Разследват „Гугъл” за обработката на личните данни
Регулаторът на Ирландия заяви, че е получил редица жалби от различни потребителски организации в Европейския съюз
Ирландската комисия за защита на данните обяви във вторник, че започва разследване на практиките на Google LLC за обработка на данните за местоположение. Регулаторът на Ирландия заяви, че е получил редица жалби от различни потребителски организации в Европейския съюз по отношение на "обработката на данни за местоположението на технологичния гигант и прозрачността около тази обработка".
Разследването има за цел да установи дали Google има правно основание за обработка на данните за местоположението на своите потребители и дали компанията изпълнява задълженията си на администратор на данни по отношение на прозрачността, се казва в съобщението на ирландския регулатор.
Новото разследване допълва още няколко други подобни разследвания в ЕС относно практиките на дъщерното дружество на Alphabet Inc. по отношение на обработката на данни.
Всички ще питат за още, опитат ли тези рибни кюфтенца с доматен сос
Как душата на починалия се сбогува с роднините си
Защитният саркофаг на АЕЦ Чернобил е повреден
18-годишен от Сливен нарисува иконата, която поведе литийното шествие в Бургас
Таксите в частните детски градини скачат след Нова година
На 3 зодии им предстои най-щастливият период
От легендите до трапезата: Как празнуват Никулден по света
Това е най-лесната рецепта за пухкави и ароматни хлебчета с мая
Мирослав от "Игри на волята" стана баща на момиченце
БНБ с притеснителни данни за банките
Отец Емилиян зарадва Митрополит Арсений с ръчно изработен кръст
