×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Асен Тутеков ще е и.ф председател на Държавна агенция „Разузнаване“
  • Депутатите въведоха съдебен контрол върху 72-часовото прокурорско задържане
  • Г-7 ще произвежда ракети с голям обсег директно в Украйна
  • Вижте верните отговори от НВО по български език и литература за 10.клас
  • Издирват шофьор след инцидент със загинал мъж край Ценово
  • ЕК препоръчва България да подобри киберсигурността и обучението в новите технологии
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ГЕРБ към БСП в декларация за 1 февруари: Тепърва ще си платите за греховете, коленичете за прошка!


ГЕРБ към БСП в декларация за 1 февруари: Тепърва ще си платите за греховете, коленичете за прошка!
Спас Гърневски изчете декларация по повод 1 февруари и жертвите на "народния съд", Александър Симов от БСП му отвърна също емоционално
31 Януари 2020, Петък, 16:35 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Подобни перверзни изявления са част от проблема на България, отвърнаха от соцпартията

ГЕРБ излязоха с изключително остра декларация в Народното събрание по повод утрешния 1 февруари – ден, в който се почитат жертвите на комунистическия режим.

Тя бе изчетена от депутата от гражданската квота на парламентарната група Спас Гърневски.

„Утре, 1 февруари, се навършват 75 години от „народния съд“, действал в Царство България от декември 1944 до април 1945 г. Всъщност той е играл ролята на фактически орган на левия революционен терор в абсолютно противодействие и противоречие на Търновската конституция“, посочи Гърневски.

Той припомни какво се е случило на черната дата, като изнесе статистика за убитите политици и държавници. Те били застреляни в тила - по болшевишки патент.

Депутатът от ГЕРБ заяви, че още десетки хиляди българи са намерили смъртта си по време на червения терор през комунизма.

Както обичаят повелява, Спас Гърневски в един момент насочи декларацията си към приемниците на Българската комунистическа партия в лицето на БСП.

„Гордите наследници на комунистическата наглост и арогантност ежедневно и популистки настояват от трибуната на Народното събрание за социална справедливост, за по-високи заплати и пенсии и по-високи доходи, но не казват колко по-ниски са били те в годините на техните управления“, обяви Гърневски.

Така било и по отношение на социалните плащания, на здравеопазването, образованието.

Депутатът от ГЕРБ попита риторично - кой завеща амортизираната канцерогенна мрежа за водоснабдяване у нас, кой скри за Чернобилската авария...

След това се обърна към председателя на БСП Корнелия Нинова: „И питаме, другарко Нинова, сега или тогава народът ни бе накаран от Вашата партия да диша рак и да пие отрова. Потъналите в лукс, демагогия и антибългарщина днешни посткомунисти показно искат, настояват, обещават – и все в името на народа, който партията им ограби и докара до просешка тояга, но никога не дават същите придобивки, когато те управляват. Хайде, върнете само 30% от ограбеното през криминалния преход и халът на народа ще бъде чувствително различен!“

По думите на Гърневски, БСП сега имали друга визия, а държавата е стабилна.

„В хазната има спастрени едни пари за черни дни – ех, да може да ги докопате, пък много важно е дали ще хванете белия автобус след това, когато, както винаги, ви гонят от управлението, с камъни! Когато, другарки и другари, вече 30 години разигравате ролята на пречистени херувими, на ангели бели, знайте, че нито един от греховете ви не е забравен! Тепърва предстои да си платите към народа достатъчно сметки - и то доста дебели. Няма как да лъжете повече! Няма как да се криете! Друго е времето. Няма как да убивате! Греховните ви маски са срутени от лицата ви! Греховете ви пулсират издайнически в сърцата ви! По християнски ви остава един-единствен шанс – да коленичите пред народа и да поискате прошка за всички безчинства, за всяка капчица кръв. Няма значение кой е съгрешил последен и кой е посегнал пръв. Само тогава вие имате и то изход един – да помолите да ви прости България“, избухна емоционално Гърневски и завърши с: „Поклон пред паметта на жертвите от червения терор!“

Веднага след това обаче излезе Александър Симов от БСП с пропорционално емоционална контрадекларация.

„Респект към поетичното въображение на г-н Гърневски“, възкликна Симов. „За мен винаги е странно как антикомунистически есета може да чете човек, който е писал стихотворения във възхвала на комунизма! Винаги е чудно за мен как един пролетарски поет може да си позволи подобна стилистика. Много е особено това поетично въображение, което описва България като държава на стабилност, просперитет и възход. Две правителства на Бойко Борисов падат заради улични протести и третото е напът да падне, защото България е по улиците. Къде я видяхме тази стабилност? Къде го видяхме този просперитет? Къде е този икономически възход? Само преди два дни хората бяха тук, отпред, пред парламента, за да искат за пореден път оставката на Бойко Борисов, а междувременно ние ще четем възторжени есета. Както навремето четяха в прослава на комунизма, сега ги четем, за да четкаме егото на Бойко Борисов. Това е част от проблема на съвременна България – именно подобни неморални, именно подобни чисто етично перверзни изявления.“

Според Симов всяка жертва на политически режим в България заслужава уважение.

„Ние изказваме своя поклон пред всички загинали заради политическо насилие. Крайно време е обаче да спрем да ровим костите на тези хора, за да трупаме политически дивиденти. Това е най-голямата гавра с тях, която можем да си позволим“, каза още депутатът от БСП.

Според него ГЕРБ постоянно зоват за национално съгласие, за обща визия и за обединение, но това не кореспондира с днешната им декларация.

„Спрете да използвате историята! Махнете си мръсните отпечатъци от нея, защото това е гавра с всяко минало на България“, заключи Александър Симов.

Спас Гърневски след това поиска думата за лично обяснение, но се отказа след призив на председателя на парламента Цвета Караянчева.


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
19
Коментара
19
Коментара по темата
19.
По принцип
01.02.2020 10:26:43
1
4
добре, ама да не забравяме, че в правителството след девети е имало само двама комунисти и то на ниво министър без портфейл А вълната процеси - тн народен съд не е българско творение. Пак е изпълнявана директива на големите. Това са фактите.
18.
00
31.01.2020 23:02:04
0
1
това като че ли сме го чували и още го чакаме
17.
До 11 и 14
31.01.2020 22:04:41
8
6
Били са убити 60000 само в първите години след 09.09.1944. Това не са били престъпници , а елита на нацията. Истинските криминални престъпници са били пуснати от комунистите от затворите и са участвали заедно с тях в масовите убийства.Били са убивани политици, офицери, индустриалци, инженери, адвокати, лекари, писатели, поети, художници, редактори, професори, свещеници, занаятчии, работници и селяни. Елитът на нацията е унищожен. Убийствата на несъгласните с тоталитарншя режим продължават до края на този режим. И ти много добре го знаеш това нещо, защото си възрастен човек.
16.
Голям смях
31.01.2020 19:32:12
4
16
Спас Гърневски първи лизач на БКП преди 89 година,писал стихотворения във възхвала на партията сега квичи като недозаклана свиня за някакви комунисти:)
15.
Пещерняк
31.01.2020 19:22:08
11
14
Криза, Суша, Язовир,
Бойко, Медии, Ефир.
Лилето, Стена, Проект,
Водолаз, Лъжа, Дефект.

Премиер, Идиот, Дебил,
Вот, Доверие, Резил.
Божков, Антики, Хазарт,
Гешев, Акции, Милиард.

Турция, Поток, Пари,
Тунели, Изкопи, Тръби.
Чуми, Вируси, Ваксини,
Боклуци, ТЕЦ-ове, Токсини.

