Старопланинските проходи остават затворени заради снеговалежи
И днес се очакват валежи
Два от големите старопланински прохода – Върбишкият и Твърдишкият остават затворени след обилните снеговалежи през последните два дни, съобщава Нова телевизия.
Лошото време не позволява да бъде възстановено движението на Шипка и Беклемето. Шофьорите могат да ползват Прохода на Републиката.
Валежите днес ще са незначителни, вятърът - по-слаб. Температурите обаче падат надолу.
Обстановката в страната постепенно се нормализира след вчерашните обилни снеговалежи, съобщава БНТ.
В Родопите и Силистренско все още има селища без ток. В сила остава бедственото положение в общините Самуил и Кубрат. Проходими при зимни условия са основните пътища от републиканската пътна мрежа.
От Агенция "Пътна инфраструктура" съобщават, че отпадат ограниченията за движение по направленията Разград - Шумен и Разград - Търговище, както и по пътя Силистра - Добрич. Възстановено е движението между Русе и Разград, както и между градовете Крън и Шипка в Област Стара Загора.
Троянският и Шипченският проход остават затворени за всички моторни превозни средства днес. Забранени за движение на тежкотоварни автомобили над 12 тона са проходите "Петрохан", "Превала" и "Ришки".
Карайте внимателно и в района на област Смолян. Там ограничението е за преминаване на товарни автомобили до 12 тона.
Две от децата на Брад Пит поискаха съдът да заличи фамилията му
След ремонта: Мантинели без болтове и парапети, люлеещи се от вятъра над АМ Тракия
Убийство след пиянски скандал в Карлово: Мъж преби до смърт жената, с която живеел
Фирми от България в ДДС въртележка за 46,9 млн. евро, запорираха 88 имота
Излезе първото класиране за 8. клас: 55 хиляди ученици проверяват къде са приети
Бургас ще отбележи 189 години от рождението на Васил Левски с военен ритуал и поднасяне на венци
България внесе над 108 хил. работници за 3 години, бизнесът иска още
Парадокс в Румъния: Битумът заминава за Украйна, магистралите остават без асфалт
Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството
Стоян Мавродиев вече е в България, чака го обвинението за 148,5 млн. лева
САЩ блокираха директното завръщане на американци от Конго заради ебола
Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха
