×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Борисов сравни репортерки с мисирки и ги скастри заради Радев: Момент, бе! Не ме интересува какво е казал!


Борисов сравни репортерки с мисирки и ги скастри заради Радев: Момент, бе! Не ме интересува какво е казал!
Няма да се кандидатирам за президент. Изкарваме си мандата и ще се занимавам с партията, обяви Борисов
04 Февруари 2020, Вторник, 14:22 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Не президентът ми е дал властта, не сме се вкопчили, "два пъти станах за смех с тея оставки", обясни премиерът

Премиерът Бойко Борисов бе видимо изнервен, след като президентът на обяд обяви, че снема доверието си от правителството.

Министър-председателят малко след това отново подкара джипа, като отиде в района на строежа на новия водопровод за Перник. Акцията му по традиция бе предавана на живо през „Фейсбук“-профила му.

В един момент Борисов реши да говори пред чакащи го репортери.

Помолен за коментар на думите на президента Румен Радев, той каза: „Това е пряка намеса в независимостта на властите – точно обратното на това, което винаги е говорил. Откъде накъде ще се коментира по такъв начин едно управление от няколко политически партии, спечелили изборите по законен начин.“

Премиерът и лидер на ГЕРБ бе прекъснат от въпроси на репортерки, свързани с думите на Радев, което го изнерви: „Момент, бе! Не ме интересува какво е казал. Казал е, че ние не сме се справили. Ето как се справяме. Казал е за боклуците. Ами като станах аз кмет на София, те бяха заринали София с боклуци...“

Според Борисов при неговото управление са направени „най-модерните заводи“.

Премиерът се подигра на репортерките, като ги имитираше, издавайки звуци като от мисирки. След това той им се извини неколкократно, като обясни, че бил притеснен и стресиран, когато те му задават въпроси едновременно.

Според Борисов президентът е изнервен заради проблемите му с прокуратурата. Освен това правителството нямало допирни точки с държавния глава, така че доверието му нямало значение.

Премиерът обиди главния секретар на президента Димитър Стоянов, като го нарече „келеш такъв“ заради интервюто му тази сутрин в bTV. Борисов се ядоса, че Стоянов му дал оценка.

Пред bTV главният секретар на държавния глава каза, че не би се обадил на главния прокурор за потулване на проверка в стил „Ало, Ваньо“, припомняйки за стария запис с премиера.

След въпрос намира ли пряка връзка между записите, които обяви прокуратурата, и тази акция на президента с обръщението към народа, премиерът днес отговори: „Да, защото прокуратурата е опасно да я атакуваш, най-вероятно, и затова си търсиш друг враг, за да отклоняваш... И ето вие като някакви мисирки тичате - „тр, р, р, р“ (с фалцет имитира мисирки - б.а.). Какво правите?“

След забележка на репортерки, че не е редно да ги квалифицира така, Борисов отвърна: „Какво ме гоните? Каква да кажа?“

Премиерът след това обясни, че официалният му коментар е, че през декември той си свалил доверието от президента. Това станало на форум заедно със СДС, където Бойко Борисов обяснил, че Радев не е обединител, а разединител на нацията.

Борисов каза, че с новия главен прокурор Иван Гешев се работело по различен начин. Той, за разлика от Цацаров, вече не ходил на сбирка в Министерския съвет всяка сряда.

След това премиерът се извини за „мисирките“, като призна, че това било прекалено.

Той отново каза, че няма да се кандидатира за президент.

„Няма. Изкарваме си мандата и ще се занимавам с партията. Как повече да го кажа? Не ме интересува“, заяви премиерът.

Той повтори, че никакви допирни точки нямали с президента освен „безсмислените консултативни съвети“, на които нищо не се решавало.

Бойко Борисов обясни, че сега Радев отклонявал атаката от себе си към правителството.

Изказването на президента днес било чисто политическо. Борисов предположи, че то може да е заявка за нова партия.

Премиерът смята, че държавният глава повече нямало да го кани на Консултативен съвет за национална сигурност.

Служебното правителство на Румен Радев за три месеца не свършило нищо, освен да организира сделка за закупуване на „Грипените“.

Борисов предупреди: „Дядо ми казваше – който на друг копае гроб, накрая пада у него; който нож вади, от нож умира“.

„Но не той ми е дал властта“, каза още премиерът за Румен Радев, „Не той ни е дал да управляваме. Нещо повече – аз му я занесох и му я дадох предишния път. И за три месеца какво направи? Само „Грипени“. Това са истините, няма друга. Нито сме се вкопчали... два пъти станах за смех с тея оставки. За смех станах. Какво да предложиме друго?“

Борисов обясни, че не е удачно „пак да похарчиме 100 милиона за избори“.

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
20
Коментара
Емел МАХМУД Lidl става мобилен оператор Lidl става мобилен оператор 22/04/2026, Сряда 11:20 0
20
Коментара по темата
20.
По Българин от теб
04.02.2020 20:51:18
1
4
Едно куче да хванеш от улицата, ще бъде по добър от Бойко Борисов!!!
19.
Българин
04.02.2020 19:19:17
11
4
Много си е добър Борисов,точно такъв човек ни трябва,а не някой послушко!
Кой е по добър от него????
18.
Nostradamus
04.02.2020 19:13:07
0
12
Борисоф е СТРОИТЕЛ на Съвременна България. Той извърши няколко велики дела : Закриване на "Южен поток" и АЕЦ "Белене" , Закриване на училища и болници, кражба от парите на Здравната каса, Колосални кражби от Еврофондовете, от Бюджета, от Псевдо Саниране, от Спортни зали и Некачествени Магистрали, Велоалеи и Постоянни имитации на ремонти във всички общини с ГЕРБЕРСКИ кметове, далавери в митниците...и още, и още...
17.
*********
04.02.2020 19:08:31
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
16.
ХАХА ЗАДКЛАВИАТУРНИ МИШКИ
04.02.2020 18:15:24
8
1
ЧЕРВЕНИ ДЪРТИ ПАРЦАЛИ МАРГИНАЛИ И ОТКРОВЕННИ ЛУМПЕНИ ТРЪГНАЛИ ДА СВАЛЯТ ВЛАСТ ЩОТО пРЕЗИДЕНТА БИЛ КАЗАЛ НЕЩО !!!!!!ЗАКОННО ИЗБРАНА ВЛАСТ СЕ СВАЛЯ В ПАРЛАМЕНТА ИЛИ ЧРЕЗ ИЗБОРИ !!!
15.
гражданин
04.02.2020 17:13:15
1
11
Искам да запитам премиера кога Цацаров като шеф на КОНПИ ЩЕ ПРИКЛЮЧИ С НАСЛЕДСТВОТО КОЕТО ПОЛУЧИ ОТ пЛАМЕН гЕОРГИЕВ ОТНОСНО СЪБАРЯНЕ НА НЕЗАКОННОТО МУ БАРБЕКЮ И ТЕРАСАТА .сАМО Е РАЗПОКРИТ ПОКРИВА .
14.
пенсионер
04.02.2020 17:08:17
2
12
Защо Борисов допусна Пламен Георгиев да го излъже че е съборил терасата и барбекюто преди да замине за Испания .Всъщо време сезанимават със стари давности по отношение на Десислава Генчева .
13.
с мръсно подсъзнание си
04.02.2020 16:05:14
4
24
Надутия пуяк, за мисирки си мисли
12.
Алоооооо..репортерите
04.02.2020 15:56:16
5
25
Не знаете ли че Боко тиквата не иска да го "настъпвате" и да вадите истината на яве
11.
Ами
04.02.2020 15:36:40
6
24
като не го интересува да си оди, взе много
10.
ДОНИКА
04.02.2020 15:08:02
29
56
Докога този човек ще е на власт,колко поразии направи,крайно време е да се махне,народа негодува,гладува,мизерства и не го иска....Бойко махай се
9.
Пеевски
04.02.2020 15:03:30
26
51
не се плаши, приятелю Тиква, медиите са контролирани от нас, сега набързо ще ги насъскаме срещу президента. За какво им плащаме, по дяволите???
8.
XX
04.02.2020 15:03:20
28
62
Ми свикнала е тиквата да се прави на пуяк пред гербаджийските мисирки в министерския съвет...
7.
стар десен пес
04.02.2020 15:03:17
32
75
Премиер с мозък на четвъртокласник.
6.
Smith
04.02.2020 15:01:56
35
70
Борисов е поробителят на Европейска България, спрямо неговите кражби политиците от опозицията изглеждат като мравки, но пък с вълчи апетити за реванш.
5.
ХХ
04.02.2020 15:00:36
32
43
Браво на господин премиера! Наистина са продажни мисирки.
4.
Решетников
04.02.2020 14:52:38
47
42
Борисов е строителят на Европейска България, спрямо него политиците от опозицията изглеждат като мравки, но пък с вълчи апетити за порции.
3.
Marinero
04.02.2020 14:43:21
45
66
Хем прост, хем простак. Хелектората му и той.
2.
мнение
04.02.2020 14:42:48
41
67
Жалко е за този човек . Може би се мисли за Бог . Но още по жалко е за нас като нация . През
призмата на моите години , винаги съм се питала - излизат доста неща за криминалното минало на този човек- КОЙ , КАК Е ДОПУСНАЛ един пожарникар да стане гл. секретар на МВР , нима не се е знаело това. Сега сърбаме попарата от грешките на миналото. Този човек явно с манталитет на мафиот, доста умело си изгради мрежа от МВР , като кмет на София и сега ще е доста трудно за всички ни.
1.
ДълбокатаДържава
04.02.2020 14:41:37
2
32
Медиите са продължение на живота и ако животът е пошъл и дребнав, медиите не могат да бъдат искрящи от творческо вдъхновение. Чувствам се като член на амазонско племе, което живее изолирано от големия свят.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кабинетът Гюров предлага изваждане на 1,4 млрд. евро от ББР Кабинетът Гюров предлага изваждане на 1,4 млрд. евро от ББР Служебният премиер обяви решението на заседание на Министерския съвет и заяви, че средствата няма да се харчат сега, а ще останат за следващ редовен кабинет Кметът на Малко Търново: Потресаващо беше, боси и окървавени хора със счупени ръце и ребра излизаха от автобуса (ОБНОВЯВА СЕ) Кметът на Малко Търново: Потресаващо беше, боси и окървавени хора със счупени ръце и ребра излизаха от автобуса (ОБНОВЯВА СЕ) Хората са вадени през от служителя на ГПУ „Малко Търново” Ивелин Арабаджиев, който е бил на смяна и в близост до автобуса преди пропадането му в канавката Lidl става мобилен оператор Lidl става мобилен оператор Германската верига влиза в