×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честваме паметта на свети Амфилохий Иконийски и на свети Александър Невски
  • ОИК-Варна отложи решението за мандата на Благомир Коцев за друг ден
  • Циклонът „Фина“ остави хиляди австралийци без ток
  • Сняг заваля на Витоша
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Проруски националисти в българския парламент още жалеят за провала на „Бургас – Александруполис“


Проруски националисти в българския парламент още жалеят за провала на „Бургас – Александруполис“
Павел Шопов от сегашната "Атака" защитава руските проекти, Валери Симеонов от предишната "Атака" обаче агитираше активно против петролопровода
02 Февруари 2020, Неделя, 18:30 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Павел Шопов от "Атака" недоволства от трибуната за спирането на петролопровода наред с "Южен поток" и "Белене" 

От проруската националистическа партия „Атака“ още жалят за провала на проекта за петролопровод „Бургас – Александруполис“. Това стана ясно от изказване на техен представител на последното заседание на българския парламент в петък.

Тогава се състоя разискване относно политиката на Министерството на енергетиката по отношение бъдещето на въглищните топлоелектрически централи в България.

От „Атака“ нямат експерти по темата в парламента – вероятно за това и думата взе юристът-ветеран в Народното събрание Павел Шопов, който през 90-те години бе депутат от прозападното СДС. Сега обаче явно като човек от партията на Волен Сидеров му се налага да защитава други геополитически интереси.

В речта си Шопов наблегна на провала на руските енергийни проекти у нас, вместо да говори за бъдещето на ТЕЦ-овете ни.

„Само ще изброя, за да сме наясно къде сме и какво правим в момента: Ямболското находище - за 20 години се отказахме от правата, които имахме. Не реализирахме „Син поток“. Продадохме без пари „Нефтохим Бургас“, защото ни накараха. Не реализирахме „Южен поток“. Не направихме „Белене“ - защото така ни накараха. Такава беше заповедта, такова беше нареждането. Не реализирахме „Бургас – Александропулис““, обяви депутатът от „Атака“.

За сметка на това бързо сме били въвели възобновяеми енергийни източници, които произвеждали скъп ток.

В цялата ситуация има още един парадокс. Проектът „Бургас – Александруполис“ бе провален и за заради общественото недоволство по южното Черноморие, където бяха организирани няколко местни референдума с категорични резултати против петролопровода.

Своеобразен организатор на едно от допитванията през вече далечната 2008 г. беше Валери Симеонов, който тогава бе председател на бургаския Общински съвет като местен лидер на... партия „Атака“. Симеонов, разбира се, агитираше против „Бургас – Александруполис“.

Собственикът на телевизия „Скат“ впоследствие напусна партията на Волен Сидеров, за да създаде собствена политическа формация – НФСБ.


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
12
Коментара
Флагман.БГ Кървав екшън в София Кървав екшън в София 23/11/2025, Неделя 13:40 0
Флагман.БГ Какви са условията на Натали към Орлин Какви са условията на Натали към Орлин 23/11/2025, Неделя 13:20 0
12
Коментара по темата
12.
ОТКЪДЯ НАКЪДЯ
03.02.2020 12:53:26
2
3
Къв патриот е тоя
руски кавал ве
Егати странджанския чакал
11.
Хахахахахаха
03.02.2020 10:31:50
5
5
Проруската Атака е за радост ,след година и половина е аут от парламента завинаги.
Но другата проруска партия бкп/бсп,за нещастие ще се подвизава там още дълго.
10.
Дернев
03.02.2020 07:35:30
3
2
Този проект е по-важен от Белене и трябва да стане. Има как да е екологически издържан и ще бъде, разбира се.
9.
арт
03.02.2020 07:24:13
2
3
До всички. Докато чакаме времето да покаже държавата ни си отива .
8.
XX
03.02.2020 06:20:32
8
8
Обичам ЕС. Обичам НАТО. Обичам Европа.
7.
До номер 6
03.02.2020 00:57:53
5
6
Вземам пример от теб. Нямаш работа и си запълваш времето да повръщаш наред.
6.
XX
02.02.2020 20:57:46
11
6
@4
Явно си преял с такива, та чак са ти приседнали, та повръщаш под всяка статия...
5.
ХХ
02.02.2020 20:55:28
17
11
Що па да не жалеят, след като проамерикански евроатлантици спират същите тези проекти?!
Времето ще покаже кой е бил прав, а безродните медийни вувузели ще си приберат и е двата случая 30те сребърника.
4.
До номер 1 Пантелей
02.02.2020 20:52:53
6
13
За теб ще има кожена вувузела, мустаката саралия и два цола коледарски бахур в дупарата.
3.
Ония , от Вануату
02.02.2020 19:34:49
35
30
В така наречения ,,Парламент" няма нито Един компетентен и специалист по темата !
Сьбрани са от кол и вьже клакьори на малоумния вожд - индиянец !
До кога ве ...?!
2.
Аптикадир
02.02.2020 19:32:15
5
15
Тези са ДОГАНИСТИ до дъното на душите им !
1.
Пантелей
02.02.2020 19:05:36
30
20
Важното е да се правят вувузели на американските раздавачи на демокрация,другото не е важно.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Какви празнични бонуси ще получат работещите у нас Какви празнични бонуси ще получат работещите у нас Според експерти паричните премии за Коледа са по-скоро изключение при най-малките компании в частния сектор Четвърти поред протест за синята зона блокира столична община Четвърти поред протест за синята зона блокира столична община Исканията на хората са да не се увеличават цените за зоните и, по думите им, "улиците да не се превръщат в паркинги" Лесни тактики за по-бързо неделно почистване Лесни тактики за по-бързо неделно почистване Използвайте метода с четирите кутии – донесете четири контейнера с надписи „Запази“, „Дари/Продай“, „Боклук“ и „Съхрани другаде“ Невероятно мезе - пилешки сърчица със сос и гъби Невероятно мезе - пилешки сърчица със сос и гъби Ето рецептата Почина известен български журналист Почина известен български журналист Редактор в редица водещи медии за култура и лайфстайл, Борислав Банев оставя следа в българската журналистика и в културния живот на столицата Пороен дъжд удари Бургас, ако нямате неотложна работа, останете си у дома Пороен дъжд удари Бургас, ако нямате неотложна работа, останете си у дома Само за 20 минути целият град бе обгърнат от гръмотевични облаци Жители на Айтос стартираха петиция срещу синята зона Жители на Айтос стартираха петиция срещу синята зона До момента има събрани малко над 200 подписа  Къде в Европа рискът от бедност е най-висок? Къде в Европа рискът от бедност е най-висок? Прагът варира много между различните държави Природен закон ли е жените “винаги” да закъсняват Природен закон ли е жените “винаги” да закъсняват Мъжете измерват времето линейно — „Остават 10 минути, тръгвам", докато жените — синхронно: „Остават 10 минути… и мога да сложа обеци, да си пусна косата, да си взема вода, да отговоря на това съобщение…“ Какви са условията за туризъм в планините Какви са условията за туризъм в планините На връх Ботев температурата е нула градуса, а на "Алеко" на Витоша вали слаб сняг
Почина любимият моден дизайнер на принцеса Даяна Почина любимият моден дизайнер на принцеса Даяна Пол Костел  изживя забележителен живот като водеща фигура в ирландската, британската и международната мода и бизнес в продължение на десетилетия Фантомната личност на най-известния престъпник на Дивия Запад Фантомната личност на най-известния престъпник на Дивия Запад Вече над 130 години образът на Били Хлапето се е превърнал в синоним на Дивия запад. Оптималният хищник: Скачащ от дървета крокодил не оставя шансове на враговете си Оптималният хищник: Скачащ от дървета крокодил не оставя шансове на враговете си Появиха се доказателства за такъв вид Огромна драма във Ф1! "Лудия" отново е в играта, наказаха Ландо Огромна драма във Ф1! "Лудия" отново е в играта, наказаха Ландо Верстапен е с реални шансове за пета поредна титла Ето коя подправка може да помогне в борбата с „лошия“ холестерол Ето коя подправка може да помогне в борбата с „лошия“ холестерол Ежедневният ѝ прием може да се окаже ключът към регулирането на мазнините в организма, сочат нови данни на изследователи. Обиден ли е жестоко Тръмп - вкара ли си непоправим автогол Зеленски Обиден ли е жестоко Тръмп - вкара ли си непоправим автогол Зеленски Мирният план на американския президент изглежда като крах за украинския държавен глава Спор на паркинг прерасна в престрелка Спор на паркинг прерасна в престрелка Кървав сблъсък се разигра в Аризона с един убит и три жертви в критично състояние, сред които и две деца Традиция на 3000 години: Защо милиони хора още се хранят с клечки Традиция на 3000 години: Защо милиони хора още се хранят с клечки Клечките в Китай са с дължина 25 см и се наричат „куайдзи“, което означава „бърз“. Точната дата на тяхното изобретение е неизвестна, както и името на техния изобретател Силиконът на Джулиана Гани взриви нета Силиконът на Джулиана Гани взриви нета Вниманието на феновете бе приковано не толкова от очите, колкото от другите, далеч по-щедро подчертано изложени на показ части на тялото на риалити звездата Климатични бежанци ни заливат през 2026-та, а умните градове стават стандарт Климатични бежанци ни заливат през 2026-та, а умните градове стават стандарт Очаква се и революция в медицината 
Венци Стефанов, президент на Славия Венци Стефанов, президент на Славия Забранявам ви да говорите против Георги Иванов Виц на деня Виц на деня - Тате, как се казва жена, която не я боли главата?
- Любовница, сине...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, виж какъв прекрасен ден е!
- Е, и?
- Ами нали каза, че един прекрасен ден ще ме зарежеш...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Малко мъже знаят как да впечатлят жена, която не се впечатлява от пари.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори