×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Връхлитат ни снежни бури, шофьорите да внимават!


Връхлитат ни снежни бури, шофьорите да внимават!
Цялата техника на пътноподдържащите фирми е в готовност за почистване на републиканската пътна мрежа. Синоптиците предупреждават за опасно време и за снежни бури
05 Февруари 2020, Сряда, 07:13 ч.
Автор: Флагман.БГ

Жълт код за опасно време е обявен в цялата страна

Жълт код за опасно време е в сила и днес в цялата страна. Очакват се снежни бури. 

Синоптиците предупреждават за очаквани валежи от дъжд и сняг, придружени със силен вятър и рязко застудяване, съобщава БНТ. В Предбалкана и високите части на планините е възможно образуването на виелици и навявания.

От Пътната агенция съветват водачите да тръгват на път само с подготвени за зимата автомобили, да карат със съобразена скорост и да не предприемат рискови маневри.

Цялата техника на пътноподдържащите фирми е в готовност за почистване на републиканската пътна мрежа.

Очаква се усложнен трафик, възможно е затваряне на пътища и планински проходи, съобщава Нова телевизия. 

Към 22 часа снощи, аварийните екипи в столицата са се отзовали на над 20 сигнали за паднали дървета, клони и ламарини.

Предстоят няколко дни истинска зима. Температурите вече паднаха и днес през деня ще са между 2 и 7 градуса. По-топло в е равнините на Централна и Източна България, където валежите все още са от дъжд. Вятър в цялата страна – силни пориви със скорост над 50 километра в час след обяд очакваме първо в западната половина на страната, след това и на изток. С падането на температурите привечер и през нощта валежите навсякъде ще са от сняг. 

Най-значителна снежна покривка ще се образува последователно в планините на Югозападна България, в Предбалкана и в Североизточна България. Равносметката в четвъртък вечерта – между 5 и 15 сантиметра сняг в равнините, между 20 и 30 сантиметра в предпланинските райони и в Североизточна България и над 50 сантиметра в планините.

Жълт код е в сила за днес в цялата страна – има опасност от снежни виелици, навявания, очакват се усложнения в трафика, възможно е затваряне на пътища и планински проходи. Не тръгвайте на път без подготвен за зимата автомобил. Проверете дали имате достатъчно гориво, подходящи гуми, качествен антифриз, надежден акумулатор, вериги, въже, резервна гума, лопатка, фенерче и зареден мобилен телефон.

През нощта и в четвъртък валежите ще продължат до ранния следобед, като постепенно ще намаляват в източна посока. Облачността в Западна България временно ще се разкъса. Температурите ще са около и под нулата с изключение на крайните Северозападни райони, Централна Северна България и района на Пловдив.

В петък след обяд и вечерта ще има още една снежна вълна, която този път ще премине от Североизток на Югозапад.  Интензивността на валежите обаче ще е по-малка. Вятърът остава силен в цялата страна.

През почивните дни облачността ще се разкъса, ватърът ще утихне, валежите ще спрат, но температурите ще паднат до най-ниските си стойности през този месец – до минус 10 градуса. На места в Североизточна България, в районите на Кнежа, Драгоман, Трън, в Родопите – термометрите ще достигнат и по-ниски стойности.




