ще бъде разгледана на предстоящите за месец февруари Постоянни комисии, като се очаква тя да бъде гласувана от местния парламент по време на редовната сесия на 25 февруари.
 


В категории: Бургас


8
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Какво се случва с Карлос Алкарас Какво се случва с Карлос Алкарас 03/06/2026, Сряда 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Убиха 400-килограмова мечка Убиха 400-килограмова мечка 03/06/2026, Сряда 20:40 1
Флагман.БГ Роклята на точки - хит за лятото Роклята на точки - хит за лятото 03/06/2026, Сряда 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Сродни души според зодията Сродни души според зодията 03/06/2026, Сряда 19:40 0
8
Коментара по темата
8.
az
10.02.2020 13:50:54
1
1
Когато бях дете нямаше блъснати ,нямаше легнали полицаи ,нямаше толкова пешеходни.Всичките проблеми с блъснати започнаха ,от както взе да се натяква ,че пешеходците са с предимство.А другата причина е ,че масово станаха глупаци повечето хора и не мислят с главите си.Не мисли ,че трябва да се самосъхрани и никои не му е длъжен на малоумника да го пази ,така както той самия е длъжен !
7.
Куркистан
10.02.2020 10:32:00
0
1
Как е в Турция. Всеки пешеходец си пресича където си иска. Ама на пешеходната пътека пешеходeца си стои и си чака. Няма ударени, няма ранени. Да додат да видят организация и чудо при нас и всеки ден ранени при ПТП.
6.
бай Оня
10.02.2020 09:09:58
0
3
Наскоро бях за десетина дни в Барселона и областта около нея. Един легнал полицай не видях там. Бах тез испанци, много изостанали. Да дойдат тук да се понаучат на организация на движението малко отмалко.
5.
5
10.02.2020 04:42:37
0
2
Тази сума 2 000 лв., цената на един "легнал" полицай ли е? Ако да, на какъв вид - от тези "гумените", с топките или асфалтов? Такава цена, ако е за бройка, просто е абсурдно!!!
4.
зурла
09.02.2020 14:16:25
2
28
А не е ли по добре да се повиши нивото на образованието в училищата ? Това би имало полза не само в този случай.
Не може училищата да генерират идиоти, и да им слагаш пречки на пътя . Да речем че легналия полицай там ще помогне. Но на 50 метра след него вече не. Трябва ли да се осея целия град с подобни глупости, само защото сегашното управление и хабер си няма какво трябва да подобри. Пък и не им пука.
3.
Бс
09.02.2020 14:16:11
3
11
Моля, общинските съветници да призоват и за оправяне на улиците в жк."Възраждане" ! Досега не помня някой съветник да го е правил.
2.
Георги Маринов
09.02.2020 14:15:41
0
16
Ами тези шумахери от фирмите за авточасти? За тях там е като ДРАГ писта!!!
1.
Иван
09.02.2020 14:03:41
0
12
Там трябва да има постоянно присъствие,на кат тъй като се мислят всичките за шофьори.Да не казвам колко карат без номера или фалшиви номера.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Кметът на Царево: Осезаема е нуждата от лидери, които да ни превеждат през кризи Кметът на Царево: Осезаема е нуждата от лидери, които да ни превеждат през кризи Радостно е, че популизмът и шумните тълпи отстъпват пред подготвените лидери“, сподели пред студентите в  Синеморец Удар срещу каналджийството: Арестуваха над 15 нелегални мигранти в микробус край Приморско Удар срещу каналджийството: Арестуваха над 15 нелегални мигранти в микробус край Приморско Специализираната акция на Гранична полиция на главния път към Бургас се провежда в този момент Кървава драма в руски автобус: 8 убити и 11 ранени с дрон Кървава драма в руски автобус: 8 убити и 11 ранени с дрон Мария Захарова обвини за терористичният акт режима в Киев и нарече удара „лов на хора“ Странджа оживя: Стотици се стичат в село Българи за магическите нестинарски игри тази вечер Странджа оживя: Стотици се стичат в село Българи за магическите нестинарски игри тази вечер Кметът Марин Киров и куп официални гости посрещат чудото край жаравата, нестинарите вече се изолират в Конака Адриан Николов: България е с най-бързо растящите заплати в Европа и абсолютен лидер по ръст на разходите за труд Адриан Николов: България е с най-бързо растящите заплати в Европа и абсолютен лидер по ръст на разходите за труд В периода между 2020 и 2025 г. номиналните разходи за труд в страната са нараснали със 71% WINBET е новият партньор на Национална волейболна лига - Мъже WINBET е новият партньор на Национална волейболна лига - Мъже Договорът е за три години и обхваща първенството, Купата и Суперкупата на България 7-те най-известни покер ръце в историята на зеленото сукно 7-те най-известни покер ръце в историята на зеленото сукно От салоните на Дивия запад до онлайн масите покерът пази историите на играчи, които печелят с нерви, риск и точен прочит на противника 60 години “Бургаски вечери“: Най-бургаската песен написана във Варна, а „Корал“ я превръща в хит 60 години “Бургаски вечери“: Най-бургаската песен написана във Варна, а „Корал“ я превръща в хит Докато е бил студент, Иван Ванев написал текста през 1961 г. от носталгия към родния Бургас КУБ и Портних вадят документи за имот до незаконния град, за да ни объркат, разкри министър КУБ и Портних вадят документи за имот до незаконния град, за да ни объркат, разкри министър Ексградоначалникът вади информация за законно строителство в друг парцел, излиза корпорацията и показва, че има разрешение и сега ще остане в обществото една илюзия, че има позволение за онова, което няма, коментира регионалният министър
Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Найджъл Бойл, станал световно известен с безапелационната си и ключова роля на инспектор Иън Бъкълс в мегахита на BBC „Line of Duty“ Най-малко 21 души загинаха при пожар в хотел Най-малко 21 души загинаха при пожар в хотел Спасители изведоха десетки от пламъците в квартал „Малвия Нагар“, сред жертвите има и чужденци Коя партия колко ще загуби след орязването на субсидиите Коя партия колко ще загуби след орязването на субсидиите Най-драстичен е пропорционалният колапс при Възраждане, които след тегленето на чертата губят две трети от парите си и от 1,33 милиона слизат на едва 413 хиляди евро Черен сценарий за ЕС: Задава се тежка вълна от безработица, Брюксел вдигна червен флаг за България Черен сценарий за ЕС: Задава се тежка вълна от безработица, Брюксел вдигна червен флаг за България Зеленият преход и скъпата енергия подпалиха индустрията, Китай ни премазва при колите Ужас в Киев след последната атака, Украйна отговори с удар по голям завод (ВИДЕО 18+) Ужас в Киев след последната атака, Украйна отговори с удар по голям завод (ВИДЕО 18+) Комплексът "Прогрес" в Мачуринск горя Тръмп наруга Натаняху: В затвора щеше да си без мен Тръмп наруга Натаняху: В затвора щеше да си без мен Нарече го откачалка Заложници на екрана: Как безкрайното скролване разболява ума ни Заложници на екрана: Как безкрайното скролване разболява ума ни Ново изследване разкрива черната статистика на дигиталната зависимост и умората
Румен Радев Румен Радев Научихме, че ще купуваме F-16, ще режем майчинството и ще намаляваме пенсиите... Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори