Карнобат пред политическа криза. Ще се приеме ли Бюджет 2020?
Ако проектът за финансова рамка не бъде приет, общината ще оперира с 1/12 от предходния бюджет
Изключително напрегната ще е днешната сесия на ОбС Карнобат.
В 14 часа в заседателната зала на местния парламент ще започне обсъждането на проекта за бюджет за 2020 година. Финансовата рамка достига рекордния за общината таван от 29 999 999 млн.лева.
Два часа преди сесията е много вероятно бюджетът да не бъде приет, научи Флагман.бг.
Има известни нагласи в мнозинството, което е сформирано около БСП и „Българска пролет“, където силният човек е настоящият зам.-председател на ОбС Живка Гроздева, дъщеря на бизнесмена Минчо Гроздев, да се гласува против макрорамката.
Както Флагман.бг писа кметът Георги Димитров не работи в условията на мнозинство в ОбС, което ясно си пролича в досегашните заседания на ОбС.
На последната сесия за миналата година бе редуцирана и план сметката „Чистота“, където се получи дефицит от близо 500 хил.лева и това се очаква да създаде проблеми през 2020 година.
Още по-тежко ще стане, ако се отхвърли цялостният проект за бюджет. Случи ли се това, то общинска администрация ще трябва да оперира с 1/12 от предходния бюджет на месец, докато се приеме окончателна финансова рамка за настоящата година.
При всички положения Карнобат е изправен пред сериозна политическа криза, каквато не е позната в новата история на града.
Очаквайте подробности по дебата по Бюджет 2020.
Снегорин и кола се удариха на пътя София-Варна
Ергенът Марин разкри лична трагедия в ефир
Порасналият син на Томи Шелби заема неговото място във филма "Остри козирки" (ТРЕЙЛЪР)
Какво ще се случи с парите на Ивайлов Калушев
Симеон Дянков: 6000 чиновници в пенсионна възраст ни струват 300 млн. евро годишно
Войник загина след неволен изстрел по време на пиянска вечер в казарма
Работодателите търсят строители и шивачи, а гимназиите откриват паралелки по икономика и ресторантьорство
Лора Христова и Милена Тодорова излизат за медал в последния ден на Олимпиадата
Емил Кошлуков атакува в съда избора на Милена Милотинова за шеф на БНТ
Страхотна закуска: Бързи домашни понички с извара
Над 3600 души работили без трудов договор през 2025 година
Тръмп наложи глобални мита от 10 процента за всички страни