2
Коментара
Владислав БОНЕВ Абитуриенти, проверете осигуровките си! Абитуриенти, проверете осигуровките си! 09/08/2026, Неделя 21:30 1
2
Коментара по темата
2.
ууууууууууууууууууууууууууууууууууу
05.02.2020 12:49:26
0
0
..."Се отзовали на 20сигнали?!"Бе,журналя какъв език сте учили в университета,бре?Явно някакъв идиотски с пръски от Български,определено.Пише се:СИГНАЛА,а не като вас илитерати ниедни.
1.
само да питам
05.02.2020 10:58:46
0
0
Понеже нямаше никаква зима , сега от понеделник пак ще се стопля, та в тоя ред на мисли , парите за снегопочистване ще се върнат ли от фирмите ????
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Когато спортът се превърне в съдба: Анонимен ангел дари 5 000 евро за болно момиче от Бургас Когато спортът се превърне в съдба: Анонимен ангел дари 5 000 евро за болно момиче от Бургас Бойната верига продължава социалната си мисия, давайки надежда на семейства в нужда Абитуриенти, проверете осигуровките си! Абитуриенти, проверете осигуровките си! Завършилите училище, които още не работят и чакат началото на следването си, сами покриват здравните си вноски в периода между двата статута В пет български общини няма нито една медицинска сестра В пет български общини няма нито една медицинска сестра Опан, Трекляно, Копривщица, Дългопол и Ковачевци са останали без нито един специалист по здравни грижи, а в други 104 общини работят най-много по десет Хиляди българи в Гърция с важно предупреждение: Red Code за пожари, вятърът стига до 9 бофорта Хиляди българи в Гърция с важно предупреждение: Red Code за пожари, вятърът стига до 9 бофорта Атика, Крит, Цикладите и редица егейски острови са сред рисковите райони, извънредната готовност остава в сила и в понеделник Всички искат Бургас! Дори и софиянци са категорични: Евровизия 2027 трябва да е край морето (ВИДЕО) Всички искат Бургас! Дори и софиянци са категорични: Евровизия 2027 трябва да е край морето (ВИДЕО) Екипът на "Въй, Бургас" акостира на Морска гара броени дни преди историческото решение за града-домакин на музикалния гигант Кошмар на АМ Тракия: Катастрофи и аварирали коли направиха километрична тапа между Нова и Стара Загора Кошмар на АМ Тракия: Катастрофи и аварирали коли направиха километрична тапа между Нова и Стара Загора Колоните се движат с едва няколко километра в час, полиция регулира трафика, няма данни за тежко пострадали Хотелиерите по морето: Плащаме по 2000 евро, за да докараме един работник, а визата идва накрая на сезона Хотелиерите по морето: Плащаме по 2000 евро, за да докараме един работник, а визата идва накрая на сезона Киргизстан, Узбекистан и Украйна вече осигуряват голяма част от персонала в Слънчев бряг, докато бизнесът настоява държавата да ускори процедурите за кадрите от трети страни Костадинов: Казахме първи, че дронът край Кардам е украински Костадинов: Казахме първи, че дронът край Кардам е украински Лидерът на Възраждане говори за акт на агресия, докато Министерството на отбраната не открива данни за преднамерена атака срещу България Само във Флагман.бг: Кървавата драма край Кошарица е заради пристрастия към Путин Само във Флагман.бг: Кървавата драма край Кошарица е заради пристрастия към Путин Спор за войната в Украйна бързо прераснал във физическа сблъсък, 56-годишният украинец, който подкрепял Русия, взел нож от масата и прерязал гърлото на 50-годишния си авер Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку Сините наеха Airbus A330-203 за дългия чартърен полет до Туркестан преди решителния реванш с Кайрат
Москва видя промяна при Радев: България вече говори по-сдържано за Русия Москва видя промяна при Радев: България вече говори по-сдържано за Русия Руското външно министерство приветства новия тон на София за войната в Украйна, но смята, че е рано за възстановяване на двустранните отношения Полудяха ли германците или те дойдоха - има 14 хил. сигнала за НЛО Полудяха ли германците или те дойдоха - има 14 хил. сигнала за НЛО Небето над Германия предизвика невиждан интерес, но експертите имат земно обяснение за огромната част от загадъчните светлини Кой е Тесак и защо символът му се появи на снимка с пребития Георги Кузев Кой е Тесак и защо символът му се появи на снимка с пребития Георги Кузев Историята води към руското движение Оккупай-педофиляй и модел на саморазправа, превърнат в интернет зрелище Над 1 млн. души евакуирани в Китай, тайфунът "Долфин" удари с ветрове до 151 км/ч Над 1 млн. души евакуирани в Китай, тайфунът "Долфин" удари с ветрове до 151 км/ч Стихията достигна провинция Чжъцзян, затвори транспортни връзки и повиши риска от наводнения и свлачища Яйца полетяха по Албин Курти в парламента на Косово (ВИДЕО) Яйца полетяха по Албин Курти в парламента на Косово (ВИДЕО) Опозиционната депутатка Тиме Кадрияй атакува премиера в оставка след поредно искане за отсрочка на заседанието 1,3 тона кетамин за 100 млн. евро откриха на кораб край Индонезия 1,3 тона кетамин за 100 млн. евро откриха на кораб край Индонезия 65 чувала с дрога били скрити на борда, службите следели кораба още от февруари Бащата на "примамката" от пловдивското убийство - русофил, любител на коспиративни теориии и още... Бащата на "примамката" от пловдивското убийство - русофил, любител на коспиративни теориии и още... Как онлайн фрустрацията и семейната среда отгледаха децата-убийци от Пловдив Как живее Роман Абрамович след Челси: Турция, суперяхти и край на футболните вечери Как живее Роман Абрамович след Челси: Турция, суперяхти и край на футболните вечери 59-годишният милиардер почти изчезна от публичността, състоянието му остава около 9,3 млрд. долара, а Великобритания се готви за съдебна битка за £2,5 млрд. Xiaomi вади гигантски SUV със салон като луксозен хол Xiaomi вади гигантски SUV със салон като луксозен хол SkyNomad N90 Max върви на електромотори, а бензинов двигател произвежда ток при дългите пътувания След повече от 25 години заедно: Ники Кънчев и Даниела се разделили тихомълком След повече от 25 години заедно: Ники Кънчев и Даниела се разделили тихомълком Според близки до телевизионния водещ двамата са поели по различни пътища още миналото лято, но са запазили добри отношения заради дъщеря си Мари-София
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Потресена съм от примитивната политическа употреба на инцидента с дрона Виц на деня Виц на деня - Киро, забелязъл ли си, че твоята тъщата има златен зъб?
- Отдавна, ама все не намирам повод.
Виц на деня Виц на деня - Какво е мъдрост?
- Това е, когато сам стигаш до мисълта, че се занимаваш с глупости...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Това което не се решава с добра дума, се решава с добра дума и пистолет в ръка
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори