ЦСКА честити 54-ия рожден ден на Христо Стоичков
От 2016 г. той е акционер на тима
ЦСКА поздрави легендата Христо Стоичков по случай 54-ия му рожден ден, предадоха от Gol.bg Армейци, днес легендарният Христо Стоичков празнува своя 54-и рожден ден. Той е роден на 8 февруари 1966 в Пловдив. През 1985 е привлечен в ЦСКА.
С червения екип изиграва 123 мача, в които отбелязва 82 гола. Стоичков е трикратен шампион на България, четикратен носител на Купата на България и носител на първата в историята Суперкупа на страната. С ЦСКА той играе и на полуфинал за Купата на носители на национални купи през 1989 година, когато става голмайстор на турнира с 11 попадения и печели "Златната обувка" за голмайстор на Европа.
През 1990 година Христо Стоичков е трансфериран в Барселона за рекордните в онзи период 4 милиона долара. С екипа на каталунския гранд печели пет пъти титлата на Испания, Купата на европейските шампиони през 1992 година и Суперкупата на Европа през същия сезон. Стоичков е в основата и на незабравимото американско лято през 1994 година и благодарение на неговите голове България стига до четвъртото място в света.
Той е и голмайстор на Световното първенство с шест попадения. Силните му изяви в Барселона и с националния екип му носят и "Златната топка" за най-добър футболист на планетата през 1994. За националния отбор на България той има изиграни 87 мача, в които бележи 37 гола.
Участник е на два Мондиала и на Европейското първенство през 1996 година, а след края на състезатената си кариера е национален селекционер в периода 2004 - 2007 година, а От лятото на 2016 година Христо Стоичков е акционер в ПФК ЦСКА. Пожелаваме на Христо Стоичков много здраве, щастие, лични и професионални успехи!
От Ванга до Ружа Игнатова: Българите пренаредиха новите евробанкноти
Несебър кани жители и бизнес на онлайн среща за опазването на Стария град
Фестивалът на украинската култура продължава да събира бургазлии и гости на града (СНИМКИ)
Внимавайте: Мними полицаи искат достъп до банковите ви сметки
Президентските избори се очертават за 25 октомври, при балотаж - на 1 ноември
Румен Радев обвини прокуратурата, че блокира разследвания за крупна корупция
Ченгета тарашиха апартамент в Несебър, откриха канабис и райски газ
Михаела Доцова наказа депутат от ПБ за обиди от парламентарната трибуна
Три вида дрога откриха при проверка на Мерцедес в Каблешково
Полицаи пазят дома на Владо Загатото денонощно, а убиецът още е неизвестен
Тръмп смъмри Нетаняху преди Белия дом, а той излезе възторжен: Това бе един от най-добрите ни разговори
Юли си отива със страшна жега: До 36 градуса днес, 39 в петък