телекомуникациите чрез партньорство с 1GLOBAL и подготвя мобилни планове през приложението Lidl Plus за над 100 млн. потребители Проф. Сотир Сотиров представи идеи за развитие на висшето образование пред ректорите на държавните университети Проф. Сотир Сотиров представи идеи за развитие на висшето образование пред ректорите на държавните университети Ректорът на БДУ предложи по-гъвкави докторантури и привличане на чуждестранни студенти   Служебният министър на правосъдието след оставката на Сарафов в прокуратурата се възстановява законността Служебният министър на правосъдието след оставката на Сарафов в прокуратурата се възстановява законността Ще имаме легитимен временен главен прокурор за шест месеца, добави министърът Бургас се превръща в сцена на едни от утвърдените музикални форуми за млади таланти у нас Бургас се превръща в сцена на едни от утвърдените музикални форуми за млади таланти у нас Предстоят XXVIII Национален конкурс „Върбан Върбанов“ и V Национално състезание за млади изпълнители на българска музика Първи свидетелски разказ за касапницата край ГКПП „Малко Търново”: Причината за инцидента е абсурдна (СНИМКИ/ВИДЕО) Първи свидетелски разказ за касапницата край ГКПП „Малко Търново”: Причината за инцидента е абсурдна (СНИМКИ/ВИДЕО) Пропадането на возилото е станало пред очите и на екип от „Гранична полиция”, пратен на място след сигнал, че има хора в гората  Сарафов подаде оставка като и.ф. главен прокурор Сарафов подаде оставка като и.ф. главен прокурор Той внесе писмо в прокурорската колегия на ВСС Моторист без номера катастрофира във Варна и напусна мястото на удара Моторист без номера катастрофира във Варна и напусна мястото на удара Шофьорка подаде сигнал след челен сблъсък и поиска съдействие от свидетели Служебният кабинет заседава след вота с 19 точки в дневния ред Служебният кабинет заседава след вота с 19 точки в дневния ред Сред темите на Министерския съвет влиза и проект за промяна по рамковото споразумение с Lockheed Martin по програмата F-16 Block 70
Турция обяви гръцките карти за риболов в Егейско море за невалидни Турция обяви гръцките карти за риболов в Егейско море за невалидни Анкара обвини Атина в едностранни ограничения върху риболова извън 6-милните териториални води и заяви, че публикуваните карти в Егейско и Източното Средиземноморие противоречат на международното право Хиляди се събраха в Денвър за празника 4:20 на канабис културата Хиляди се събраха в Денвър за празника 4:20 на канабис културата Събитието в центъра на Денвър събра посетители, музика и публичен дебат за безопасността на продукти с марихуана на фона на нови сигнали за замърсяване в Колорадо Американският финансов министър вижда удар по приходите на Иран при блокада на морската търговия Американският финансов министър вижда удар по приходите на Иран при блокада на морската търговия Скот Бесънт свърза натиска върху иранските пристанища с риска от спиране на петролни доставки през Харг, докато Вашингтон запазва морските ограничения въпреки удълженото примирие Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин Конфискувани са 42 имота и 76 плавателни съда, сред които и танкер Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет Екипажът се е опитал да окаже първа помощ и да го реанимира, докато пилотите са поискали извънредно кацане на летище „Анри Коанда“ в Букурещ Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Имотът е придобит от холдинговата компания на олигарха Ринат Ахметов Атина въвежда ограничения за свръхтуризма Атина въвежда ограничения за свръхтуризма За да защити инфраструктурата и местните жители Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Пазаруването зад граница се превръща в редовна практика за домакинствата Най-луксозните китайски коли идват в България Най-луксозните китайски коли идват в България Първоначалната гама се фокусира върху комбинация от платформи с двигатели с вътрешно горене и електрифицирани платформи Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект Компанията оптимизира разходи и ускорява обслужването чрез автоматизация
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ След тези избори разбрах едно важно нещо - преброих си приятелите Виц на деня Виц на деня Между майка и дъщеря:
- Мамо, отивам на рожден ден.
- Ето ти няколко презе*ватива, да си имаш...
- Ама аз съм само на 14 години!
- А аз на 28.
Виц на деня Виц на деня Красива дама в лекарски кабинет:
- Докторе, имам голям проблем! Само след 5 минути, всичко забравям!
- Такааа... съблечете се и легнете на кушетката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук С*ксът е като висшето образование! Редовно, задочно и платено.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори