Гордост! 10-годишно бургазлийче стана Дете на годината
Шамил е изключителен състезател и много отговорен спортист, каза инструкторът Йован Атанасов
Състезателят от карате клуб „Цанев“ Шамил Хаммов спечели приза „Дете на годината“ в категория спорт.
10-годишният бургазлия бе награден на тържествена церемония в София, организирана от сдружение „Оренда“ – за подкрепа и развитието на децата в България.
Уважавано жури, в което влизат представители на спорта, изкуството и обществения живот жури - Йордан Йовчев, Мария Петрова, Стефания Колева, Кирил Кирилов, Кремена Домусчиева и Недко Солаков, отличиха победителите във всяка една от категориите.
Шамил получи наградата си заради невероятните успехи в каратето, където успя да завоюва 24 медала за една година. Той е от руски произход, но вече се чувства истински българин и горд бургазлия. Шамил е ученик в трети клас на ОУ "Любен Каравелов", отличник и гордост на семейството си. Неговите родителите са Линара Хамматова и Рустам Хамматов. Семейството се мести в Бургас преди 4 години и вече усеща града като свой - мястото, в което биха остарели заедно.
"Това отличие е напълно заслужено, защото Шамил е изключителен състезател и много отговорен спортист. Наградата ни радва, но и ни предизвиква да работим още повече, за да надгради Шами, всяко едно от своите постижения. Продължаваме със спортен хъс напред и нагоре!", каза инструкторът Йован Атанасов.
Следващото предизвикателство пред клуба е международния турнир Sofia Open, чийто домакини са карате клуб Цанев. Състезанието е част от поредица мероприятия от инициативата "Спортувай с президента". Къмднешна дата участие са заявири страни като Италия, Испания, Иран, които са голяма сила в този спорт. Очаква се да има над 1000 участника от поне 20 държави.
Несебърлийката Ивелина Пехливанова с фурор на световно първенство
Къща на ужасите: Съпруг принуди жена си да спи с над 120 мъже
Фортуна се усмихна на Левски, ЦСКА и Григор Димитров
13-месечно момченце бе убито, 10 трагични пропуска на системата
Защо Gen Z плаща за тишина
Туристическият бранш на спешна среща с АПИ. Стана ясно кога приключват ремонтите на АМ "Тракия"
Община Бургас ще подмени стари и опасни дървета по ул. „Оборище“
КУБ с официална позиция: Не сме анклав или престъпна групировка
Ще има ли зоополиция и ефективни присъди срещу насилието над животни
„Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас!
Европарламентът затяга мерките срещу изкуствения интелект
След палежа: Скопие уверява, че насилието няма да бъде толерирано

Бургас, най-добрия град за живеене. Е, за мутрите естествено. Иначе браво на детето.