Съдията с черен печат от САЩ излезе в болничен
Срещу него не е имало до този момент сигнали
Съдия Антон Миталов, който е българинът с поставен черен печат от САЩ, заради корупция, е излязъл в болничен. Това съобщи шефката на специализирания съд Мариета Райкова.
"Това е изключителен удар върху нас. Колегата се ползва с много добро име", посочи тя. Това, което колегите са предприели, е да отправят питане до Специализираната прокуратура дали срещу съдия Миталов се водят досъдебни производства, както и запитвания и до Инспектората към ВСС докъде е стигнал сигналът на главния прокурор Сотир Цацаров, обясни Райкова.
Цацаров поиска проверка, след като Миталов пусна шефа на движение "Русофили" Николай Малинов да пътува в Русия, предава днес.бг.
Съдия Райкова уточни, че не знае за колко време колегата й ще бъде в болничен, добави, че не е имало сигнали за корупция, както и че не знае дали срещу съдията са се водили проверки предишни години.
В 11.30 часа ще започне извънредно заседание на Съдийската колегия на ВСС, която по принцип заседава във вторник.
Кричим се сбогува с Георги Кузев
Свастики и заплахи за саморазправа се появиха на Младежкия хълм след убийството на Георги Кузев
Иван Христанов влиза в битката за президент
83-годишен стреля с арбалет от терасата си по 18-годишен в Пловдив
НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият
Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува
ЦСКА оцеля в луд трилър с Макаби: Загуби с 1:3, но продължава към плейофа на Лига Европа
Пухкава портокалова торта с шоколад: Лесна рецепта, която винаги се получава
Затварят улица в „Зорница“ за три месеца: Ремонт блокира участъка между бл. 37 и 38
Шок и ужас! "Евровизия" няма да е в столицата!
Парите тръгват към 3 зодии след 20 август: Идва финансов обрат, който дълго чакаха
Директор на телевизия е намерен мъртъв с наранявания