Фалш, Измама, Документ,
Цирк, Държава, Парламент.
Еврозона, Борд, Инфлация,
Години, 30, Демокрация...
14.
XX
31.01.2020 19:03:15
3
9
@6
Кретен неграмотен, къде съм писал колко чърчил е казал да бъдат осъдени?! А за 60 000 - може - предполагам толкова са били всички престъпници по това време...
13.
гражданин
31.01.2020 18:59:40
3
14
След 75 години в България това което за десет годишно УПРАВЛЕНИЕ НА Борисов сенуждаем от реставриране на народен съд и конфискация на незаконно придобито имущество както и незаконни фирми в полза на държавата .
12.
пенсионер
31.01.2020 18:52:09
4
1
Къде е правото в демократична България Врезултат от на лошото десеит годишно управление ишуробаджинащината в МВР вместо борба с престъпноста се стигна до там.Малолетни да получават доживотни присъди без право на замяна .Позор за ГЕРБ.
11.
XX
31.01.2020 18:33:33
2
3
@10
Е и?
То и сега в демокрациите за убийство от малолетен дават макс. 2 години.
10.
Национал
31.01.2020 18:05:44
1
5
От 20 декември 1944 до 2 април 1945 г. са организирани 135 масови процеса в цялата страна. Арестувани са 28 630 души. Срещу 11 122 души са повдигнати обвинения,[2] съдбата на много други арестувани е неизвестна. Процесите се извършват в Софийския университет, в Съдебната палата и в цялата страна. За около 4 месеца са издадени 9155 присъди, с които са осъдени на смърт 2730 души, 1 305 души получават доживотен затвор, а останалите – затвор от 1 до 20 години.[2][4] Така един от хората с най-голям принос за спасяването на българските евреи Димитър Пешев е осъден от Народния съд на 15 години затвор „за фашистка дейност и антисемитизъм“, а Константин Муравиев е единственият оцелял министър-председател на България отпреди 9 септември 1944 г. За сравнение на Нюрнбергския процес са осъдени 19 души, от които на смърт 12. - "Уикипедия"
9.
Лично мнение
31.01.2020 18:02:09
7
13
Тоя Спас е много зле с изказванията.
8.
демократ
31.01.2020 17:51:23
5
17
Според нас-демократите,без съд и присъда,гадните комунисти са избили над 3 милиарда българи без съд и присъда,то и затова нямаше гейпаради!
п.п. Само да припомня,че другаря Спас Гърневски е потомствен комунист и пишеше псалми и оди за възхвала на предишния режим.Той,както и целия гроб,са олицетворение на идиотизираната пасмина демократи в България!
7.
SF
31.01.2020 17:44:06
3
19
А вие, ГРОБ, защо ли си мисля че скоро точно вие ще си платите...
6.
До номер 2
31.01.2020 17:33:30
15
6
Помияр, не заблуждавай хората, Чърчил никога не е казвал да се осъждат и разстрелват 60000 човека, само в първите години след 09.09.1944. Отделно убитите без съд и и присъда от комунистическите убийци и техните съветски помагачи от НКВД.
5.
Луканов и Манол Велев
31.01.2020 17:32:27
5
16
Абе ние станахме жертви не на народният съд, а на новата "червена болест" - социалистите милионери. Орионци, Черепи, МВР-Маджо вика Румен.
Нас кой ще ни почете, че Лечева нещо не и се говори, а партията и не подкрепи новия закон за хазарта, а застана зад синчето си Черепа?
Хахахаа
4.
Дай Боже комунистите да си платят за престъпленият
31.01.2020 17:20:26
5
22
И на първо място хард комуниста, който още си пази комунистическата партийна книжка -борисоФ
3.
Мислещ
31.01.2020 17:10:42
5
9
Член за комунистите и за новите комунисти от герб.
2.
ХХ
31.01.2020 16:53:54
9
23
Не би било зле, олигофренът спас гърневски са си беше направил труда да прочете, че Народният съд е по инициатива на чърчил и по времето, когато премиер е професионалния превратаджия, демократът кимон георгиев.
Това са историческите факти.
Герб разпрострснввс Fake news демек... в съзвучие с ес ценностите лъжа, власт и повече еврос.
1.
ДълбокатаДържава
31.01.2020 16:44:00
3
14
Ние живеем в България “4 и половина”. Тази система е нежизнеспособна, неморална, несуверенна и нелегитимна. Обикнoвено всичко се обяснява с “принципа на прогреса”. Да, има много отрицателни явления, но ние вървим в правилната посока и лека-полека ще се оправим... Това е принципът на Тодор Живков. Днес полупроводници, утре - цели проводници! Днес сме бандити и мутри, но утре децата ще се изучат с нашите пари, които не ни питайте откъде взехме. Ние сме мръсни, но те ще станат чисти управленци. Такъв разговор съм водил с милионери с „мръсни пари”, които ми казват: Ти знаеш как стана работата с парите, но децата учат в чужбина. Те ще се върнат начисто. Класата ще се произведе.

А аз много добре знам, че от мутрата се ражда мутра, от бандита - бандит.

Ако правиш секс с монстър, ще забременееш от монстър и ще родиш монстър. Кръглата маса беше секс с монстър и затова се роди монстър. Управляващата тогава прослойка, не класа, а държавно-партийно-комунистическа номенклатура от 80-те години се договори със собствените си отрепки, че ще бъде вечно на власт, ще се променят за една нощ, от комунисти ще се превърнат в антикомунисти, като арестуват този, който най-много им пречеше - Тодор Живков. Ще царуват безпроблемно следващото хилядолетие.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти Когато политически лидери на най-високо ниво умишлено смесват съвременната национална идентичност с интерпретацията на средновековното минало, става ясно, че историческата истина е „трън в петата“, коментира той Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро:  Шестима от "Калашниците" остават зад решетките Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро: Шестима от "Калашниците" остават зад решетките Единственият освободен от ареста бе пуснат под сериозна парична гаранция от 10 000 евро Паника в жилищен блок: Жени пищят заради голяма змия, влязла във входа Паника в жилищен блок: Жени пищят заради голяма змия, влязла във входа Експерти предупреждават, че този вид влечуги не са опасни, но могат да ухапят човек, ако се почувстват застрашени  Чат с проститутки заковава брадати момчета от „Калашниците“, четирима остават в ареста Чат с проститутки заковава брадати момчета от „Калашниците“, четирима остават в ареста Разчитаме както на експертно изследване на мобилните им телефони, така и на свидетелски показания, каза прокурорът Георги Каракачанов, а адвокатът Ивайло Найденов заяви, че клиентът му бил набит и изгонен от бандата Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив Той е кацнал днес в 10:30 часа Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория Въвеждането на европейски екологични и застрахователни стандарти цели да ограничи рисковете от инциденти в Черно море Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 293 000 фирми и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове Собствениците търсят автентичност и устойчивост, докато ламинатът запазва мястото си като практично и достъпно решение Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани Организираната схема за трафик към ЕС е действала срещу суми до 10 000 евро на човек Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни Елате за да подкрепим освобождаването и правото на лечение на Ива Михайлова от Кочани, зоват организаторите
Наливат $300 милиарда в Иран за мир, но Тръмп с нови заплахи: Ще хвърляме бомби по главите им Наливат $300 милиарда в Иран за мир, но Тръмп с нови заплахи: Ще хвърляме бомби по главите им Той се оправда, че средствата били от частни фондове, а не от държавата, а от Техеран са категорични, че ще нарушат примирието, ако ЦАХАЛ не напусне Ливан Общата история остава, отхвърлена е поправката която улеснява фалшификаторите от Скопие Общата история остава, отхвърлена е поправката която улеснява фалшификаторите от Скопие Български депутати настояват Европейския съюз да спре финансирането на югозападните ни съседи  След Камелия и "Луда по тебе", Джокович посегна и на Бангаранга След Камелия и "Луда по тебе", Джокович посегна и на Бангаранга Световният номер едно Новак Джокович изненада феновете с танцови умения под звуците на евровизионния хит на Дара Европа е в плен на опасна гореща вълна с температури над 40 градуса Европа е в плен на опасна гореща вълна с температури над 40 градуса Екстремните климатични явления активираха червени кодове за опасно време на Балканите, докато учените предупреждават за сериозни рискове за здравето и критичната инфраструктура След срещата Тръмп-Зеленски: Идва ли краят на войната в Украйна? След срещата Тръмп-Зеленски: Идва ли краят на войната в Украйна? Лидерите на Г-7 приветстваха споразумението между САЩ и Иран Защо Турция не е получила покана за срещата на върха на Г-7 в Париж Защо Турция не е получила покана за срещата на върха на Г-7 в Париж Хакан Фидан потвърди липсата на покана на пресконференция в Москва DeepSeek вече е най-скъпият стартъп в Китай в областта на AI DeepSeek вече е най-скъпият стартъп в Китай в областта на AI Всички инвеститори, с изключение на Националния инвестиционен фонд, не са инвестирали директно в DeepSeek Заради шума, наподобяващ атака с дрон, забраняват движението на скутери и АТВ-та през нощта Заради шума, наподобяващ атака с дрон, забраняват движението на скутери и АТВ-та през нощта Специфичният шум от леките превозни средства затруднява работата на системите за противовъздушна отбрана в Крим Инфлацията в Гърция лишава близо половината граждани от лятна почивка през тази година Инфлацията в Гърция лишава близо половината граждани от лятна почивка през тази година Проучване на социологическата агенция отчита сериозно влошаване на жизнения стандарт и затруднения при покриването на транспортните и жилищните разходи Ще улесни ли Европейският парламент фалшификаторите на българската история? Ще улесни ли Европейският парламент фалшификаторите на българската история? Докладчикът Томас Вайс поиска поправката, поощряваща работата на историческата комисия, да отпадне от доклада за напредъка на Скопие за членство в ЕС
Костадин КОСТАДИНОВ, политик Костадин КОСТАДИНОВ, политик Ивайло Мирчев да подаде оставка и да се прибере в родното си село Крушари, за да започне да се занимава с нещо по-полезно, например, да гледа овце. Виц на деня Виц на деня Жена праща мъжа си до магазина:
- Ето ти пари, иди да вземеш половинка масло.
Мъжът се връща с половин литър водка:
- За половинка стигна, ама за масло не останаха пари.
Виц на деня Виц на деня Жена при доктора:
- Струва ми се, че мъжът ми има някакво психическо заболяване. Понякога с часове го моля да ми купи дрехи или кола, а той нищо не чува.
- Това не е болест. Това е талант!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако след нощна смяна вечно е засмяна, значи е за смяна.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори